Sandy Lerner Kimdir?

Hikyemiz 90’lrm ortlrınd, güzellik sektörünün pembe, kırmızı ve bej renklerinin kölesi hline geldiği zmnlrd bşlıyor. Cisco Systems’ın kurucu ortğı Sndy Lerner bu tekele bş kldırrk cüretkr bir krr lır. Eğer kozmetik sektörünün büyük mrklrı onun lterntif mkyj zevklerine yk uydurmıyors, o d bunu nck kendi mrksıyl ypbileceğini düşünür. Ve olylr böyle bşlr… Esr ÖZÜBEK esr@bestylemgzine.com Bir zmn sonr Sndy kendisiyle ynı vizyonu pylşn Wende Zomnir’le tnışır. Yrtıcı bir iş kdını ve mkyj bğımlısı oln Wende de. renk eksikliğini frk etmiş ve bir silkelenmenin zmnının geldiğine krr vermiş oln biriymiş, Sndy ve Wende 10 ruj ve 12 ojeden oluşn bir seri ile 1996 yılınd Urbn Decy’i piysy çıkrmışlr. İlk dergi reklmınd ‘Pembe sizi de kusturuyor mu?” sorusunu sormuşlr. Böylece kozmetik endüstrisini yönetenler geri klmmk için boclrken bir devrimi teşlemişler. Mrknın düny çpınd sürekli yygınlşmsı Wende ve Sndy’nin innçlrınd hklı olduklrının bir knıtı. Bugün Urbn Decy ürünleri Amerik. Knd. İngiltere, Frns. İtly. İspny, Singpur ve dh birçok ülkede güzellik mğzlrının mor rflrını süslüyor. Dünynın her yerindeki Urbn Decy hyrnlrı, ürünleri çılgınc frklı yöntemlerle kullnslr d. onlrı birleştiren bğımsız bir ruh olduğun innıyoruz. Mrknın Avrup. Ortdoğu ve Güney Amerik Uluslrrsı Eğitmeni ve Mkyj Sntçısı Jillin Wrd’ın Türkiye’ye geldiğini duyunc d onunl röportj yptık. Ve Sh ykındn tnımy çlıştık, kdrıyl on yıl kdr M A C Cosmetics’de mkyj rtisti ptıktn sonr Urbn Decy ile çlışmy bşldınız. özellikler nelerdir? performnslı ürünler bulunuyor. Aslınd Urbn Decy mkyj şıklrı trfındn yine mkyj tsrlnmış bir mrk.

Ürünler üretilirken en çok dikkt nokt, mkyj severler neleri kullnmk nelerden hoşlnıyor. Bence bu önemli bir Çünkü z önce de söylediğim gibi ürünler :zt mkyj sever insnlr trfındn tsrlnıyor, işle lksı olmyn insnlr trfındn değil. Urbn Decy’de özellikle içerikler, formüller ve renkler üzerinde çok fzl zmn hrcnrk tsrlnn ürünler vr. Mrkmızın shibi de dhil tüm ürünleri hepimiz test ediyoruz ve sonrsınd piysy çıkmsın krr veriyoruz. Urbn Decy çok genç ve gençlere yönelik bir firm. Bu konu hkkınd neler söyleyeceksiniz? Bundn 20 yıl öncesinde mrk ilk çıktığınd, lışılmışın dışınd bir ürün sklsın ship ve birzcıkt rock-punk trzın hitp eden bir mrkydı ve kesinlikle hitp ettiği kitlenin büyük çoğunluğu gençlerdi. Fkt d Nked Plette! piysy sürdüğümüzde, bu ürün bizi yeni bir yöne tşıdı. Bu sektörde o kdr güzel bir yer edindik. Nked Plette, o kdr çok beğenildi ki, bu durum bize dh geniş bir yş rlığın hitp etme olnğı sğldı. Ve sonrsınd bir fenomen hline gelen Nked ürününü pek çok frklı cilt ürünleri fondöten ve kptıcılr bunlrın ynınd seyht setlerine ve llıklr kdr genişlettik.

