Kış için ev dekorasyon önerileri

SOĞUK KIŞ GÜNLERİNDE GENELLİKLE KAPALI VE KOYU RENKLERE ALIŞKINIZ.

AMA BU RENKLERLE İÇİMİZİ KARARTMANIN BİR ANLAMI YOK. BU KIŞ HER ŞEYİ OLMASA DA BAZI EŞYALARIMIZIN RENGİNİ DEĞİŞTİRELİM, MEKÂNLARI CANLANDIRALIM… ANCAK DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN BİRKAÇ NOKTA VAR!

Canlı ve baskın renkleri kullanmak, mekânlara daha vurgulayıcı bir kimlik kazandıracaktır, ancak dikkatli olunması gereken bazı noktalar var:

Temel kural şu: Sakin olun, kendinizi sınırlayın. Bir odada en fazla 3 ya da 4 canlı renk kullanın, aksi takdirde mekânı bir fuar alanına döndürürsünüz. Parlak sarılar, şeker pembeler ve kobalt maviler Akdeniz evlerinde çok hoş sonuçlar yaratabilir, ancak kuzey kentlerinin soğuk ışığında fazla açık kaçabilir. Kırmızılar, turuncular ya da eflatun tonları daha ivi olabilir.

Renk kartelasmdaki canlı bir rengin dört duvarda birden aynı şekilde kullanılması istenilen etkiyi daha da güçlendirecektir. Ancak bir süre sonra duvarlar üstünüze gelmeye başlavabilir, bu nedenle böyle bir renk seçerseniz bir iki ton daha açığında karar kılın.

Canlı renkleri kullanırken aynı etkideki tonlara bağlı kaim. Örneğin çingene pembesi ile fıstık yeşili ya da kobalt mavi birlikte kullanılabilir, ama bunların yanma pastel bir sarı ilave ederseniz, denge kaybolur ve tuhaf bir görüntü oluşur.

Bir renk tonu hakkında karar vermekte zorlanıyorsanız, bir deneme kutusu alın ve büyük boy bir kâğıdı boyayın. Bu kağıdı odada dolaştırarak rengin değişik ışıklarda nasıl göründüğünü gözlemleyebilirsiniz.

Bir rengi çok seviyorsunuz ama her tarafınız o renkle çevrili olduğunda ne hissedeceğinizi bilemiyorsunuz, ideal çözüm, sadece tek bir duvarı bovavarak geri kalanını beyaz bırakmak.

Canlı renklerin güçlü etkisini doğal ahşap ve mat metalle hafifletebilirsiniz.

Belli bir grup rengi bir odada kullanmak istiyor ama emin olamıvorsanız. bu konuda yazılmış kitaplardan yararlanabilirsiniz.

Canlı renk tonları, pürüzlü duvar yüzeyleri, dışarıda kalan borular ve fırça izleri gibi hataları gizlemek için idealdir.

Kış ev dekorasyonu Ev Dekorasyonu

Kış için ev dekorasyon önerileri Resimleri
Somineli-Ev-Dekorasyonu-Resimleri-6.jpg

Kış Dekorasyonu İçin Trend Fikirler SecretHome

Idaho col evi dekorasyonu \uResimli Yemek Tarifleri

Kış dekorasyonu nasıl yapılmalı? – Daha İyi Yaşam

Sıcak Bir Kış Evi… Dekorasyon YAŞAM Mynet Kadın

Evlerinizi Güzelleştirecek Çok özel ev dekorasyon önerileri …

Evleriniz için 13 muhteşem kış dekorasyonu fikri – Dekorasyon – JEYYU

Evlere kis dekorasyonu \uResimli Yemek Tarifleri

Yorum Yaz