Uzun Saç Modelleri

Bir kadına en iyi yakışan saç modeli her zaman uzun saç modelleridir. Uzun saçlar ile her zaman istediğiniz modeli rahatlıkla edinebilir ve kendinize uygulayabilirsiniz. Bakımı zor olduğu için kadınların çoğu saçlarını kestirmek zorunda kalırlar. Bunda birazda günlük yaşamın telaşları da vardır diyebiliriz. Eğer saç yapınız uzun ve düz bir saç yapısında ise bunun için özel kesim modelleri bulunuyor. Uzun saç modelleri yılında oldukça etkileyici saç modellerinden oluşuyor.

Saçların uzunluğunun yanı sıra bu saçlara uygun boya renkleri de oldukça önemlidir. Uzun düz saçlara sahipseniz, alımlı ve gizemli bir havaya bürünmek için hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Çünkü uzun saçlar size bu havayı oldukça fazla katacaktır. Kadınlarda uzun düz saç kesim modelleri her zaman yakışacak olan modellerdir. Düz saçlara uygun kesim modelleri genellikle bütün parçalarının eşit olduğu modellerden tercih edilir.

Uzun saç modelleri içinde düz saçların sahip olduğu avantajlar oldukça fazladır. Düz saçların kesim özellikleri de diğer saç modellerine göre kolaydır. Her türlü kesim modelini bu saçlara uygulamak mümkündür. Uzun saç modellerinin kesim özellikleri arasında katlı modellerde bulunuyor. Eğer saçlarınız uzun ve katlı bir modele sahipseniz, her türlü saç modelini rahatlıkla uygulamanız mümkündür.

Özellikle gece davetleri için saçları uzun olan hanımlar istedikleri modelleri yaptırabilmeleri adına oldukça rahattırlar. Çünkü malzeme bol kullanım alanı geniştir. Uzun düz saçlarda zarifliğin simgesi olarak elde edilen kesim tarzı genellikle dümdüz olan bir kesimdir. Eğer saçlarınız düz değil de kıvırcık veya dalgalı ise görünüm olarak çok hoş bir görünüşe sahipsiniz demektir. Ancak bu saç türünün kesim özellikleri ve uzunlukları oldukça zorluk taşımaktadır.

Uzun saç modelleri isteyen kadınların saçları kıvırcıksa her zaman açık bırakılmalı ve yardımcı bir madde ile kabarmaları önlenmelidir. Uzun saçların kadını asil gösterdiğini tüm moda ikonları söylemektedir. Katlı kesimlerin bu cazibeyi biraz aza indirdiğini söylemekte de fayda vardır. Uzun saç modelleri yaratıcı kesimlere de sahiptir. Yine kısa saçlarda olduğu gibi asimetrik kesimleri bu saç modellerinde uygulamak mümkündür.

Uzun Saç Modelleri Resimleri 

 

 

Yorum Yaz