Rado Saat Modelleri

Yenilikçi teknolojiler, malzemeler ve özellikle seramik işlemede uzman marka Rado’nun CEO’su Matthias Breschan’la buluştuk; projelerinden İsviçre saat endüstrisinin güncel sorunlarına, cesur fikirlerini dinledik.

SERAMİKTE YENİLİK Rado güçlü bir marka. Monoblok konstrüksiyon isimli teknolojimizle şu anda seramik saat üretiminde hayli ilerideyiz. İkinci yenilikçi gelişme, bu malzemeye renk vermemiz oldu. Rado bugün seramik saatleri pembe altın, platin ve hatta bu yıl Baselworld’de sunduğumuz üzere kahverengi yapabiliyor. Tüm bu teknolojik gelişmelerin üstünlüğü, bizi özellikle daha genç müşteri kitlesi üzerinde etkin kılıyor.

AKILLI SAATLER ÜZERİNE

Ben telekomünikasyon geçmişine sahibim. Sonra Swatch’a geçtim ve o zamanlar, yani 1990’ların ortalarında, bizim Access Watch isimli bir akıllı saatimiz vardı. Biletinizi bu saate indirip göstererek geçebiliyordunuz. Akıllı saatler ileride bambaşka bir şeye dönüşecek ama ben asla mekanik saatleri etkileyeceğini düşünmüyorum. Mekanik saatlerde duygu ve ruh var. Rado için de böyle. Bugün biri bizi tercih ediyorsa bu sadece mekanizmayla açıklanamaz; malzemelerin ve stilimizin de etkisi büyük. İkinci olarak, Swatch Group olarak bizde her türlü teknoloji ve bunları üretecek tesis mevcut. Her şeyi kendimiz yapabiliyoruz. Elbette bu konuda bizim de çalışmalarımız var. Swatch ve Tissot şimdiden başladı. Ancak yakın gelecekte dengelerin nasıl değişeceği hakkında görüş belirtemem.

TENİSLE YAKIN İLİŞKİLER

En önemli şey, bir markayı bir spor dalıyla ilişkilendirmek. Sadece daha çok görünür olmak amacıyla değil, ortak noktalar da bulmak zorundasınız. Çünkü müşteriniz kısa zamanda sizin neden bu spor dalını seçmiş olduğunuzu inceleyecektir. Örneğin Court koleksiyonumuzda, üzerinde tenis oynanan üç farklı saha yüzeyinden esinlendik. Match Point isimli modelimizse tenisçilerle beraber geliştirildi. Hem sportif hem de zarif olması beklentisi vardı ve biz de buna uygun bir model geliştirdik. Yani sadece kortun sağına soluna marka ismimizi yerleştirmek için değil, gerçekten markamızı bu sporun içine yedirmek için bunu seçtik. Tenis hem erkek hem de kadınlar için eşit bir spor. Rado da hem erkek hem de kadınlar için eşit değerde ürünler veren bir marka.

GERÇEK MARKA DEĞERİ

o Bu yılın başında İsviçre frangının aşırı değerlenmesi, üretim ve satışları nasıl etkileyecek sizce?

Bence bu, doğal ve iyi bir trende yol açtı. Birçok markanın sarsılıp ayaklarının yere değmesini sağladı, Rado 1000’le 4 bin euro arasında fiyatlara sahip bir marka. Diğer uç modellerle kıyasladığınızda fazla gibi gelmese de, bu da büyük bir miktar. Bundan bir-iki yıl önce herkes kendisini lüks veya uçlarda dolanan marka olarak konumlandırmak istiyordu. En büyük problem, birçok firmanın ürünlerini daha lüks gibi pazarlarken esasında bunu hak etmemesiydi.

Bir markayı her zaman farklı konumlandırabilirsiniz ama şunu unutmamanız gerekir; fiyatı artırırken ürünü nasıl değiştiriyorsunuz? Tabii ki böyle yapanların çoğu kayboldu. rado.com

İLK GÜNKÜ GİBİ Gittikçe daha çok firma seramik saat yapıyor, bu malzeme hak ettiği yere nihayet erişiyor. Hafif, deriyle uyumlu, çizilmez, konforlu ve ileri teknoloji ürünü. 15 yıl önce çoğu insan Quartz ve mekanik saat arasındaki farkı bilmiyordu, bu sürede büyük yol kat edildi. Seramik de gelecekte böyle olacak. İnsanlar bugün aldıkları seramik saatlerin kıymetini, ileride saatleri ilk günkü gibi sağlam durduğunda anlayacaklar.

Rado Saat Modelleri Resimleri
Rado saat modelleri2.jpgHublot Big Bang Unico World Poker Tour Limited Editionİlk yorumlayan siz olun: “Tag Heuer Mclaren Formula 1 Rose Kasa II ViP elan et Elanı irəli çəkÜnlü saat üreticisi Seiko, Astro GPS Solar’ıGiugiaroDesing iş PANERAI_PAM00627_PAM00657_Dett-4Yeni Rado satilir elanlarViP elan et Elanı irəli çəkChopard Monaco satilir elanlarResim Bul | Saat | Tüm Rado Saat Modelleri. Modelleri, Bayan Giyim, Gelinlik Modelleri,Saç Bakımı Sosyetikcadde

Yorum Yaz