2014-Marc Jacobs Sonbahar Kış Kreasyonu defilesi

Louis Vuitton gibi dünyaca ünlü bir marka ile çalışan marc jacobs artık kendi markasını oluşturarak yeni bir defileye imza attı. New York da düzenlediği defilede oldukça farklı tasarımları ile kendi markasını yarattığını görmek mümkündür. İlk kez kendi kreasyonunu görücüye çıkardığı defilesi moda çevreleri açısından oldukça merak konusuydu. Marc jacobsdefilesi adından söz ettiren bir tasarımcı olduğunu kendi defilesinde kanıtladı.

Genellikle zengin ve lüks bir tasarım sergilemeyi tercih eden jacobs yeni tasarımları ile de göz dolduruyor. Moda günlerinde tasarımlarını insanlara sergileyen tasarımcı marc jacobs defilesi adı altında defilesini geçtiğimiz günlerde sergiledi. Beklenen ilgiyi ise fazlası ile gören modacı defilesinde ki ana hatlar dikkat çekiciydi.

Marc Jacobsdefilesine göz atacak olursak ünlü modacı tasarımlarında ağırlıklı olarak natürel renkleri konu almıştır. Eski yılların rüzgârını da estirmeyi eksik etmemiştir. Özellikle 1960 ların en önemli çizgilerini yansıtmıştır defilesinde. Kış sezonunun ağırlığının hissedildiği defilede özellikle yapılan en önemli detay triko kazak ve tuniklerin ağırlığı idi.

Ancak desenler konusunda bir bütün oluşturulan detaylar göze en ilginç gelen ayrıntılardır. defilesi marc jacobs için oldukça yoğun geçti. Nedeni ise bütün gözlerin ilk kreasyonlarında olması ve ünlü birçok modacının dört gözle onun tasarımlarını bekliyor olmasıdır. Özellikle bayan giyim de derin yırtmaçlı olan triko modelli elbiseler defilenin önemli parçaları arasındadır.

Defilenin bir diğer farklı tarafına bakacak olursak bunlar aksesuarlar konusunda ki marjinal çizgilerdir. Özellikle zincirli olan çantalar ve ayakkabılarda ki tasarım farklılıkları yeni bir moda akımının başlamasına etkili olacak detaylardan. Uzun çizmeler ise defilenin tamamlayıcılarından oldu. bunların yanı sıra kristal taşlı elbiseler ise göz kamaştırıcı nitelikte idi.

Tabi ki hiçbir moda defilesinin vazgeçilmezi olan ve sürekli de kullanılan transparan ayrıntılar. Bunlar özellikle deri pantolonlar ile kombin edilmiş ve görücüye çıkarılmıştır. Aslında çok da klasik olan bu tasarım yeni bir durum olmamasına rağmen defilede yoğun ilgi görmüş ayrıntılar arasında yerini alıyor. Moda haftasına damgasını vuran marc jacobs defileartık kendi tasarımlarını gerçekleştiren bir tasarımcı.

2014-Marc Jacobs Sonbahar Kış Kreasyonu defilesi ResimleriYorum Yaz