Orta Boy Bayan Düz Saç Modelleri

Herkesin günlük olarak iyi bir saç stili olmalıdır. Bununla birlikte, benzersiz yüz şeklinize ve kişiliğinize ne tür bir saç modelinin uyacağını bilmek önemlidir. Bu yazıda, bir sonraki saç değişikliğiniz için en iyi 20 orta düz saç modelini bulacaksınız.

ORTA UZUN SAÇ MODELLERİ

Kadınlar için en iyi orta düz saç modellerinden biri, uzun ama çok uzun olmayan bir stildir. Bu stil, omuz uzunluğu ile orta sırt uzunluğu arasında bir uzunluğa sahiptir. Saçın doğal dalgalar veya bukleler halinde şekillendirilmesi en iyisidir, çünkü bu saça daha hoş bir görünüm verecektir.

Bu stili oluşturmak için, başın arkasındaki saçları önden daha kısa keserek başlamanız gerekecek. Ardından, saçı başınızın ortasından bölümlere ayırın. Saçınızın çok ağır ve sahte görünmesine neden olacağından, başınızın arkasını çok fazla kesmemeye dikkat edin. Son olarak, sıcak ütüler, kıvırma çubukları veya sıcak silindirler kullanarak saçın her bölümünü farklı bir yönde şekillendirin.

Orta Boy Bayan Düz Saç Modelleri ResimleriORTA DÜZ SAÇ MODELLERİ

Kadınların seçebileceği birkaç farklı orta düz saç modeli vardır.

Orta düz saç modelinin ilk türü klasik bobdur. Bu saç modeli, doğal bir görünüm isteyen kadınlar arasında popülerdir. Birbiri üzerine katmanlı kısa, dalgalı katmanlardan oluşur. Bob saç modelinin şekillendirilmesi kolaydır ve birçok farklı şekilde şekillendirilebilir. Kadınlar saç maşası veya sıcak merdane kullanarak saçlarını kıvırabilir veya saçlarını kurumaya bırakabilirler. Klasik bob ayrıca tüm vücut tipleri için gurur vericidir ve herhangi bir kıyafetle giyilebilir.

Bir diğer popüler orta düz saç modeli ise at kuyruğudur. Bu saç modeli, kısa, dalgalı katmanlardan oluştuğu için klasik bob’a benzer. Bununla birlikte, at kuyruğunun önemli bir farkı vardır: saç, başın arkasında sıkı bir topuz halinde çekilir. Kadınlar çeşitli şekillerde şekillendirebilir, ancak bir at kuyruğunu şekillendirmenin en yaygın yolu, onu havada bırakmak veya bir saç örgüsüne koymaktır. At kuyruğu, her durum için yeterince çok yönlü, kolay bir saç modeli isteyen kadınlar için harikadır.

orta boy bayan duz sac modelleri 10

DOĞRU SAÇ KESİMİ STİLİ NASIL SEÇİLİR

Kadınlar için doğru saç modelini seçmeye gelince, akılda tutulması gereken birkaç şey var. Öncelikle saçınızın tipine karar vermelisiniz. Düz, dalgalı, kıvırcık veya orta uzunlukta saçların hepsi farklı saç kesimlerine ihtiyaç duyar.

O zaman yüz şeklinizi düşünmeniz gerekir. Yuvarlak bir yüz, yanları kısa ve üst kısmı uzun olan basit bir saç kesimi ile en iyi şekilde görünecektir. Kare bir yüz, yanlarda kafa derisine yakın ve üstte daha uzun olan daha kısa bir saç kesimi ile daha iyi görünecektir. Uzun bir yüzünüz varsa, katmanlı ve bol dokulu bir stil seçin.

Ne tür bir saç kesimi istediğinizi ve yüz şeklinize en uygun saç stilini öğrendikten sonra, kişiliğinize ve ruh halinize uygun bir saç modeli seçin. Örneğin daha casual bir görünüm elde etmek istiyorsanız, doğal dalgalı veya kıvrımlı daha kısa bir stil seçin. Daha parlak ve profesyonel görünmek istiyorsanız, kabarık veya ince bukleler veya dalgalar içeren düz bir saç modeli seçin. Orta uzunlukta saçlarla yapılabilecek sonsuz kombinasyonlar var!

orta boy bayan duz sac modelleri 9

DÜZ SAÇ KESİMLERİNİN FARKLI STİLLERİ

Kadınlar için uygun olabilecek birçok farklı orta düz saç kesimi stili vardır.

En popüler orta düz saç modellerinden biri bob kesimdir. Bu stili şekillendirmek kolaydır ve çeşitli görünümlere uyarlanabilir. Uzun veya kısa saçlarla saç kesimi de dahil olmak üzere birçok farklı stilde şekillendirilebilir.

Orta düz saçlar için bir başka popüler stil, alt kesimdir. Bu saç kesimi, kafa derisine çok yakın kesilen başın üstünde katmanlara sahiptir. Bu saçların daha dolgun ve hacimli görünmesini sağlar ve daha uzun saçlara sahip görünümü verir. Alt kesim, kısa saç kesimi de dahil olmak üzere birçok farklı stilde şekillendirilebilir.

