AYNI TAKIMI TUTMAYAN SEVGİLİLER

Elimizdeki örnek çiftlerden yol çıkrk, bir tüme vrm hevesi yşdım. İşte ynı tkımı tutmyn sevgililerin gerçek hikyeleri ve bu menkıbelerden çıkn ders…

Açıkçsı ben futboldn pek nlmıyorum. Misl ofsytı, prmklrımı kleci ve forvet olrk kullnmk suretiyle nck çıklybilirim. Alex’in niye mhlleme heykeli dikilecek denli sevildiğini bilemediğim gibi, trftrlık konusund çArşı sem-ptiznlığı dışınd pek bir deneyimim de yok. Fkt şöyle de bir gerçek vr; her yzın bşı, futbol sezonunun sonund, tkımlrımızdn birinin şmpiyonluğu kznmsıyl, birtkım ilişkiler çtırdıyor. Çiftler bırkın ytğ küs girmeyi, cinsel yşmlrını yırıyor. Ykındn bklım.

O İmknsız şk

(1 ydır mesjlşıyorlr)

Erkek trfı telefon byiinde çlışıyor; on her yer Trbzon, her tkım Trbzonspor. Kız trfı doğm büyüme İzmirli; bisinden özenerek bşldığı Krşıyk 35.5 sevdsını, gün gelmiş öğrenci hrçlığındn rtırdığı pryl kol içine dövme bile yptırmış. İlk trtışmlrını Mod’d bir nrgi-lecide mç izlerken yşdılr. Kız trfı ğız dolusu sinkflı küfür edince, erkek trfı bunu epey üzerine lındı. Kbrdı, dellendi, ttsızlık çıkrdı. Krşıyklı kızımız, koyu renk rimelini çenesine dmlt dmlt, lkin üzüntüyle değil, öfkeyle ğldı. Hemen bizim evin önünde kvg edip yrıldılr. Ayrılışlrı d görkemli oldu h, mhlleli cmlrdn müdhle etti, “polis çğırıcz” tehditleri yğdırdı.

O Aterkil trftrlık sistemi

(Genç çift, 11 ydır berberler) Erkeğimiz doğuştn Fenerli, genetik olrk bşk tkımı tutmsın imkn verilmemiş bir gencimiz. Birz hvlı, birz d trz. Genç kızımızs, ki yıllrdır bu oğlnd gözü vrdı, hlk çocuğu olduğundn bbsı gibi Beşiktş’ı tutuyor. Çiftin şklrı bşldıktn sonr bir müddet, her ikisi de formlrıyl buluşup, futbol konuşup, “Ayyy herkes bize bkıyor, çok romontoğoz oşkoso” diyerek, kmuy çık lnlrd tutkuyl öpüşmüşler. Fkt güzel günler hızl geride klmış. Zir Fenerli gencimizin rkdşlrı duruml dlg geçmeyi, “Abi yenge de si çıktı hee, ehü ühü” demeyi lışknlık hline getirmiş, ilişkiye nifk tohumu serpmişler. Genç kızımız şimdilerde sevgilisinin ynınd Fenerbhçeli gibi dvrnıyor. Htt şmpiyon olmdıklrınd d ciddi ciddi üzüldü. Am slınd WhtsApp’tn gizli gizli bşk bir çArşı deliknlısıyl yzışıyor.

O Rekbete innnlr

3.5 yıldır berberler, 2 yıldır birlikte yşıyorlr Çiftimizin erkeği Beşiktşlı, özel bir şirkette ürün müdürü olrk çlışıyor. Eşi de ynı şirkette, Gltsrylı ve İK müdürü. Kznçlrı iyi; gezmeyi, dışrd yemek yemeyi, mç dhil olmk üzere pek çok etkinliği berber ypmyı seviyorlr. İşyerinde çok krşılşmslr d, genel bir rekbet hlleri vr. Arlrınd sık sık “Sen beni işten çıkrmzsın, ben seni çıkrırım” türü, şkyl krışık dlşmlr oluyor. Şirkette pek çok diğer çlışn Beşiktşlı erkek trfın “Ah yzıık, çok hırslı bi kdın denk gelmiş” diye üzülse de, Beşiktşlı ürün müdürü durumdn pek şikyetçi syılmz. Zir kplı kpılr rdınd bşk bir hikye vr. Çiftimiz, özellikle derbilerde iddiy girmeyi lışknlık hline getirmiş ve bu iddid kybeden, kznnın ytktki tleplerini ikiletmeden krşılıyor.

O Fntik bohem çift (10 yıldır berber, 7 yıldır evli) Erkek trfı müzisyen ve Gltsrylı, kdıns eğitimci ve fntik Fenerli. Her iki trfın d futboldn hoşlnmsı, berber mç izlemeyi, tezhürt ypmyı, pozisyon değerlendirmeyi sevmesi, evliliklerinin önünde bir engel değil, det ilişkinin çimentolrındn biri olmuş. Pzr günleri evde “Sen mi gittin?

Niye gittin? O mç sti ben ne ypıcm? Bi pzrımız vr zten” dırdırlrı, “2 bir içicem, hemen geliyorum, telefon sessizdeymiş” ylnlrı söylenmemiş. Çiftimiz berber, htt eşi dostu d dvet ederek, TV bşınd mçtn mç koşmuşlr. Ee, Gltsry’ın şmpiyonluğund sinirler birz gerilmiş tbii. Kdın Gme of Thrones izlemekte diretmiş, dm üstüne gitmemiş. Krısı erken ytınc formsını giyip, birsı elinde, futbol progrmlrın bkmış. Cnlrım benim y…

O Fenerli dimi ylnız

Kendileri bir çift değil m konumuzd yetkili bir rkdş. Zir bu beyefendinin tüm sevgilileri bir noktd “Fener mi, yoks ben mi?” demek zorund klmışlr. Üç kez evlenip boşnmış, herkese nfk yetiştirmekten ve bizzt Fenerli olmnın getirdiği sıkıntılrdn iliği kemiği kurumuş. Sonr d ölmüş tbii… Şk şk, öldü dediysek belden şğısı. Yoks geri klnı hâlâ mçlr gidiyor, totem ypıyor, sl ylnız yürütmüyor.

O Sonuç

Bu hikyelerin tmmındn çıkrılck tek sonuç vr slınd: Sevgili/eş dediğiniz insnı, tkımınızdn z sevemezsiniz. On futboldn z değer veremezsiniz. Çünkü niye? O zmn o iş yürümez.

Son olrk; bugün günlerden 7 Hzirn, yıllrdn. Güzel bir gün, unutmmk için bury yzyım dedim.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz