Kempinski Hotel Barbaros

SADECE DALGA SESİ

Kempinski Hotel Barbaros Bay, bu yaz sezonunda Online yoga platformu YogaUni’yi konuk etti. Hepsi alanında uzman yoga hocaları Alexis Gulliver, Nesteren Akçay, Nihan Hantal, Selin Persentili ve Deniz Bağan Özoğul 15 Haziran-4 Eylül tarihleri arasında her gün bir saatlik iki vinyasa yoga dersiyle bizi bambaşka bir dünyaya götürmek üzere oradaydı. Alexis’in sıkı takipçisi ve sadık öğrencisi olarak bu deneyimden eksik kalmamak üzere ben de Kempinski’nin yolunu tuttum. Öncelikle şunu söylemem gerekiyor ki Bodrum’un en güzel koyunda denize nazır yoga yapmak, şehirdekinden çok farklı etki yaratıyor. Özellikle de Alexis Gulliver gibi anatomi bilgisi ve yoga deneyimi fazla bir hocayla çalışmak her zaman yeni ufuklar açılmasını sağlıyor. Sabahları ve akşamüstleri seri ve dinamik tarza sahip vinyasa yoga yaparak önce bedenime meydan okudum! Ardından Gökova Kör-fezi’ndeki Kempinski’nin mavi bayraklı Barbarossa Beach’inde ruhumu besledim.

Mavi bayraklı koyun en güzel yanı cep telefonuna izin verilmeyen ve sadece yetişkinlere açık Silent Beach’i. Burası serinletici kokteyllerle yalnızca dalgaların sesini dinleyip vakit geçirerek şehrin kaosundan arınmak için bile muazzam. “Yogadan sonra kokteyl içilir mi?” demeyin! Çok sağlıklı juice’ların bulunduğu menüde mutlaka kendinize göre bir şey bulabiliyorsunuz. Yoga, hayata karşı beklenti içinde kalmamayı öğreten bir sistem. Hele de kristal berraklığındaki masmavi deniz eşliğinde! Kısacası bedenimizi harekete geçiren ve eş zamanlı ruhumuzu dinlendiren bu iki etken bir araya gelince ikisininde gücü katlanıyor. Bana kalırsa yaza eylülde veda etmek en güzeli ve bunu Kempinski Hotel Barbaros Bay’in muhteşem koyunda gerçekleştirmek için çok sebep var.

Kempinski Hotel Barbaros Bay’in mavi bayraklı koyunda denize girmekle, lounge’unda kitap okumakla ve yoga dersleriyle sakin ama aynı zamanda hareketli geçen birkaç gün zihni arındırmaya yetiyor.

Almairac’a kokuları yaz-kış, gündüz-gece için ayırıp ayıramayacağımızı sorduğumuzda kısa ve net yanıt alıyoruz: “Sizi ifade eden parfümü bulduğunuzda sakın değiştirmeyin.”

Kempinski Hotel Barbaros Resimleri
Kempinski Hotel Barbaros_3.jpg

Kempinski Hotel Barbaros_6.jpgKempinski Hotel Barbaros_0.jpgKempinski Hotel Barbaros_1.jpg

Yorum Yaz