Farklı bir stil denemek istiyorsanız, bob veya alttan kesim olmayan orta düz saç kesimleri için de birçok seçenek mevcut. Örneğin, bir peri kesimi veya bir künt kesim deneyebilir, hangi stili seçerseniz seçin, gurur verici ve kendi kişiliğinize uyarlanabilen birini bulduğunuzdan emin olun.

orta boy bayan duz sac modelleri

ORTA DÜZ SAÇ KESİMLERİYLE İLGİLİ SORUNLAR

Orta düz saç modelleri ile gelebilecek birkaç sorun var. İlk olarak, stil vermek zor olabilir. Şekillerini korumaları için çok fazla ısı kullanmanız ve iyi görünmelerini sağlamak için her gün çok fazla zaman harcamanız gerekebilir.

İkincisi, kalın saçlarınız varsa orta düz saç stillerini giymek zor olabilir. Saçlarınız kalınsa, yüzünüzün önüne düşme veya gözlerinizi doldurma eğiliminde olacaktır. Ayrıca orta düzlükteki saç modellerinin tüm vücut tiplerine yakışmadığını da görebilirsiniz.

Bu problemler size çok fazla güçlük çıkaracak gibi geliyorsa, farklı bir tarz seçmeyi düşünmelisiniz. Orta düz saçlar için daha uygun birçok stil var.

orta boy bayan duz sac modelleri 2

1. DÜZ VEYA KÜT PATLAMALAR

Orta uzunlukta saç isteyen kadınlar, düz veya küt kahküllü saç modellerini tercih edebilirler. Kaküller yüzünüze yükseklik ve genişlik katabilir, gözlerinizi çerçeveleyebilir ve size genç bir görünüm kazandırabilir.

Deneyebileceğiniz birçok farklı orta uzunlukta saç modeli var. En popüler stillerden bazıları peri kesimi, bob saç kesimi ve shaggy bob’dur.

Kendiniz için rahat olan ve yüzünüzde güzel duracak bir saç modeli seçin. Kişiliğinize ve görünümünüze uygun bir stil seçtiğinizden emin olun.

Orta uzunlukta saç stillerinde yeniyseniz, size en uygun olanı bulana kadar birkaç farklı stil deneyerek başlayın. Ardından, basit tutun ve yıl boyunca bu stile sadık kalın. Orta uzunlukta saç modelleri çok yönlüdür ve bakımı kolaydır!

orta boy bayan duz sac modelleri 4

2. YANDAN BAŞLAYAN SAHTE KAKÜLLER

Sahte kaküller kadınlar için popüler bir stildir ve görünümünüze çekici bir dokunuş katabilirler. Başınızın yanından başlarlar ve yavaş yavaş yüzünüze doğru eğilirler.

Sahte kakülleri şekillendirmenin birçok farklı yolu vardır. Bunları saç düzleştirici, saç maşası ile şekillendirebilir veya sıcak hava fırçası kullanabilirsiniz. Sahte kaküller herhangi bir giyim tarzıyla takılabilir ve saçınıza hacim ve doku eklemek için mükemmeldir.

Bakımı kolay, modaya uygun bir saç modeli arıyorsanız, sahte kaküller sizin için mükemmel bir seçenek. Ayrıca kısa saç uzantıları veya saç parçaları olan kadınlar için mükemmeldir.

Sahte kaküller düşünüyorsanız, önce bir kuaföre danışın. Onlara stil vermenin ve en iyi şekilde görünmelerini sağlamanın en iyi yolu konusunda size tavsiyelerde bulunabilecekler.

orta boy bayan duz sac modelleri

3. KISA KIVIRCIK SAÇ

Kısa kıvırcık saçlar, günümüzde kadınların en popüler saç modellerinden biridir. Şık ve çok yönlü olabilir ve çeşitli farklı stiller yaratmak için kullanılabilir.

Kısa kıvırcık saçları şekillendirmenin birçok farklı yolu vardır. Rahat bir görünüm oluşturmak için kullanabileceğiniz gibi daha resmi bir görünüm oluşturmak için de kullanabilirsiniz.

Yeni bir stil denemek istiyorsanız, her zaman kısa kıvırcık saç kesimi yapabilirsiniz. Bu tür saç kesiminin şekillendirilmesi kolaydır ve herkes üzerinde harika görünür.

Her zaman iyi görünecek klasik bir saç kesimi arıyorsanız, orta düz bir saç modeli seçin. Bu saç modeli çok yönlüdür ve farklı stiller yaratmak için kullanılabilir.

Yeni bir şey denemek istiyor ama kısa kıvırcık saça nasıl şekil vereceğinizi bilmiyorsanız, “kutu bob” denilen bir saç kesimi yapın. Bu saç kesimi türü çok yönlüdür ve farklı stiller oluşturmak için kullanılabilir.

orta boy bayan duz sac modelleri 3

4. KLASİK FRANSIZ BÜKÜMÜ

Yüz hatlarınızı öne çıkaracak şık, klasik bir saç modeli arıyorsanız, Fransız bükümü mükemmel bir seçenektir. Bu tarz elde etmek kolaydır ve çoğu kadında harika görünecek.

Bu stili elde etmek için saçınızı iki eşit parçaya ayırarak başlayın. Ardından, saçınızın her bir yarısını kendi etrafında birkaç kez bükün. Son olarak, bükümü bir bant veya saç tokası ile sabitleyin.

Bu saç modeli şık ve zamansız ve her kadında harika görünecek. Kendiniz için bir Fransız bükümü denemekle ilgileniyorsanız, mükemmel görünümü elde etmek için bir stiliste danışın.

orta boy bayan duz sac modelleri 6

Yorum Yaz