Moda Tasarımcısı BEGÜM BAKKAL ve Markası

BEGÜM BACCAL Moda dünyasının içinde doğan, eğitimini ve hayata bakışını bu alanda geliştiren genç bir moda tasarımıcısı Begüm Bakkal.Yarattığı kadınlarının ortak noktası ‘güçlü duruşları’ tıpkı kendisi gibi. Çizgileriyle sıradışı, yaratıcı, stil sahibi, farklı, hayatlarımıza dokunan parçalarıyla farklı bir kadını simgeleyen bir marka ‘Begüm Baccal’. Röportaj Mukaddes Kaya Güney V ~7~ endinizden ve I markanızın doğuşundan bahseder misiniz? Her yıl Fransa’da Ecole De Roche yaz kampında dil eğitimine gittim. Modaya olan merakımla kendimi Centrale St. Martins Tasarım Üniversitesi yaz kurslarında buldum. Aile mesleği tekstil ve moda tasarımına yoğun ilgim ile lisans eğitimine London College of Fashion’da Sahne ve Kostüm Tasarımı bölümünde devam etmeye karar verdim. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümüne girdim, eş zamanlı mühendislik, pazarlama ve işletme dersleri de alıyorum ve halen burada eğitim hayatıma devam ediyorum. Begüm Baccal markası sanata ve tasarıma hayranlığımla başladı. Tekstilci ailemin DNA’sı ve aldığım eğitimle şekillendi. Kıyafetlerimi “iyi kalıp, iyi dikiş, iyi kumaş’ önceliği ve vücut anatomisine göre tasarlıyorum. Üniversitede aldığım anatomi dersleri tasarımlarımda kendini gösteriyor. Begüm Baccal nasıl bir kadına hitap Begüm Baccal koleksiyonları, kadınlara kendilerini ifade edebilecekleri tasarımlar ve hikayesi olan parçalar sunuyor.

Tasarımlarımda duygularıyla, kişilikleriyle ve hayata dokunuşlarıyla kadın hikayelerini anlatıyorum. Her kadın birbirinden farklı olsa da Begüm Baccal kadınlarının ortak noktasını ‘güçlü duruşları’, İlhamınızı nereden alıyorsunuz? Hayatımdaki kadınlardan ilham alıyorum. Koleksiyonlarımdaki her bir parçayı farklı hayatlardan, farklı karakterlerden, farklı kadınların hikayelerinden yürüyerek resmediyorum. Geçtiğimiz SonbahaKış sezonunda ilk hazır giyim koleksiyonunuzu sundunuz. Şimdi de Couture koleksiyonu geldi. Bu koleksiyonunuzdan bahseder misiniz? Begüm Baccal couture koleksiyonumuz; DİVA. Her kadının içindeki divaya sesleniyorum. Kadınlara kendilerini ifade edebilecekleri tasarımlar ve hikayesi olan parçalar sunuyorum. Her kadının içinde bulunan ancak zaman zaman ortaya çıkan klasik bir o kadar da sofistike, diva kadını anlatıyorum.

Couture koleksiyonumuz; el işlemeleri, bakır Türk işi wrap kumaşlar, danteller kullanarak Türk el işçiliğine ve kültürüne olan hayranlıkla yaratılan ipek ve tafta kumaşlarda hayat buldu. Tüm ihtişamı ve gizemiyle siyah, zümrüt yeşili, buz mavisi, mor. kırmızı, beyaz ve gri tonlarındaki tasarımlar boncuk ve kristal saçaklarla, deri kemerler ve deri korsajlaria hareketlendi. Feminen derin yırtmaçlar, açık sırt ve omuz detayları, yakalarda maskülen dokunuşlara dönüştü. Koleksiyonunuz kaç parçadan oluşuyor? Begüm Baccal tasarımlarının farkı nedir ? 36 parçalık koleksiyondaki her bir parçayı tasarladığım kişinin karakteristik vücut şekline ve anatomisine göre uyarlayarak tamamlıyorum. Benim için her bir tasarım bir sanat eseri gibi. Tasarımlarımda zarif ve kusursuz duruşa çok önem veriyorum. Giyen kişinin içinde kendini hiç olmadığı kadar iyi hissetmesi benim için çok önemli. ‘İyi kalıp, iyi dikiş, iyi kumaş’ önceliği ve vücut anatomisine uygun tasarımlarımla her bedende ince görünüm hedefliyorum.

Moda Tasarımcısı BEGÜM BAKKAL ve Markası Resimleri
Moda Tasarımcısı BEGÜM BAKKAL ve Markası_3.jpgModa Tasarımcısı BEGÜM BAKKAL ve Markası_4.jpgModa Tasarımcısı BEGÜM BAKKAL ve Markası_23.jpgDenizli'nin genç tasarımcılarından yaz kreasyonuDenizli'nin genç tasarımcılarından yaz kreasyonuDenizli'nin genç tasarımcılarından yaz kreasyonuDenizli'nin genç tasarımcılarından yaz kreasyonu

Yorum Yaz