Dantel gelinlik modelleri

Zarafet bir tavırdır

Prix de Diane dünyanın en şık yarışlarından biri olarak görülüyor. Bu süreçte “Zarafet bir tavırdır” sözünü kendine ilke edinen Longines ile birlikte anılmaları da tesadüf değil elbette. Üstelik markanın Dantel gelinlik modelleri konusundaki tecrübesi, Prix de Diane ve Ascot gibi popüler organizasyonlarla sınırlı değil. Longines, Dubai Dünya Şampiyonası dahil birçok yarışın zaman tutucu markası ve resmi sponsoru olarak bu tutkuyu paylaşıyor.

Yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı düğünün aynı zamanda bir şıklık yarışı olduğu da kesin. Bu konuda bir adım ileri giderek, gerçek bir yarışmayla en şık kadını seçen Longines yetkilileri, zarafetin her türlüsünü taçlandırmaya değer buluyor. At yarışında olduğunuzu ise saat başı yapılan yarışlar sırasında önünüzden geçen atların güçlü ayak sesleriyle hatırlıyorsunuz.

Kadınların Dantel gelinlik modelleri ile rolü giyinip süslenmekle sınırlı değil. Benim gibi atlı sporları erkeklerin domine ettiğini düşünenlere küçük bir not: Dünyanın En Başarılı tasarım ödülünün sahibi Treve’nin eğitmeni Criquette Head-Maarek en önemli kadın eğitmenlerden biri.

Yaklaşık dört saattir sıkılmadan bir görsel şölen izliyoruz. Tek sorun şapka kullanmaya alışık olmayanlar için sürenin uzun olması. Kafanızda tüylü, tüllü, çiçekli bir şeyle uzun zaman geçirmek sanıldığı kadar kolay değil. Gösterişli bir tercih yapmam konusunda gelen önerilere kulak asmadığıma seviniyorum. Şapkam oldukça hafif. Üstelik hareket alanım da geniş. Zira geniş kenarlı şapka tercih edenlerle aynı fotoğraf karesine girmek bile zor. Teknolojinin tüm nimetlerinden faydalansak da üç gün boyunca bir masalda gibi ağırlanıyoruz. Şato bahçelerinde yenilen yemekler, at arabalarıyla gidilen şık yarışlar. Hepsi aslında kadının başrolde olduğu bir geleneğin parçası.

Bir 70’ler hikayesi

Herkesin orada olmak istediği günlerde,

Haute Couture Moda Haftasında Nicolas Ghesquiere’in ilk Pre-Fall Louis Vuitton koleksiyon sunumu için Paris’teydik. Oh la la!

Geçen sezon şovunda kullanılan V küpe ve kolyeler artık klasikler arasında yer alacak (altta).

Dantel gelinlik modelleri Resimleri
Dantel gelinlik modelleri Resimleri
Dantel gelinlik modelleri

Dantel gelinlik modelleri

Dantel gelinlik modelleri

Dantel gelinlik modelleri

Yorum Yaz