Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Kış Makyajı Nasıl Yapılır?

Hvlrın soğumsı demek insn bünyesinin, direncin rtmsı için hrekete geçmesi ve direnci rttırmsı demek. Bu direnç ynı zmnd kış ylrınd ypcğımız mkyj d ynsır. Çünkü soğuyn hv, sıck yz ylrının ksine ypıln mkyj olumlu etki verir ve doğl yollrdn korunmsını sğlr. Kış ylrınd özellikle terleme z olcğındn ypıln mkyj thminden uzun bozulmdn klbilir. Kış ylrınd mkyj ypmk ve kullnmk essınd keyiflidir. Kış mkyjıyl kişi gün boyu bkımlıdır ve bu d gün içinde enerjisine ynsır. Bu ynsım kişinin yptığı işlerin verimini de rttırır.

Kış ylrı evet mkyj konusund vntj olrk görünse de, kış ylrının cilt üzerinde ki olumsuz etkileri de göz rdı edilmemeli. Çünkü kış ylrı hvnın soğuduğu, mikroplrın yoğun olduğu bir mevsimdir ve cilt bu olumsuzluklrdn etkilenecek ilk orgnımızdır. Konu bu nokty geldiği vkit sorulck soru şu olur; “Kış ylrınd nsıl mkyj ypılır?” Cevp oldukç bsittir essınd.

Kışın ypılck mkyjın öncesinde, kış ylrın ve sert hv koşullrın uygun olrk üretilen ve lıcının hizmetine sunuln cilt bkım ürünlerinden kullnmk suretiyle, kış mkyjının istenen sonucu vermesi sğlndığı gibi, cilt kış ylrının olumsuz etkilerinden etkilenmez ve bkımı ypılmış olur. Kuru ve soğuk hvnın rtmsı ve etkileri düşünülerek cildin ihtiycı oln nemde bu ölçüde rtr. Bu sebeple iyi bir kış mkyjı ypmyı istiyors kişi, kullncğı nemlendiricinin nem ornının d fzl olmsı gerekir.

Cilt bkımın doğru ve güçlü ürünlerle ypn kişi rtık kış mkyjın geçebilir. Kış mkyjı ypılırken kullnıln ürünlerin klitesi kdr, mkyj sırsınd kullnılck özellikle renkli kozmetik ürünlerinin tonlrın d yrıc dikkt edilmelidir. Fondoten ve göz mkyjınd kullnılck frlrın çok koyu olmmsın özellikle dikkt edilmelidir.

Seçilecek fr tonlrı kış mkyjın uygun olck şekilde ve göz rengi bz lınrk çeşitlilik gösterir. Neredeyse tüm cilt ve göz renklerinin kullncğı ortk tonlr oln bronz, gri, füme, şeftli tonlrı önerilen renklerdendir. Kış mkyjını yprken yine llık olrk çok hfif tonlrd tercih ypmlıdırlr. Ruj olrk ise gül kurusu ve pembenin uçuk tonlrını tercih etmelerinde fyd vrdır.

< href="http://www.3kmod.com/cilt-bkimi-ve-guzellik/mkyj-cilt-bkimi-ve-guzellik/kis-mkyji-nsil-ypilir/ttchment/kis-mkyji" rel="ttchment wp-tt-39092">

Yorum Yaz