Yazlık Bayan Saç Modelleri

BU YAZ SAÇ MODELLERİ ARASINDA NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER VAR

Saç modelleri de bu yaz itibarı ile çok fazla değişikliklere uğramamış. Genç kızların katiyen vazgeçmediği uzun saçlar alabildiğince özgür bırakılmış ve omuzlardan aşağı sallanmaktadır. Uzun saçın bakımı aslında hiç de kolay değildir, temizliği zordur, sık, sık fön çekilmesi gerekir ama kullanıcıları bütün bu zorluklara göğüs gererek, illaki uzun saçı kullanmak için ayak diremektedir. Yazlık saç modelleri arasında önce uzun saçı anlatmaya başladık zira en çok göze çarpan saç modeli uzun saç. Amam örgü saç modasını çıkaran usta kuaförler, uzun ömürlü olan örme saçların genç bayanlara ne kadar yakıştığını keşfetmiş ve rahat bir kullanım aracı olduğu için de lanse etmişlerdir. Hem modern hem de otantik bir görünüm yakalamayı seven genç bayanlar, saçlarını değişik stillerde örmektedir.

Kısa saça gelirsek, özellikle çalışan bayanlar ve orta yaşı geçmiş olan kadınlar arasındaki popülaritesini kaybetmeyen kısa saç, kullanım kolaylığı ile başı çekmektedir. Bu yazın saç modelleri arasında yıka çık tabir edilen kısa saçlar genellikle küt kesimlerle karşımıza çıkmakta ve eğer yüz hatları uygunsa bazı bayanlar kakül ile birlikte kısa saçı kullanmayı tercih etmektedir. Kakül aslında iddialı bir uygulamadır, kullanımı zor olabilir ve sık, sık uzunluğu kontrol edilerek kesilmesi gerekir ve hep fön ister. Ama bunun üstesinden gelen bayanların sayıları hiç de az değildir. Saç modelleri yazlık diye bir sınıflama yaparsak, önce uzun sonra da kısa saçın tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Saç renklerine gelirsek, sarı ve kızıl hala en sevilen saç renklerinin başında geliyor, bunun yanında az da olsa siyah rengi saçlarda görmeye başladık. Röfle veya balyaj denilen değişik renklerin saç aralarına atılması işlemi ise senelerdir kurulduğu tahtını koruyor. Yazlık modeller içinde röfle balyaj yine var anlayacağınız. Bir de bu yıl bilhassa genç kızların çok kullandığı bir uygulama dikkat çekiyor, saçlarının sadece uç kısımlarını tamamen tezat bir renge boyuyorlar, bu da uzun saçlı kızlarda sıkça görmeye başladığımız bir yenilik olarak göze çarpıyor.

Yazlık Bayan Saç Modelleri ResimleriYorum Yaz