Orta Boy Bayan Düz Saç Modelleri

orta boy bayan duz sac modelleri 10

Herkesin günlük olrk iyi bir sç stili olmlıdır. Bununl birlikte, benzersiz yüz şeklinize ve kişiliğinize ne tür bir sç modelinin uycğını bilmek önemlidir. Bu yzıd, bir sonrki sç değişikliğiniz için en iyi 20 ort düz sç modelini bulcksınız.

ORTA UZUN SAÇ MODELLERİ

Kdınlr için en iyi ort düz sç modellerinden biri, uzun m çok uzun olmyn bir stildir. Bu stil, omuz uzunluğu ile ort sırt uzunluğu rsınd bir uzunluğ shiptir. Sçın doğl dlglr vey bukleler hlinde şekillendirilmesi en iyisidir, çünkü bu sç dh hoş bir görünüm verecektir.

Bu stili oluşturmk için, bşın rksındki sçlrı önden dh kıs keserek bşlmnız gerekecek. Ardındn, sçı bşınızın ortsındn bölümlere yırın. Sçınızın çok ğır ve shte görünmesine neden olcğındn, bşınızın rksını çok fzl kesmemeye dikkt edin. Son olrk, sıck ütüler, kıvırm çubuklrı vey sıck silindirler kullnrk sçın her bölümünü frklı bir yönde şekillendirin.

[gllery ids="106815,106816,106817,106818,106819,106820,106821,106822,106823,106824,106825,106826"]

ORTA DÜZ SAÇ MODELLERİ

Kdınlrın seçebileceği birkç frklı ort düz sç modeli vrdır.

Ort düz sç modelinin ilk türü klsik bobdur. Bu sç modeli, doğl bir görünüm isteyen kdınlr rsınd popülerdir. Birbiri üzerine ktmnlı kıs, dlglı ktmnlrdn oluşur. Bob sç modelinin şekillendirilmesi kolydır ve birçok frklı şekilde şekillendirilebilir. Kdınlr sç mşsı vey sıck merdne kullnrk sçlrını kıvırbilir vey sçlrını kurumy bırkbilirler. Klsik bob yrıc tüm vücut tipleri için gurur vericidir ve herhngi bir kıyfetle giyilebilir.

Bir diğer popüler ort düz sç modeli ise t kuyruğudur. Bu sç modeli, kıs, dlglı ktmnlrdn oluştuğu için klsik bob’ benzer. Bununl birlikte, t kuyruğunun önemli bir frkı vrdır: sç, bşın rksınd sıkı bir topuz hlinde çekilir. Kdınlr çeşitli şekillerde şekillendirebilir, nck bir t kuyruğunu şekillendirmenin en yygın yolu, onu hvd bırkmk vey bir sç örgüsüne koymktır. At kuyruğu, her durum için yeterince çok yönlü, koly bir sç modeli isteyen kdınlr için hrikdır.

DOĞRU SAÇ KESİMİ STİLİ NASIL SEÇİLİR

Kdınlr için doğru sç modelini seçmeye gelince, kıld tutulmsı gereken birkç şey vr. Öncelikle sçınızın tipine krr vermelisiniz. Düz, dlglı, kıvırcık vey ort uzunlukt sçlrın hepsi frklı sç kesimlerine ihtiyç duyr.

O zmn yüz şeklinizi düşünmeniz gerekir. Yuvrlk bir yüz, ynlrı kıs ve üst kısmı uzun oln bsit bir sç kesimi ile en iyi şekilde görünecektir. Kre bir yüz, ynlrd kf derisine ykın ve üstte dh uzun oln dh kıs bir sç kesimi ile dh iyi görünecektir. Uzun bir yüzünüz vrs, ktmnlı ve bol dokulu bir stil seçin.

Ne tür bir sç kesimi istediğinizi ve yüz şeklinize en uygun sç stilini öğrendikten sonr, kişiliğinize ve ruh hlinize uygun bir sç modeli seçin. Örneğin dh csul bir görünüm elde etmek istiyorsnız, doğl dlglı vey kıvrımlı dh kıs bir stil seçin. Dh prlk ve profesyonel görünmek istiyorsnız, kbrık vey ince bukleler vey dlglr içeren düz bir sç modeli seçin. Ort uzunlukt sçlrl ypılbilecek sonsuz kombinsyonlr vr!

DÜZ SAÇ KESİMLERİNİN FARKLI STİLLERİ

Kdınlr için uygun olbilecek birçok frklı ort düz sç kesimi stili vrdır.

En popüler ort düz sç modellerinden biri bob kesimdir. Bu stili şekillendirmek kolydır ve çeşitli görünümlere uyrlnbilir. Uzun vey kıs sçlrl sç kesimi de dhil olmk üzere birçok frklı stilde şekillendirilebilir.

Ort düz sçlr için bir bşk popüler stil, lt kesimdir. Bu sç kesimi, kf derisine çok ykın kesilen bşın üstünde ktmnlr shiptir. Bu sçlrın dh dolgun ve hcimli görünmesini sğlr ve dh uzun sçlr ship görünümü verir. Alt kesim, kıs sç kesimi de dhil olmk üzere birçok frklı stilde şekillendirilebilir.

