Dalgalı Saç Modelleri

Her kdın kendi sçını tnıyrk bir model değişikliğine gitmelidir. Sçlrın türünün bu konud önemi ise oldukç büyüktür. Sç türleri rsınd en zor oln model her zmn olduğu gibi dlglı sçlrdır. Dlglı sç modelleri yılınd kdınlr frklı dizynlr sunuyor. Bunlrdn bir tnesi oln, doğl sç modelleri, her zmn her koşuld uygulnbilecek oln modeller rsınd yer lıyor.

Her zmn kdınlrın dikktli olmlrını sğlyck oln modeller rsınd bulunn dlglı sç modelleri, hreketlilikleri oldukç fzl olmlrı nedeni ile şekillenmeleri de oldukç zordur. Bu nedenle kdınlr her türlü modeli bu sç tipine uygulmkt zorluk çekmektedirler. Düzleştirmek isteyen kdınlrın bu istekleri ise genellikle olumsuz olrk krşılnıyor. Çünkü düzleşen sç çok klıcı bir sonuç vermemekte ypıln tüm müdhlelere rğmen eski hline dönmektedir.

Dlglı sç modelleri çoğu kdının zorluk yşdığı bir sç tipidir. Bu sç tipi için rht kullnılck oln modeller ise mutlk doğl sç modelleri olcktır. Doğl oln sç modelleri çoğunlukl dlglı sç tipinde oln kdınlrd uygulnbilmektedir. Bunun ynı sır bir diğer model ise örgü modellerdir.

Dlglı sç modelleri rsınd en uygun model oln örgü modelleri, şelle örgü modelidir. Dlglı sç en fzl giden bu sç modeli, iki yndn gelen örgünün rkdn birleştirilmesi ile oluşuyor. Arkdn birleşen iki örgünün bir kurdele yrdımı ile tutturulmsı ise oldukç genç bir hv ktmktdır. Kdınlrın her zmn iyi bir model rştırmsı içinde bulunduğu dlglı sçlr, şekle sokulmsı yolund kdınlr fzl bir çb hrctmktdır.

Dlglı sç modelleri için uygun modellerin olduğu bir yıl olcktır. Dlglı sçlr ship oln kdınlr genellikle serbest bırkıln bir sç modelini benimsemiş olslr d dğınık oln sç modellerinin en çok uygulndığı modeller rsınd yer lıyor.

Dğınık topuz olrk bilinen dğınık sç modeli, dlglı oln sçlrın dh derli toplu durmsın yrdımcı olmktdır. Hiçbir şekle sokmk zorund olmdığınız bu sçlr için ypılmsı gereken tek şey topuz hlini lıp birkç tel tok kullnmk olcktır. Dlglı sçlrın çık klmsı ise yeni sezond en fzl tercih edilen durumdur.

[gllery ids="53478,53479,53480,53481,53482,53483"]

 

Yorum Yaz