Tom Hiddleston Kimdir?

PARDON, BURCUNUZ?

Tipik Kov burcu erkeği: Krizmtik, tutkulu ve bşrı odklı.

13 yşındyken İngiltere’nin en eski ve elit okullrındn 1440 yılınd Krl IV. Henry trfındn çıln Eton College’de ytılı okumy bşldı. Okulun mezunlrı rsınd yzrlr, krliyet ilesi mensuplrı, bilim insnlrı ve siysetçiler vr.

Üniversite eğitimine Cmbridge’de devm etti ve klsik edebiyt okudu.

Royl Acdemy of Drmtic Art t oyunculuk eğitimi ldı.

UNICEF gönüllüsü. Londr merkezli ve çocuklr yönelik hyır işleriyle ilgilenen Thoms Corm Vkfıyl çlıştı. Üç yıl önce Gine’de kdın ve çocuklrl ilgili çlıkl mücdele projesinde çlıştı.

Kız krdeşi Emm d kendisi gibi oyuncu. Ablsı gzeteci ve Hindistn’d yşıyor.

ypımı (çizgi romn ve slınd mitolojideki yıldırım tnrısı) süper khrmn “Thor” filmini de es geçmeyelim.’de, yni seneye üçüncüsü gösterime girecek bu seride/filmde Loki’yi cnlndırn Tom Hiddleston ynı yıl (2011), Rchel Weisz’le birlikte “The Deep Blue Se” (Aşkın Krnlık Yüzü) dlı İngiliz ypımı, svş sonrsı İngiltere’sinde geçen bir hikyenin nltıldığı drm/romntik filmde bşroldeydi., kriyerinde önemli bir kilometre tşı. Aynı sene Woody Allen’ın “Midnight in Pris” (Pris’te Gece Yrısı) dlı filminde ünlü Ameriklı romn ve kıs öykü yzrı F. Scott Fitzgerld’ı cnlndırmıştı.yılınd gösterime giren “The Avengers” (Yenilmezler) filminde de dikktleri üzerine çektiğini htırltmlıyız.

ÇOK TEŞEKKÜRLER, ÖZÜR DİLERİM…

Oyunculuğ 2001’de bşldığı düşünülürse Tom’un ynı zmnd çok sbırlı bir insn olduğunu kbul etmeliyiz. Peki hkkınd bşk neler öğrendik? İsmi nıldığınd herkesin ğız birliği ypmışçsın bir çırpıd söylediğini tekrrlylım: Gülüşü, ses tonu ve ksnı çok hoş! En çok kullndığı kelimeler “çok teşekkürler” ve “özür dilerim” (Rndevusun beş dkik gecikse deflrc özür dileyen ve bun üzülen bir insn). Konuşurken krşısındkinin gözlerine bkıyor, pür-dikkt dinliyor. Kibr, nezkete innn, centilmen, bu konud “türünün son örneklerinden biri” olrk tnımlnck kdr özel biri. Sde şıklığı, yni stiliyle de epey övgü topluyor. Pnto-lon-ceket tkım giymeyi, krvt tkmyı, “jilet gibi” görünmeyi seviyor. Konuşurken Shkespere vey Ingiliz edebiytının diğer önemli yzrlrındn lıntı ypmyı seven bir edebiyt şığı.

KEDİSİ DE VARSA, TAMAM!

Çok iyi tklit ypıyor (mesel Al P-cino tklidi meşhur). Jmes Bond denince şu sır ismi sık telffuz ediliyor. Hfızsı çok kuvvetli, tüm eski repliklerini hemen söyleyebiliyor. Spor progrmı ve spor şmpiyonlrını izlemeye byılıyor, ülkesini temsil eden sporculrın ödül törenlerini izlerken her seferinde gözleri doluyor.

Kedisi vr, dı Bentley! insnlrın kendisini filmde, dizide vey tiytro oyunlrınd “izlemeye zhmet etmesini” çok özel buluyor; bun hyret eden, bunun için müteşekkir olduğunu her fırstt yenileyen mütevzı bir oyuncu. Işi konusund tutkulu, setteki herkesin motivsyon kynğı. Film endüstrisinde kdınlrın erkeklerle eşit prlr kznmsı gerektiğini svunn ve kendi deyimiyle “doğuştn feminist” biri. Londr Chlk Frm’d “norml” bir yşm sürdürüyor… Tbii bury bir prntez çmk lzım: Dünyyı turlmdığı zmnlrd Londr’d sırdn bir yşm sürdürmekte ısrrlı demeliyiz. Çünkü Tylor Swift’le flört etmeye bşldığı günden beri bir gün sette, ertesi gün Sydney Avustrly’d y d sevgilisinin knklrıyl Amerik’dki evinde verdiği prtide ve tbii ki bir pprzzi ordusu sürekli peşinde (yni peşlerinde).

Benden duymuş olmyın d durum ciddi görünüyor (deyim yerindeyse “Hollywood şklrı” onlr. Y d dh doğrusu, söz konusu şıpsevdi Tylor Swift, rtık bu “ciddi” ne demekse). Tom Hiddleston glib çok şık ki sevgilisini hemen nnesiyle tnıştırdı, İngiltere’de ğırldı. Umrız şıpsevdi ve yrıldığı her sevgilisini şrkı sözleriyle rezil kepze etmekten çekinmeyen kinci Tylor “son İngiliz centilmen “in klbini kırmz!

AŞIK ÇOCUK TOM

Geçen temmuzdn beri birlikte oln Tylor Swift ve Tom Hiddleston işleri dışındki tüm zmnı birlikte geçiriyor, dünyyı turluyor. Bugünlerde herkesin dilindeki ilişkinin hngi yönde gelişeceğini merk ediyoruz.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz