İlkbahar Yaz Saç Modelleri

İlk bahar yaz sezonuna dair birçok moda defilesi şu günlerde sergilenmektedir. ilkbahar yaz sezonu için yeni moda trendlerinin çıkması ile yeni saç trendlerinin de ortaya çıktığını görmekteyiz. Yeni saç modelleri yine dünya starlarından örnek alınarak oluşturuluyor. Farklı modelleri sokak modası içinde görmeye hazır olmak gerekir. Bunun için yeni saç modellerine dair birkaç modeli paylaşmak gerekir.

İlkbahar yaz saç modelleri yılı için geçen yılın trendlerini kullanıldığını görmekteyiz. Yaklaşık iki yıldır kullanılan ve hala trend olmaya devam eden asimetrik saç kesimleri, yeni sezonun ilkbahar yaz döneminde tekrar ortaya çıkıyor. Asimetrik kesimler için öncelikle saçınızı kestirmeye razı olmanızı gerektirir. Bunun nedeni ise bu modeller çoğunlukla kısa saçlara uygulanmaktadır.

İlkbahar yaz saç modelleri yılı aralığında yeni trendler ile karşımıza çıkıyor. Daha marjinal bir görünüm kazanmak isteyen kadınlar dünyaca ünlü bir star olan Rihanna’ nın saç modelini kullanmaktadırlar. Bu saç modelinde saçın yan kısmını bir tanesi tamamen kazıtılıyor. Geri kalan kısmının uzunluğunu ise siz belirliyorsunuz.

Ancak saçın arka kısmından ilerleyen modelde oval bir şekilde gelmektedir. Bu model geçen yılında modası idi ancak yeni sezonda daha bir trend olarak karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Bunun yanı sıra vazgeçilmez bir saç modeli olan katlı kesimlerde yine karşımıza çıkıyor. Katlı kesim modelleri ilkbahar yaz saç modelleri yılı içinde de gündeme gelmeye başlamıştır. Gündemden düşmeyen bir diğer saç modeli ise küt kesimlerdir.

Küt saç kesimlerinde bu sezon bir farklılık bulunuyor. Bunlar saçların yanak kısımlarından uzun arka kısımlardan oval bir şekilde kısalan modelleridir. Bu modeller kadın için modern olma yolunun başlangıcıdır. Modellerde ortaya çıkan farklılığın bütünü kadının yüzüne de yansımaktadır.

Kadının yüzüne yansıyan değişiklikler ise ruhunu her zaman hoş kılacak yapıya sahiptir. Bu nedenle marjinal ve maskülen bir yapı her zaman kadını iddialı gösterecektir. Kendi ayakları üzeride durabildiğinin ifadesi bazen tamamen saçlar olabilmektedir. Kısa saç modellerinin hakim olduğu ilkbahar yaz saç modelleri, tüm sokaklarda etkisini hissettirecek gibi görünüyor.

İlkbahar Yaz Saç Modelleri Resimleri 

 

Yorum Yaz