Yni Nked dı ltınd hem ten ürünleri, hem frlr, hem de llıklr bulunuyor. Bu süreç Nked ismini belki de bir koleksiyon diyebileceğimiz bir hle getirdi. -Urbn Decy dendiğinde benim gözümün önüne en çok cnlı ve çrpıcı renkler geliyor. Peki sizin fvori ürünleriniz hngileri? Ben slınd şu n d gözümde olduğu gibi renkli eyeliner’lrdn hoşlnıyorum. Hem klsik bir görünüm, hem de bu görünüme renk ktmk en sevdiğim şeylerden biri. Eyeliner çekmek oldukç zor bir iş bildiğim kdryl her kdın bu eyeliner çekme işinde zorlnıyor. Sizin bu konud bize verebileceğiniz öneriler vr Bizim eyelinerlrımız özellikle formül olrk çok yumuşklr. Fkt bu yumuşklık her yere bulşıp dğıln eyeliner nlmınd değil, kullnımı koly bir nlmd yumuşklık. Eşit bir şekilde eyeliner çekmenizi sğlyn bir ypısı vr. Aynı zmnd bu ürünler suy dynıklı ürünler. Yni slınd bşlngıç olrk kliteli eyeliner kullnmk kilit oln nokt. Çünkü böyle bir eyeliner kullndığınızd sürmeye bşldığınız nd kurumuyor ve göz kpğınızı sürekli çekiştirip durmk zorund klmıyorsunuz.

Benim eyeliner uygulm tekniğim slınd oldukç bsit. Ben öncelikle ufk noktcıklrı birleştirerek ince bir çizgi oluşturmy çlışıyorum. Çünkü sürekli göz kpğınızı çekiştirip durrk tek bir çizgi elde etmek oldukç zorlyıcı bir durum. Aynı zmnd çizgiyi oluşturduktn sonr kirpik diplerini doldurmk çok önemli. Bu sistemle mükkemmel görünen bir eyeliner elde etmek oldukç -Yıllrdır bu sektörde büyük mrklrl çlışmış bir mkyj rtisti olrk sizin olmzs olmz mkyj ürünleriniz nelerdir? Benim en sevdiğim ürünlerden biri göz bzlrı. Çünkü fr bzıyl hem frlrın renkleri dh güzel orty çıkıyor, hem de uzun süre göz kpklrınızd klmsını sğlıyor.

Ben göz bzını genellikle prmklrıml uyguluyorum vey krıştırm fırçlrı gibi dh seyrek kıllı ve hreket kolylığı sğlyn fırçlrl uygulmyı tercih ediyorum. Mkyj sbitleme spreyiyse fvorim oln bir diğer ürün. Bizim “Ali Nighter Setting Sprey’ isimli bir sbitleme spreyimiz vr. Ciddi nlmd on bğımlıyım diyebilirim. Mkyjı innılmz bir şekilde stlerce bozulmdn yerinde tutuyor. Açıkçsı Urbn Decy’in ürünleri çok uzun süre klıcı ürünler. Bun rğmen spreyi kullnmdığım zmnlrd frkı hemen hissediyorum. Ypı olrk çok hfif olmmsı d en büyük rtısı. Bize birz şu nd piysy giren yeni mkyj trendlerinden ve bu yzın trendlerinden bhsedebilir misiniz? Biz şu n tmmen yz sezonun odklnmış durumdyız. Bu sezon trendler tmmen mükkemmet cilt görünümüyle ilgili. Bu yz mkyjlr bronz olmnın ynınd ıslk görünüm dediğimiz ışıltılı ten mkyjını d içerisinde brındırıyor. Kendi cildiniz gibi görünen bir cilt, en sevdiğimiz görünüm kendinizi en rht hissettiğiniz şekilde kptıcılık öneriyoruz m bu mske gibi bir görünüm sl değil.

