Erkekler nasıl aşık olur?

Kadınların aşık olmasına sebep olabilecek bir sürü şey sıralayabiliriz. Peki erkekler? Erkekler nasıl âşık olabilir?Kadınlar için bazen bir bakışma, bir hareket, söylenecek bir küçük söz, yapılan bir mimik ya da yapılan bir jest kadınların aşık olmasını tetikleyebilirken erkekler nasıl aşık olur? Kadınların aşık olması bazen yavaş yavaş bazen heyecanlı bazen ise çok hızlı bir şekilde kişinin karakterine göre değişebilirken karşı cinsnasıl aşık olur?Bu yazımda sizlere erkekler nasıl kadına aşık olur başlığında birkaç küçük ayrıntı anlatacağım.

Öncelikle erkekleri hiçbir zaman kendinizle kıyaslamamalısınız. Kadınlar meraklıdır, sabırsızdır, aşırı kıskançlık ya da zaman zaman aşırı kıskançlık gösterebilirler. Ya da zaman zaman erkeğine çok âşık olup zaman zaman ondan bir anda soğuyabilirler. Daha sonra tekrardan eski hallerine dönebilirler. Evet, zaman zaman erkeğinizden soğumanız birçok kadının başına gelen bir durumdur.

Bunun sebebi öncelikle kadının belirli dönemlerde hem vücut yapısını hem psikolojisini tetikleyen durumlardır. Kadın zekâsı zikzak şekilde ilerler. Erkeğin zekâsı ise bunun zıttı olarak dümdüzdür. Bazı şeyleri siz söylemeden yapmazlar mesela. Siz bunu ne kadar umursamaz sıfatıyla adlandırsanız da aslında gerçekten erkeğin aklına gelmemiş olabilir. Soğukkanlı davranmalarının sebebi de budur.

Kadınların âşık olmasını pek çok şeye bağlayabiliriz demiştik. Erkeklerde de aynı durum bir nevi geçerli aslında. Onlarda aynı kadınlar gibi bir bakıştan, bir hareketten, söylenen bir sözden, jest ve mimiklerinizden dolayı size aşık olabilirler. Bunun hızı da aynı şekilde kadınlarda olduğu gibi erkeğin karakterinde farklılık göstererek kimi zaman yavaş yavaş, kimi zaman heyecanlı, kimi zaman da hızlı hızlı gerçekleşebilir.

Aradaki tek fark aslında erkeklerin biraz daha soğukkanlı olması. Ki bu soğukkanlılık çoğu zaman birçok kadını tedirgin edebilir. Her zaman aceleci davranmazlar. Uzun zaman alan o anlamlı bakışların sebebi de budur aslında. Kadınları uzun süre etki altına alan ve tek bir şeye odaklayan aşk erkeklerde aynı değildir. Kendilerini aşka hapsetmezler. Bu yüzden erkek nasıl aşık olur diye düşünmeyin. Ve zamana bırakmanın iyi bir fikir olduğunu unutmayın.

Yorum Yaz