Kenan İmirzalıoğlu kimdir biyogrofisi

Yeşilcamın ve televizyon dizilerinin en yakışıklı oyuncuları arasında sayılan Kenan imirzalioğlunun geçmişine şöyle bir göz atarsak çok daha fazla sevip beğeneceğinize eminiz. Kenan İmirzalioğlu 1974 yılında Ankaranın bala ilçesine bağlı Üçem köyünde dünyaya gelmiştir.  12 yaşına kadar Üçem köyünde yaşayan Kenan İmirzalıoğlu 12 yaşına gelince öğrenimine Ankara da teyzesinin yanında devam ederek lise ve ortaokulunu tamamlamıştır. Okul hayatında çok başarılı bir öğrenci olmuş ve boyunun uzunluğundan dolayı da okulun basketbol takımında oynamıştır. Boyunu merak edenler için Kenan İmirzalıoğlunun 1.85 cm boyundadır. Ankarda öğrenimine devam ederken üniversite sınavını ilk girişte kazanamayınca tekrardan babasının yanına Üçem köyüne dönerek babasına işlerinde yardım ederken tekrardan üniversite sınavlarına hazırlanmıştır.

Tekrar üniversite sınavlarına girerek Yıldız Teknik Üniversitesi matematik bölümünü kazanarak İstanbula gitmiştir. Üniversite hayatında okuldaki arkadaşları onu çok yakışıklı bularak ısrarla manken olması gerektiğini hep dile getirmişler ve ısrar etmişlerdir. Bu ısrarlar neticesin de Kenan İmirzalıoğlu bir ajansa başvurarak 1995’te mankenliğe başlamıştır. Bu arada Murat Uncu arkadaşının mankenliğe başlamsında çok emeği bulunduğunu her zaman dile getirmiştir.

Hem ünivertsite hayatına hem de mankenliğe devam ederken  çevresi onun güzellik yarışmalarına yönlendirmişler gene bu ısrarlar neticesinde tam 1,5 yıl sonra  Best Model Of Turkey elemelerine katılarak  4.000 kişi arasından ilk 20 ‘ ye seçilmiş ve Türkiye Finalinde 1. Olmuştur. Daha sonra 1.olmasından dolayı Best Model Of World katılarak 1. Olmuş ve ilk defa bir Türk erkeği Best Model Of World seçilerek bizleri gururlandırmıştır.

Bu önemli yarışmaların ardından Kenan İmirzalıoğu bir sürü dizi teklifleri almaya başlamış ama hepsini geri çevirmiştir. Çünkü yakışıklığı olduğu için gelen tekliflere hiç sıcak bakmamıştır. Daha sonra Osman Sınavın kardeşi ‘’ Deli yürek ‘’ dizisi için aradıkları oyuncunun Kenan İmirzalıoğlu olduğunu anlamış ve hemen teklifini götürerek Yusuf karakterinin ona çok uygun olduğunu düşündüğünü söylemiş.

Ona düşünmesi için süre tanımıştır. Yusuf karakterinin kendisi ile bağdaştığını düşünen Kenan İmirzalıoğlu teklifi kabul ederek dizi çekimlerine başlamıştır. Deli yürek dizisi ile çok daha fazla tanınan Kenan İmirzalıoğlu bu dizide çok başarılı olmuş ve hatta dizinin devamı sinema filimi de çekmiştir. (Deli Yürek Bumerang Cehennemi)

Dizinin sona ermesinden sonra dil eğitimi için Amerikaya giden Kenan İmirzalıoğlu dönünce hepimizin severek izlediği Alacakaranlık dizisinde de çok başarılı olmuştur. Aynı başarısını Acı hayat isimli Osman Sınavın flimini televizyon dizisi yapmaya karar vererek gene teklifi Kenan İmirzalıoğluna götürmüştür.

Kenan İmirzalıoğlunun başarıları her dönem devam ederek çalışmalarına devam ediyor. Hayatta ençok sevdiği şeylerin başında çay içmek olduğu bilinmektedir. Ayakkabı numarasını da merak edenler için 46 numara ayakkabı giyiyor. Boyu ise 1.90 cm dir. Gece hayatından da çok hoşlandığı söylenemez.

Kenan İmirzalıoğlu kimdir biyogrofisi ResimleriYorum Yaz