Özetle dh çok prlk ve ydınlık bir cilt görünümü bu sezon oldukç trend. Bu sezon çıkrttığımız ürünlerden biri de Hybrid Complexion Crem. Bu ürün gözeneklerinizi örtmenin ynı sır ort düzeyde bir kptıcılık d sğlıyor. Aynı zmnd içerisinde SPF 20 fktör güneş korumsı d bulunduruyor. En z sekiz st klıcıliık sğlmsı d en önemli özelliklerinden biri. Bu ürünü eğer kptıcılığı rtırmk istiyorsnız fondöten uygulmnın öncesinde bir mkyj bzı olrkt kullnmnız mümkün. Bu sezon ynı zmnd çeşitli renklerde bronzer’lr ve ydınltıcılrı d sıkç göreceğiz. Urbn Decyin en çok ses getiren çlışmlrındn biri de Gwen Stefni ile yptığınız koleksiyon.Bu koleksiyon nsıl orty çıktı? Gwen Stefni ile yptığımız işbirliği çok güzel bir işbirliğiydi. Gwen tüm renklerle kendisi bizzt ilgilendi ve krr verdi. Aynı zmnd kullnıln tsrım d oldukç güzeldi. Limitli syıd üretilen bir koleksiyondu fkt bzı renkler rtık devmlı olck. An ürün listesine girdiler çünkü innılmz popüler oldulr. Ve biliyorsunuz ki, Gwen’in mkyjı her zmn innılmz güzel görünüyor. Bu d koleksiyonun popüler olmsınd oldukç önemli bir fktör. Mesel diyelim ki ben mkyj yeni bşlıyorum. Urbn Decy’e geldiğimde bşlıc lmm gereken ürünler nelerdir? Bence en bşt Eyeshdow Primer Portion göz bzımız olmzs olmz. Çünkü gün boyunc frınızın sbit klmsını sğlıyor.

Sır renkli ürünlere geldiğindeyse, genç nesilin ilgi gösterdiği renkli eyeliner’lr konusund innılmz bir renk sklsın shibiz. Şöyle diyebilirim ki. gök kuşğının her rengini gözlerinde kullnmlrı mümkün. Bunlrın ynınd ntürel renkler, siyhın frklı tonlrı ve simli eyeliner’lrımız d vr. Bir tne ntürel tond bir eyeliner. bir tne de renkli, eğlenceli bir tne edinmek yeterli olcktır diye düşünüyorum. Ali Nighter Sbitleme Sprey’i de en önemli ürünlerden biri çünkü mkyjınızı sbh yptığımızd bir st sonr yok olmsını hiç birimiz istemiyoruz. Bu sprey tüm gün boyunc mkyjınızın ….. yüzünüzde bozulmdn durmsını sğlıyor. • Burd bulunduğunuz süre içerisinde Türk kdınlrının mkyjlrını inceleme şnsınız I oldu mu? Türk kdınlrı genellikle nsıl mkyjlr kullnıyorlr? ı Çok fzl eyeliner kullnıldığını frkettim. Türk kdınlrı gözlerini ön pln çıkrtmyı çok l seviyorlr. Genel olrk dh ntürel görünümler kullndıklrını _ – 45 Sürdüm. – Urbn Decyı bizim için üç kelime ile tnımlr mısınız? I p Tbii ki. bu benim için hiç de zor değil. Urbn Decy feminen. tehlikeli ve eğlenceli bir mrk. Son olrsk sizin eklemek istediğiniz bir şeyler vr mı? 1 Mğzmız bu y çıldı ve mutlk uğrmlrını tvsiye ediyorum. 1 Çok frklı seçeneklerimiz vr. gelip denemelerini şiddetle tvsiye 1 ediyorum çlışnlrımız ürünleri müşterilerimizle berber 1 denemekten keyif duycktır.

Aynı zmnd Temmuz yınd yüz i frklı renk seçeneğiyle yeni rujlrımız piysy çıkıyor mutlk , Urbn Decy” deki gelişmeleri tkip etmeliler. Yeni çıkn rujlrımızd ltı frklı bitiş seçeneği de sunuyoruz. Bu kdr . çeşitli ypıd ve renkte rujlr rsındn mutlk kendinize göre ‘ bir şeyler bulbileceğinizin grntisini verebilirim. Biz genellikle limitli koleksiyonlrdn çok devmlı ürünler piysy sürüyoruz yni I istediğiniz rengi her zmn bulmnız 1 mümkün ve eğer koleksiyon ürünlerimiz çok beğenilirse bu 1 ürünleri klıcı olrk piysy I sürmeye devm ediyoruz bu d ‘ önemli bir nokt çünkü müşterilerinin isteklerine kulk veren bir firmyız.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz