Taş İşlemeli Mezuniyet Elbiseleri

Lise diplomasını alıp üniversiteye yelken açmayı başaran genç kızlarımız için ayrı bir heyecan kaynağı da mezuniyet törenleridir. Hemen hepsi bir diğerinden daha şık, daha göz alıcı ve daha modern olmak ister, adeta yarışa dönen bu etkinlik, genç kızları hayatlarında bir kez yaşayacakları ve bu yüzden ç.ok önem verdikleri bir aktivitedir. Kıyafet seçimleri için günlerce mağaza, mağaza dolaşırlar ve bir türlü kendilerine uygun kıyafeti seçemezler, hep bir beğenemezlik, yakıştırmazlık söz konusu olur. Aslında hayatının baharında tazecik fidanlar olan genç kızlarımıza ne giyseler yakışır ama onlar yaş olarak henüz bunun farkında değillerdir, taşlı mezuniyet elbiseleri, bazı genç bayanlara fazla abartılı gelse de çoğu beğenir ve mezuniyet elbiseleri taşlı olunca kendilerini daha bir şık hissederler.

En özel en güzel gecelerden olan mezuniyet törenlerinin genç kızlar üzerindeki önemini vurgulamaya çalıştık ama onları anlamak için bunu yaşamış olmak gerekir. Heyecan dolu bekleyişten sonra çatıp gelen gecede hepsi birer prenses gibi olan kızlar, şıklık yarışı içine girerler ve bakışları üzerlerinde toplamaya çalışırlar, mezuniyet taşlı elbiseleri ile bakışları üzerine çekmemek ne mümkün. Payet ağırlıklı elbiseler, yani pul ve boncuklarla bezenmiş olanlar, genç kızlara ayrı yakışmakta ve uçuşan tül kumaşlarla birleşen payetli elbiselerle prensesler gibi hissetmektedirler. Eskiden payetli elbiseleri, belli yaşlara gelmiş bayanlar giyerdi, ama değişik çizgiler getirilen ve modern bir görünüme sokulan taşlı mezuniyet elbiseleri genç kızları en sevdiği modeller arasındaki yerini aldı.

Tül veya şifon kumaşların üzerine işlenerek hazırlanan payetli elbiseler, çok emek ve özen gerektirir, renk ve modellerin uyumlu olmasına dikkat edilmeli ve abartıya kaçmadan hazırlanmalıdır, mezuniyet elbiseleri taşlı olunca taşıması da ağırlık ister ve genç bayanlara özel bir ayrıcalık sağlar. Mezuniyet elbiselerinin özellikle üst kısmı boncuklarla işlenmektedir, straples modelin ağırlıklı olarak kullanıldığı bu elbiselerin üstlerine işlenen payetler, sırt dekoltesi olan elbiselere de çok yakışmaktadır. Alt kısımları uçuşan tarzda dizayn edilince de ortaya çıkan görsel şöleni gerçekten seyretmek gerekir.

Taş İşlemeli Mezuniyet Elbiseleri ResimleriYorum Yaz