Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Havaların soğuması demek insan bünyesinin, direncin artması için harekete geçmesi ve direnci arttırması demek. Bu direnç aynı zamanda kış aylarında yapacağımız makyaja da yansır. Çünkü soğuyan hava, sıcak yaz aylarının aksine yapılan makyaja olumlu etki verir ve doğal yollardan korunmasını sağlar. Kış aylarında özellikle terleme az olacağından yapılan makyaj tahminden uzun bozulmadan kalabilir. Kış aylarında makyaj yapmak ve kullanmak esasında keyiflidir. Kış makyajıyla kişi gün boyu bakımlıdır ve bu da gün içinde enerjisine yansır. Bu yansıma kişinin yaptığı işlerin verimini de arttırır.

Kış ayları evet makyaj konusunda avantaj olarak görünse de, kış aylarının cilt üzerinde ki olumsuz etkileri de göz ardı edilmemeli. Çünkü kış ayları havanın soğuduğu, mikropların yoğun olduğu bir mevsimdir ve cilt bu olumsuzluklardan etkilenecek ilk organımızdır. Konu bu noktaya geldiği vakit sorulacak soru şu olur; “Kış aylarında nasıl makyaj yapılır?” Cevap oldukça basittir esasında.

Kışın yapılacak makyajın öncesinde, kış aylarına ve sert hava koşullarına uygun olarak üretilen ve alıcının hizmetine sunulan cilt bakım ürünlerinden kullanmak suretiyle, kış makyajının istenen sonucu vermesi sağlandığı gibi, cilt kış aylarının olumsuz etkilerinden etkilenmez ve bakımı yapılmış olur. Kuru ve soğuk havanın artması ve etkileri düşünülerek cildin ihtiyacı olan nemde bu ölçüde artar. Bu sebeple iyi bir kış makyajı yapmayı istiyorsa kişi, kullanacağı nemlendiricinin nem oranının da fazla olması gerekir.

Cilt bakımın doğru ve güçlü ürünlerle yapan kişi artık kış makyajına geçebilir. Kış makyajı yapılırken kullanılan ürünlerin kalitesi kadar, makyaj sırasında kullanılacak özellikle renkli kozmetik ürünlerinin tonlarına da ayrıca dikkat edilmelidir. Fondoten ve göz makyajında kullanılacak farların çok koyu olmamasına özellikle dikkat edilmelidir.

Seçilecek far tonları kış makyajına uygun olacak şekilde ve göz rengi baz alınarak çeşitlilik gösterir. Neredeyse tüm cilt ve göz renklerinin kullanacağı ortak tonlar olan bronz, gri, füme, şeftali tonları önerilen renklerdendir. Kış makyajını yaparken yine allık olarak çok hafif tonlarda tercih yapmalıdırlar. Ruj olarak ise gül kurusu ve pembenin uçuk tonlarını tercih etmelerinde fayda vardır.

Yorum Yaz