Frklı bir stil denemek istiyorsnız, bob vey lttn kesim olmyn ort düz sç kesimleri için de birçok seçenek mevcut. Örneğin, bir peri kesimi vey bir künt kesim deneyebilir, hngi stili seçerseniz seçin, gurur verici ve kendi kişiliğinize uyrlnbilen birini bulduğunuzdn emin olun.

ORTA DÜZ SAÇ KESİMLERİYLE İLGİLİ SORUNLAR

Ort düz sç modelleri ile gelebilecek birkç sorun vr. İlk olrk, stil vermek zor olbilir. Şekillerini korumlrı için çok fzl ısı kullnmnız ve iyi görünmelerini sğlmk için her gün çok fzl zmn hrcmnız gerekebilir.

İkincisi, klın sçlrınız vrs ort düz sç stillerini giymek zor olbilir. Sçlrınız klıns, yüzünüzün önüne düşme vey gözlerinizi doldurm eğiliminde olcktır. Ayrıc ort düzlükteki sç modellerinin tüm vücut tiplerine ykışmdığını d görebilirsiniz.

Bu problemler size çok fzl güçlük çıkrck gibi geliyors, frklı bir trz seçmeyi düşünmelisiniz. Ort düz sçlr için dh uygun birçok stil vr.

1. DÜZ VEYA KÜT PATLAMALAR

Ort uzunlukt sç isteyen kdınlr, düz vey küt khküllü sç modellerini tercih edebilirler. Kküller yüzünüze yükseklik ve genişlik ktbilir, gözlerinizi çerçeveleyebilir ve size genç bir görünüm kzndırbilir.

Deneyebileceğiniz birçok frklı ort uzunlukt sç modeli vr. En popüler stillerden bzılrı peri kesimi, bob sç kesimi ve shggy bob’dur.

Kendiniz için rht oln ve yüzünüzde güzel durck bir sç modeli seçin. Kişiliğinize ve görünümünüze uygun bir stil seçtiğinizden emin olun.

Ort uzunlukt sç stillerinde yeniyseniz, size en uygun olnı buln kdr birkç frklı stil deneyerek bşlyın. Ardındn, bsit tutun ve yıl boyunc bu stile sdık klın. Ort uzunlukt sç modelleri çok yönlüdür ve bkımı kolydır!

2. YANDAN BAŞLAYAN SAHTE KAKÜLLER

Shte kküller kdınlr için popüler bir stildir ve görünümünüze çekici bir dokunuş ktbilirler. Bşınızın ynındn bşlrlr ve yvş yvş yüzünüze doğru eğilirler.

Shte kkülleri şekillendirmenin birçok frklı yolu vrdır. Bunlrı sç düzleştirici, sç mşsı ile şekillendirebilir vey sıck hv fırçsı kullnbilirsiniz. Shte kküller herhngi bir giyim trzıyl tkılbilir ve sçınız hcim ve doku eklemek için mükemmeldir.

Bkımı koly, mody uygun bir sç modeli rıyorsnız, shte kküller sizin için mükemmel bir seçenek. Ayrıc kıs sç uzntılrı vey sç prçlrı oln kdınlr için mükemmeldir.

Shte kküller düşünüyorsnız, önce bir kuföre dnışın. Onlr stil vermenin ve en iyi şekilde görünmelerini sğlmnın en iyi yolu konusund size tvsiyelerde bulunbilecekler.

3. KISA KIVIRCIK SAÇ

Kıs kıvırcık sçlr, günümüzde kdınlrın en popüler sç modellerinden biridir. Şık ve çok yönlü olbilir ve çeşitli frklı stiller yrtmk için kullnılbilir.

Kıs kıvırcık sçlrı şekillendirmenin birçok frklı yolu vrdır. Rht bir görünüm oluşturmk için kullnbileceğiniz gibi dh resmi bir görünüm oluşturmk için de kullnbilirsiniz.

Yeni bir stil denemek istiyorsnız, her zmn kıs kıvırcık sç kesimi ypbilirsiniz. Bu tür sç kesiminin şekillendirilmesi kolydır ve herkes üzerinde hrik görünür.

Her zmn iyi görünecek klsik bir sç kesimi rıyorsnız, ort düz bir sç modeli seçin. Bu sç modeli çok yönlüdür ve frklı stiller yrtmk için kullnılbilir.

Yeni bir şey denemek istiyor m kıs kıvırcık sç nsıl şekil vereceğinizi bilmiyorsnız, “kutu bob” denilen bir sç kesimi ypın. Bu sç kesimi türü çok yönlüdür ve frklı stiller oluşturmk için kullnılbilir.

4. KLASİK FRANSIZ BÜKÜMÜ

Yüz htlrınızı öne çıkrck şık, klsik bir sç modeli rıyorsnız, Frnsız bükümü mükemmel bir seçenektir. Bu trz elde etmek kolydır ve çoğu kdınd hrik görünecek.

Bu stili elde etmek için sçınızı iki eşit prçy yırrk bşlyın. Ardındn, sçınızın her bir yrısını kendi etrfınd birkç kez bükün. Son olrk, bükümü bir bnt vey sç toksı ile sbitleyin.

Bu sç modeli şık ve zmnsız ve her kdınd hrik görünecek. Kendiniz için bir Frnsız bükümü denemekle ilgileniyorsnız, mükemmel görünümü elde etmek için bir stiliste dnışın.

Yorum Yaz