CİLT YENİLEMEDE SON TEKNOLOJİ

Kimyasal Peeling’ler bugün profesyonel cilt onarımında altın standarttır. Çünkü, yaşlılığın izlerini hızla ortadan kaldırır ve cilt sorunlarına çözüm sağlar. Cilt lekelerini ve akneyi azaltır, cildi aydınlatıp parlaklığını geri kazandırırlar. Ancak kimyasal peelingler oldukça agresif olduklarından, iyileşme ve onarım için uzun zaman gerekmektedir. Kimyasal peeling sonrasında gelişen reaksiyonlar, bu uygulamaları yaptırmayı korkulu hale getirmektedir. “Sex And The City” dizisini izleyenler, dizide kimyasal peeling yaptıran “Samantha” karakterinin başına gelenleri hatırlayacaktır. Aslında bu sahnede anlatılan olay,

herkesin başına gelebilir.

Optimus Medikal &İlaç şirketi, işte bu sorunları ortadan kaldıran Renovasy Biyodinamik Cilt Onarım Sistemi’ni piyasaya sürdü. İtalya’da Dr. Riccardo Forte ve Ecz. Mauro Castiglioni tarafından geliştirilen sistem, Ecz. Mehtap Özcan tarafından Renovasy adıyla markalaştırıldı. Özcan, bu teknolojiyle ilgili merak edilenleri anlatıyor.

Renovasy felsefesi, genç görünmeye, sağlıklı kalmaya ve mutlu olmaya dayalıdır. Bunlar her insanın cildinde görmek istediği şeylerdir. Yirmi yıldır devam eden meslek hayatımda her cilde ayrı yaklaşmak ve cilde özel protokoller ile sorunlarını gidermek gerektiğini gördüm. Biliyorum ki cildin durumu, iyi bir cilt bakım kürü ve doğru beslenme ile bağlantılı olduğu kadar kişinin hormonal ve psikolojik durumu ile de birebir ilgilidir. Titiz çalışmalar sonucu Lentate Sel Suveso’da üretimini gerçekleştirdiğimiz Renovasy ürünlerinin temeli Biopeptidler’in yani Büyüme Faktörleri’nin varlığına dayanmaktadır. Biyodinamik Cilt Onarım Sistemi’nin (bio-COSun) bir diğer püf noktası ise kişiye özel, etkin ve güvenilir bir tedavi olmasıdır.

Neden Büyüme Faktörleri?

Büyüme faktörlerinin cildimizdeki en önemli görevi, yara tamirinin yanı sıra, cildin temel hücrelerinin ve dokularının üretimini sağlamasıdır. Özellikle yaşlanma sürecinde yok olan dokuyu yerine getirmede etkili olan büyüme faktörleri yeni hücrelerin oluşumunu tetikler. Aynı zamanda ciltte zamanla azalan kolajen, hyaluronik asit, elastin fibriller gibi cildin yapıtaşı maddelerinin yeniden üretimine de yardımcı olur. Topikal uygulanan büyüme faktörleri başlıca dermişte fibroblastların ve keratinositlerin çoğalmasını hızlandırır ve böylece cilt iyileşmesi ve yenilenmesini sağlar.

Cilt yenilenmesi ile cildin yaşlanma sürecinde kaybettiği maddeler yerine getirilir. Bu sebeple son yıllarda anti-aging bakımların en önemli ve yararlı teknolojik yaklaşımı bize büyüme faktörlerini işaret etmektedir. Renovasy ürünlerinin içindeki büyüme faktörleri nano-kapsülasyon teknolojisi ile üretilmektedir.

Nano-kapsüller içlerinde hapsedilmiş olan yapan en üst tabakasında hücrelerin arasından alt tabakalara ulaşmasını sağlar.

Böylece problemin kalbine dek inmek mümkün olur.

Kırışıklıklar ve pürüzlerden sıkıldınız mı?

Sarkmış ve güneşten hasar görmüş cildinizden kurtulmaya hazır mısınız?

Lekeleriniz yüzünden fondetensiz sokağa çıkamıyor musunuz?

Artık bununla ilgili elinizde güçlü bir savaşan var; Renovasy b/o-COS ve Renovasy Cilt Bakım Ürünleri.

Siz yine yaşınıza göre davranabilirsiniz; ama cildiniz, hücreleriniz ve ruhunuz yaşınızı yansıtmak zorunda değil. Sadece 4-6 haftada Renovasy dokunuşuyla değişimi görebilirsiniz.

1 CLARINS, ROUGE ECLAT NÜDE ROSE RUJ, A88

2 DEBORAH LIPPMANN, OJE, 12€ 3 ORGANIX,

ARGAN OIL & SHEA BUTTER SAÇ BAKIM YAĞI, A48 4 DERMALOGİCA, TRI-ACTlVE CLEANSE TEMİZLEYİCİ, A150 5 RODİN OLİO LUSSO, YAĞ, 116€ 6 JUİCY COUTURE, LA LA PARFÜM, 50 ML, A150 7 SENSAI, ES14 GÖZ FARI PALETİ, A190.

CİLT YENİLEMEDE SON TEKNOLOJİ Resimleri
CİLT YENİLEMEDE SON TEKNOLOJİ

CİLT YENİLEMEDE SON TEKNOLOJİ

Yorum Yaz