BANU KIZILTOPRAK

Ev tekstil sektörüne bambaşka bir bakış açısı getirerek hızlı bir giriş yapan çok yeni bir marka ‘b’linen’. Markanın yaratıcısı Banu Kızıltoprak, aileden tekstilci, işini çok iyi biliyor ve severek yapıyor, ürettikleriyle evlerimizi ve özellikle de yatak odalarımızı güzelleştiriyor… Röportaj Mukaddes Kaya Güney Aileniz de bu işi yapıyor ama siz onlarla çalışmak yerine kendi markanızı kurmayı seçtiniz. Hikayeniz nasıl başladı? Neredeyse yarım asırdır ev tekstili sektöründe var olan bir ailenin kızı olduğum için bu işlerin içinde büyüdüm. Gezerken, alışverişteyken, gittiğim evlerde ve otellerde, yataklar, nevresimler her şeyden daha çok ilgimi çekti. Sonrasında buna sosyal medya da eklendi, yaşanmışlıkları olan yatak fotoğraflarına bakıp iç geçiriyordum. Tabii ki ailemle çalışarak da sektörün içinde olabilirdim ama ben farklı bir yapı ve konseptin peşindeydim. Piyasadaki markalarla kendi ihtiyaçlarımı karşılayamıyordum.

Rengi bulsam, ebat uymuyordu, ikisini tuttursam kalitesinden memnun kalmıyordum. Hayallerimi gerçekleştirmem için daha iyi bir zamanlama ve gerekçe olamazdı! Konseptin belirlenmesinden marka oluşumuna, üretimden şirketin kurulmasına kadar tüm süreçleri tamamlayarak Ekim’te b’linen’ı tüketiciler ile buluşturdum. Yatağınızı örtmek değil, giydirmek istediğinizi söylüyorsunuz. Bunun anlamı nedir? Bu konuya çok önem veriyorum çünkü günümüzün çok önemli bir bölümünü yatak odalarımızda geçiriyoruz. Yatak odalarımız bizim mabedimiz. Yeri geldiğinde dua ettiğimiz, yeri geldiğinde emzirdiğimiz, sevdiğimiz, sevildiğimiz, ağladığımız, güldüğümüz, belki de en çok kendimiz olduğumuz yer. Bu yüzden dekorasyondan müzik seçimine kadar her şey çok özenli ve bizi yansıtacak türden olmalı. Evet, belki o anki isteğimize göre duvar rengini değiştiremiyoruz ama b’linen koleksiyonu ile bir gün huzur veren renklerde nevresim seçerken, ertesi gün yatağımızı adeta bir karnaval yerine dönüştürebiliriz. İşte bu yüzden biz yatakları örtmeyi değil, modumuza göre giydirmeyi seçiyoruz. Koleksiyonunuzdan bahseder misiniz? b’linen tarzı ve duruşu olan bir marka. Sade, kaliteli, şık ve sofistike… Biz marka olarak ne istediğimizi biliyoruz ve ürünlerimizin tamamına çizgimizi yansıtıyoruz. b’linen markası altındaki tüm ürünler, kaliteli ve sık dokunmuş yüzde 100 pamuktan üretiliyor. Parlak, yumuşak, pürüzsüz ve kolay ütülenen pamuk saten koleksiyonumuz, 6 model, 21 renkten oluşuyor. Basic ürünlerimiz ise 17 renk ve her bir parçayı istediğiniz renkten seçebiliyorsunuz. Örneğin nevresiminizi gri, yastıklarınızı nude, çarşafınızı beyaz alabiliyorsunuz. Takım olarak satılan modellerimiz de var.

İnternet sitenizden bir sosyal sorumluluk projesine başlayacağınızı duyurdunuz. b’cares koleksiyonundaki belirli ürünlerde yapılacak alışverişten elde edilen gelirin bir kısmı, ihtiyaç sahibi kadın ve çocuklara gidecek. Bu proje hakkında bilgi verir misiniz? Daha yola çıkarken hedeflerimizden biri, bir gün başkalarının da hayatlarına dokunabilmek oldu. Bunun için büyümeyi beklemeye gerek olmadığını düşündük. Ulaşabileceğimiz hayatlarla, çocuklarla birlikte büyümek çok daha güzel ve anlamlı olacaktı. Bu kararın sonucunda da ortaya b’cares çıktı. Yaşamsal hakları ellerinden alınmış, olanakları olmayan kadın ve çocukların yanında olmak bizim için önemliydi. Bu nedenle belirleyeceğimiz ürünlerde yapılacak alışverişlerin bir kısmını, ihtiyaç sahibi kadın ve çocuklar için çalışan yardım derneklerine bağışlamaya karar verdik. Bunun için hazırlık ve çalışmalarımız başladı, en kısa sürede de hayata geçirmiş olacağız. Yeni koleksiyonunuz b’chic’te ürünlerinizi tek tek değil, takım olarak satıyorsunuz. Size bu yönde bir talep geldi mi çünkü bir kombin oluşturmak herkes için kolay olmayabilir…

Müşterilerimizin çoğu, ‘fotoğraflardaki gibi bir oda istiyorum’ mesajlarıyla bize dönüyor. Tüm tasarım ve styLing’i kendi bünyemizde yaptığımız için de, ‘neden olmasın’ dedik ve koLLarı sıvadık. Yatak odalarını b’styLe adı aLtında yeniLemeyi düşündüğümüz bu proje çok yakında hayata geçecek. Farklı renk ve çizgilerde beş modelin olduğu b’chic koLeksiyonu ise her tarza uyum sağLıyor. BüzgüLü modelimiz astraL, yatakta çok farklı duruyor. Biyeli takımlarımız grey Line bLack Line, şimdiden en çok tercih edilen modellerimiz oLdu. Trio, unique ve frame modellerinde ise beyaz nevresimlerin üzerine detay çalıştık. Kimisini siyah şeritlerle zenginleştirirken, kimisinde de farklı nakışlar ve değişik iplik renklerini sunuyoruz. Daha yola çıkarken hedeflerimizden biri, bir gün başkalarının da hayatlarına dokunabilmek oldu.

BANU KIZILTOPRAK Resimleri
BANU KIZILTOPRAK_9.jpgBANU KIZILTOPRAK_7.jpgBANU KIZILTOPRAK_0.jpgBANU KIZILTOPRAK_8.jpgBANU KIZILTOPRAK_4.jpg

Yorum Yaz