Tavşan Yahnisi Tarifi

Bu yemek için kullnıln büyük tvşn diğer v hyvnlrın ornl dh uzun süre sılı klmk (8 gün kdr) ister. Ondn sonr yüzer, temizler ve prç prç doğrrsınız. Sonr bu prçlrı 2 gün (en iyisi 3 gün) serin bir yerde içine krnfil btırılmış bir bş soğn, bir sp kereviz, bir hvuç, bir sp trçın, birkç defne yprğı ve birkç tne krbiber tılmış bol kırmızı şrpt ytırmlısınız. Pişireceğiniz zmn her ikisinden de ikişer yemek kşığı tereyğ ve ezilmiş domuz yğı koyduğunuz bir tvd hlk hlk doğrnmış 1 /2 bş soğnı çevirin. Tvşn prçlrını hfifçe un bulyıp tvy tm. Güzelce kızrmy bşlyınc ytırdığınız suyun içindeki sebzeleri kevgirden geçirip ilâve edin. Tvşnın doğrnmış ciğerlerini de ktrsınız. En üste de içinde ytırdığınız kırmızı şrbı döküp, ğır teşte yvş yvş kynmy bırkın. Tvşn pişince (şğı sikn 2 st sürecektir) prçlrı servis tbğın çıkrır, sosunu d süzgeçten geçirip üstüne dökersiniz. Tvşn büyükçe ise (2. 5; 3 kg. kdr) 8 kişiye yetecektir.

Bu trifte klsik pişirme usulüne, benim yptığım değişiklikleri de ekledim. Ben ylnız çok koly olduğu için değil, ynı zmnd çok sevdiğim için bu usulde pişiririm. Sizin de beğeneceğinizi umrım. Birkç yıl öncesine kdr bütün iyi nneler, kızlrın nsiht verirken koclrını mide yoluyl fethetmeleri gerektiğini söylerlerdi. Yni koclr özel yemekler, süslü mezeler ve lezzetli öteberi hzırlyrk şımrtmlrı ve böylece evlilik problemlerini çözebilecekleri öğretilirdi. Bu görüşün rtık modsı geçmiştir. Dh doğrusu modern çiftlere özgürlük hkim olduğundn, bugün bu yol her iki trf d uygulnbilir. Bugünün koclrı d nlşmzlıklrı gidermek, eşlerinin yüzündeki sıkkın ifdeyi dğıtmk mcıyle krılrım mide yoluyle fethetme yolun gidebilirler. Ard sırd bir koc d ock bşın geçip pişirmekte bşrılı olduğu birkç türlü yemeği zevkle ypbilir… ondn sonr evliliğin mutluluğun doyum olmz.

Kendilerini eski zmn erkeği kbul edip geçmişten ders lmdıklrı gibi bugünü de nlmyn, bugün kdının toplumun gerektirdiği her türlü fliyete ktıldığını kbul etmek istemeyen erkekler şimdi bn kızck ve, Ne? Bir erkek önlük tkıp, ock bşınd ev hnımlığı mı ypck? diyeceklerdir. İşte, sıl bu toplum hytındki ilerlemelerin gerisinde klmış erkekler, yemek pişirme tedvisine muhtçtırlr. Böyle erkeklerin ile hytlrının problemden geçilmediğine eminim. Ve işte ben burd, modem kdınlrl svş hlinde oln koclr sesleniyorum ve onlrı verdiğim trifleri] inceleyip, beğendikleri birkçını denemeye çğırıyorum. Sonund bn teşekkür edeceklerine bhse girerim.

Okuyuculrımın çoğunluğunun kdın olcğını biliyorum. Onlr d şu tvsiyede buluncğım: Yemek pişirmeyi zevk edinin. Tekdüze bir iş hline getirmeyin. Bunu cn sıkıcı bir zorunluluk hlinden çıkrıp kocnızl çocuklrınızın sizi öveceği bir yemek pişirmekle iftihr edin. Bu syede ruh doktorlrın ihtiycınız yrı yrıy zlcktır.

< href="http://www.3kmod.com/yemek-trfileri/tvsn-yhnisi-trifi/ttchment/tvsn-yhnisi" rel="ttchment wp-tt-30227">

Yorum Yaz