Valentino-Sonbahar-Kış Defilesi

Kırmızı tasarım elbiseleri ile ünlenen ValentinoGaravani, dünyaca ünlü olan İtalyan giyim markası VALENTINO’nun tasarımcısı, aynı zamanda yaratıcısıdır.Valentino, ValentinoGaravani, Valentino Roma ve R.E.D Valentinomarkanın ana temalarını oluşturmaktadır.Yaptığı başarılı çalışmalar, gösteriler ve tasarımlarla adını duyurmaya başlayan Valentino, 1962 yılında ilk uluslararası girişimi kabul edilen PittiPalace’de gerçekleşen gösterisi büyük yankı uyandırdı. Bu dönemden sonra önemli isimlere tasarımlar yapmaya başlayanValentinoGaravani, 1965 yılından itibaren İtalya’da hautecouture tarzında en iyi isim olarak anılmaya başlandı.

Son yıllara kadar markasını yükseltmek adına ses getiren işlere imza atan Valentino, yılının başında tanıtacağı yeni kreasyonu sonrasında moda dünyasına veda edeceğini açıklayarak, şaşkın yarattı. Holywood yıldızlarını ve ünlü simaları giydiren 75 yaşındaki ünlü tasarımcı, 45 yıldır devam eden moda hayatını, Rodin müzesinde gerçekleştirmiş olduğu son defilesi ile bitirme kararı aldı. Valentino markası altında gerçekleştirilen yeni sezon tasarımlar merakla moda severler tarafından beklenmektedir.

Valentino-sonbahar/kış defilesi içerisinde sergilenen yeni tasarımlar oldukça yoğun bir ilgi ile izlenmiştir.Minimal ve naif tasarımlar, tarih kokan bir konseptle sergilenmiştir.Geçmiş zamanlardan ilham alınarak, tasarımcılar tarafından hazırlanan koleksiyonların bir örneğini sergileyenValentinoCouture,-Sonbahar/Kış Koleksiyonunda tamamen 1800 yılların esintisini hissettirmektedir. İngiliz ressamların klasik eserlerinden esinlenerek oluşturulan koleksiyonlar, farklı bir tarz yaratılmasına yardımcı olmuştur.

Krem, beyaz, siyah, yeşil ve toprak rengi tonlarının hakim olduğu defile de, asalet ve zariflik yoğun bir şekilde hissedilmekte. Hazırlanan kıyafetlerin, farklı kültürlere sahip, dünyanın her yerinden kadının beğenebileceği çizgide olmasına dikkat edilmektedir. Markanın amacı doğrultusunda tasarımlara devam edilmekte olup, yeni tasarımlar için dünyanın farklı kentlerinden ilham alınarak hayata geçirilmesine özen gösterilmektedir.

Parlak kumaşlardan yana tercihini kullanan Valentino markası, kıyafetleri aynı zamanda uygun aksesuarlarla da hareketlendirmeye özen göstermektedir.Son defilesinde 19. yüz yıl Roma tanrıçalarının kıyafetlerinden esinlenen marka, uzun elbiseler tasarlayarak, günümüz modasına uyarlanmış halini podyumda moda tutkunlarına sergilemiştir.Kıyafetlerin altında detay olarak kullanılan Gladyatör sandaletler de kıyafetleritamamlayarak, tarihin izlerinin moda takipçilerine hissettirmektedir.

Valentino-Sonbahar-Kış Defilesi ResimleriYorum Yaz