Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir?

Oynadığı dizilerle çok fazla başarılı sayılan Kıvanç Tatlıtuğu’u artık tanımayan pek yoktur herhalde. Oynadığı hemen her diziyi çok başarılı yerlere getiren Kıvanç Tatlıtuğ artık başrol oyuncu diyebiliriz. Özellikle katıldığı Best Of World ‘den sonra çok başarılı işlere imzasını atmayı çok iyi başarmıştır. Başarılı birçok sinema filiminde  ve dizi de rol alan Kıvanç Tatıltuğ şu sıralarda da Kurt Seyit ve Şura dizisi ile tüm dikkatleri üzerine çekmektedir.

Kıvanç  Tatlıtuğ’un hikayesine şöyle bir göz atarsak 27.Ekim.1983 Adana doğumlu daha sonra babasının vefatından dolayı ailesi ile birlikte 1997 de İstanbula yerleşmiştir. Liseyi İstanbulda Kalamış lisesinde bitiren Tatlıtuğ Basketbola olan merakı yüzünden uzun süre amatör basketbol yapmış Adanada  ve İstanbulda da profosyonel olarak Ülkerspor , Beşiktaş , Fenerbahçe basketbol spor kulüplerinde oynamıştır. Ama Beşiktaşspor kulübünde antreman çalışmalarında sakatlanarak basketbola veda etmek zorunda kalmıştır. Annesini ısrarları üzerine mankenlik yapmaya başlayan Tatlıtuğ 2oo2 yıında l sonra katıldığı Best best Model yarışması ile Türkiye birincisi olarak Best of World’e katılmaya hak kazanmıştır. 2002 yılnda Katıldığı Best Of World yarışmasını da kazanarak bu sektörede ve uluslararası kendini göstermiştir.

Bu yarışmalardaki başarılarının ardından Success Ajansın yaptığı teklifi kabul ederek Parise yerleşti ve burada modellik yapmaya devam etti. Paris’te 1.5 yıl kaldıktan sonra Ülkemze dödüğünde Songül Öden ile birlikte Gümüş adlı televizyon dizisinde başrolleri paylaştı. Dizi ülkemizde ve birçok Arap ülkelerinde çok popüler hale geldi.  Gümüş dizisinin ardından 2007 de iki sinema filiminde rol aldı. 2008 yılında Başrollerini Beren Saat’le paylaştığı Halit Ziyauşaklıgilin’in ünlü eseri olan Aşk-ı Memnu dizisinde Behlül Haznedar karakteri kendisine Altın kelebek en iyi erkek oyuncu  ödülünü kazandırdı.

Kıvanç tatlıtuğ bu dizi çekimleri arasında uzun süre oyunculuk derslerine devam ederek , Ezel dizisinin sonlarına doğru Sekiz adlı yan karakteri canlandırdı. Dizilerin yanı sıra reklam filimlerininde aranan yıldızı olmayı da çok iyi başaran Tatlıtuğ 2013 yılında çekilen Yılmaz Erdoğan’ın çektiği ‘’Kelebeğin Rüyası’’ filmi için tam 20 kilo vererek veremli bir genci canlandırdı. Gene 2013 yılında Kıvanç Tatlıtuğ ve İlker Ayrık Akbank reklam filiminde rol alarak gene bir başarısına imzasını attı. Kıvanç Tatlıtuğ’un en önemli bir özelliği ailesine çok düşkünlüğü ve bunun yanı sıra da çok iyi İngilizce bilmesidir diyebiliriz.

Kıvanç Tatlıtuğ Kimdir? Photo GalleryYorum Yaz