Dudakları Kalın Gösterme

Yüz makyajında son adım olan dudak makyajı, kişinin albenisini yükselten özellikle seçeceği ton ve yaptığı makyajla örtüşen tarzda bir dudak makyajı ise, bu iş başarıyla tamamlanmış demektir. Dudak makyajı konusu her geçen gün gündemde hem farklı ürünlerle hem de farklı tekniklerle karşımıza çıkmakta. Dudaklarımız çevresel hasarlardan ve bakterilerden ilk olarak etkilenen organımızdır. Bu sebeple dudak bakımı konusunda itina edilmeli ve her zaman sağlıklı dudaklara sahip olmak için piyasada kolayca bulunan ürünlerle bu bakım düzenli olarak yapılmalıdır.

İtinayla seçilmesi gereken veözellikle ürün seçilmeden önce gerçek manada bilgi alınması gereken dudaklar konusunda çok fazla bilgi ve ürüne kolaylıkla ulaşmak mümkün. Kozmetik marka üreticileri de bu konuda kendilerine düşen araştırmaları, geliştirmeleri yapmakta ve kullanıcının önce doğru bilgi almasını sağlayarak, ihtiyacına uygun olan doğru ürüne ulaşması yönünde sürekli çalışmaktalar. Öncelikle öğrenmemiz gereken dudaklarımızın, dudak makyajı sırasında inceltilmeye mi? yoksa kalınlaştırmaya mı? ihtiyacı var.

Özellikle kuru, çatlayan dudaklarınız varsa bunun için üretilmiş özel dudak maskelerini kullanmanızı öneririz. Bunu net biçimde belirlediğimiz zaman ihtiyacımız olan sadece bu ihtiyacın doğru markalı, doğru ürünleri ve doğru tekniklerle kullanılması. Dudakları kalın göstermek için, dudakların gerçek manada ince olması gerekiyor. Doğal olarak kalın dudakları olanların bu bahsedeceğimiz işlemleri yapmasına gerek yok. Kalın dudakları olan insanların işi, dudaklarını kalın göstermek isteyenlerin işinden daha kolay.

Dudaklarının ince olduğundan şikayet eden ve makyajı esnasında, dudak makyajının içine atacağı birkaç basit adım ve teknikle dudaklarını kalın göstermesi mümkün. İşte kalın görünen dudaklar için basit birkaç ipucu. Dudak makyajımız sırasında kullandığımız dudak kalemlerimizin kullanımını hepimiz biliyoruz.

Dudak kaleminin dudak hattının hemen altından düzgünce sürülmesi durumunda dudaklar birkaç tık daha dolgun ve kalın gösterecektir. Diğer yandan yine piyasada kolayca bulunabilecek slikonlu rujlar, dudakların kalın görünmesine yardım etmek üzere tasarlanmış ve piyasaya sürülmüş ürünlerdir. Üst ve alt dudaklarınız için farklı tonlarda kullanacağınız rujlar (çok uç ton farkı olmaması kaydıyla) bu sorunun çözümüne ayrıca yardımcı olacaktır.

Yorum Yaz