BANU KIZILTOPRAK

Ev tekstil sektörüne bmbşk bir bkış çısı getirerek hızlı bir giriş ypn çok yeni bir mrk ‘b’linen’. Mrknın yrtıcısı Bnu Kızıltoprk, ileden tekstilci, işini çok iyi biliyor ve severek ypıyor, ürettikleriyle evlerimizi ve özellikle de ytk odlrımızı güzelleştiriyor… Röportj Mukddes Ky Güney Aileniz de bu işi ypıyor m siz onlrl çlışmk yerine kendi mrknızı kurmyı seçtiniz. Hikyeniz nsıl bşldı? Neredeyse yrım sırdır ev tekstili sektöründe vr oln bir ilenin kızı olduğum için bu işlerin içinde büyüdüm. Gezerken, lışverişteyken, gittiğim evlerde ve otellerde, ytklr, nevresimler her şeyden dh çok ilgimi çekti. Sonrsınd bun sosyl medy d eklendi, yşnmışlıklrı oln ytk fotoğrflrın bkıp iç geçiriyordum. Tbii ki ilemle çlışrk d sektörün içinde olbilirdim m ben frklı bir ypı ve konseptin peşindeydim. Piysdki mrklrl kendi ihtiyçlrımı krşılymıyordum.

Rengi bulsm, ebt uymuyordu, ikisini tuttursm klitesinden memnun klmıyordum. Hyllerimi gerçekleştirmem için dh iyi bir zmnlm ve gerekçe olmzdı! Konseptin belirlenmesinden mrk oluşumun, üretimden şirketin kurulmsın kdr tüm süreçleri tmmlyrk Ekim’te b’linen’ı tüketiciler ile buluşturdum. Ytğınızı örtmek değil, giydirmek istediğinizi söylüyorsunuz. Bunun nlmı nedir? Bu konuy çok önem veriyorum çünkü günümüzün çok önemli bir bölümünü ytk odlrımızd geçiriyoruz. Ytk odlrımız bizim mbedimiz. Yeri geldiğinde du ettiğimiz, yeri geldiğinde emzirdiğimiz, sevdiğimiz, sevildiğimiz, ğldığımız, güldüğümüz, belki de en çok kendimiz olduğumuz yer. Bu yüzden dekorsyondn müzik seçimine kdr her şey çok özenli ve bizi ynsıtck türden olmlı. Evet, belki o nki isteğimize göre duvr rengini değiştiremiyoruz m b’linen koleksiyonu ile bir gün huzur veren renklerde nevresim seçerken, ertesi gün ytğımızı det bir krnvl yerine dönüştürebiliriz. İşte bu yüzden biz ytklrı örtmeyi değil, modumuz göre giydirmeyi seçiyoruz. Koleksiyonunuzdn bhseder misiniz? b’linen trzı ve duruşu oln bir mrk. Sde, kliteli, şık ve sofistike… Biz mrk olrk ne istediğimizi biliyoruz ve ürünlerimizin tmmın çizgimizi ynsıtıyoruz. b’linen mrksı ltındki tüm ürünler, kliteli ve sık dokunmuş yüzde 100 pmuktn üretiliyor. Prlk, yumuşk, pürüzsüz ve koly ütülenen pmuk sten koleksiyonumuz, 6 model, 21 renkten oluşuyor. Bsic ürünlerimiz ise 17 renk ve her bir prçyı istediğiniz renkten seçebiliyorsunuz. Örneğin nevresiminizi gri, ystıklrınızı nude, çrşfınızı beyz lbiliyorsunuz. Tkım olrk stıln modellerimiz de vr.

İnternet sitenizden bir sosyl sorumluluk projesine bşlycğınızı duyurdunuz. b’cres koleksiyonundki belirli ürünlerde ypılck lışverişten elde edilen gelirin bir kısmı, ihtiyç shibi kdın ve çocuklr gidecek. Bu proje hkkınd bilgi verir misiniz? Dh yol çıkrken hedeflerimizden biri, bir gün bşklrının d hytlrın dokunbilmek oldu. Bunun için büyümeyi beklemeye gerek olmdığını düşündük. Ulşbileceğimiz hytlrl, çocuklrl birlikte büyümek çok dh güzel ve nlmlı olcktı. Bu krrın sonucund d orty b’cres çıktı. Yşmsl hklrı ellerinden lınmış, olnklrı olmyn kdın ve çocuklrın ynınd olmk bizim için önemliydi. Bu nedenle belirleyeceğimiz ürünlerde ypılck lışverişlerin bir kısmını, ihtiyç shibi kdın ve çocuklr için çlışn yrdım derneklerine bğışlmy krr verdik. Bunun için hzırlık ve çlışmlrımız bşldı, en kıs sürede de hyt geçirmiş olcğız. Yeni koleksiyonunuz b’chic’te ürünlerinizi tek tek değil, tkım olrk stıyorsunuz. Size bu yönde bir tlep geldi mi çünkü bir kombin oluşturmk herkes için koly olmybilir…

Müşterilerimizin çoğu, ‘fotoğrflrdki gibi bir od istiyorum’ mesjlrıyl bize dönüyor. Tüm tsrım ve styLing’i kendi bünyemizde yptığımız için de, ‘neden olmsın’ dedik ve koLLrı sıvdık. Ytk odlrını b’styLe dı Ltınd yeniLemeyi düşündüğümüz bu proje çok ykınd hyt geçecek. Frklı renk ve çizgilerde beş modelin olduğu b’chic koLeksiyonu ise her trz uyum sğLıyor. BüzgüLü modelimiz strL, ytkt çok frklı duruyor. Biyeli tkımlrımız grey Line bLck Line, şimdiden en çok tercih edilen modellerimiz oLdu. Trio, unique ve frme modellerinde ise beyz nevresimlerin üzerine dety çlıştık. Kimisini siyh şeritlerle zenginleştirirken, kimisinde de frklı nkışlr ve değişik iplik renklerini sunuyoruz. Dh yol çıkrken hedeflerimizden biri, bir gün bşklrının d hytlrın dokunbilmek oldu.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz