Sandy Lerner Kimdir?

Hikayemiz 90’larm ortalarında, güzellik sektörünün pembe, kırmızı ve bej renklerinin kölesi haline geldiği zamanlarda başlıyor. Cisco Systems’ın kurucu ortağı Sandy Lerner bu tekele baş kaldırarak cüretkar bir karar alır. Eğer kozmetik sektörünün büyük markaları onun alternatif makyaj zevklerine ayak uyduramıyorsa, o da bunu ancak kendi markasıyla yapabileceğini düşünür. Ve olaylar böyle başlar… Esra ÖZÜBEK esra@bestylemagazine.com Bir zaman sonra Sandy kendisiyle aynı vizyonu paylaşan Wende Zomnir’le tanışır. Yaratıcı bir iş kadını ve makyaj bağımlısı olan Wende de. renk eksikliğini fark etmiş ve bir silkelenmenin zamanının geldiğine karar vermiş olan biriymiş, Sandy ve Wende 10 ruj ve 12 ojeden oluşan bir seri ile 1996 yılında Urban Decay’i piyasaya çıkarmışlar. İlk dergi reklamında ‘Pembe sizi de kusturuyor mu?” sorusunu sormuşlar. Böylece kozmetik endüstrisini yönetenler geri kalmamak için bocalarken bir devrimi ateşlemişler. Markanın dünya çapında sürekli yaygınlaşması Wende ve Sandy’nin inançlarında haklı olduklarının bir kanıtı. Bugün Urban Decay ürünleri Amerika. Kanada. İngiltere, Fransa. İtalya. İspanya, Singapur ve daha birçok ülkede güzellik mağazalarının mor raflarını süslüyor. Dünyanın her yerindeki Urban Decay hayranları, ürünleri çılgınca farklı yöntemlerle kullansalar da. onları birleştiren bağımsız bir ruh olduğuna inanıyoruz. Markanın Avrupa. Ortadoğu ve Güney Amerika Uluslararası Eğitmeni ve Makyaj Sanatçısı Jillian Ward’ın Türkiye’ye geldiğini duyunca da onunla röportaj yaptık. Ve Saha yakından tanımaya çalıştık, kadarıyla on yıl kadar M A C Cosmetics’de makyaj artisti aptıktan sonra Urban Decay ile çalışmaya başladınız. özellikler nelerdir? performanslı ürünler bulunuyor. Aslında Urban Decay makyaj aşıkları tarafından yine makyaj tasarlanmış bir marka.

Ürünler üretilirken en çok dikkat nokta, makyaj severler neleri kullanmak nelerden hoşlanıyor. Bence bu önemli bir Çünkü az önce de söylediğim gibi ürünler :zat makyaj sever insanlar tarafından tasarlanıyor, işle alakası olmayan insanlar tarafından değil. Urban Decay’de özellikle içerikler, formüller ve renkler üzerinde çok fazla zaman harcanarak tasarlanan ürünler var. Markamızın sahibi de dahil tüm ürünleri hepimiz test ediyoruz ve sonrasında piyasaya çıkmasına karar veriyoruz. Urban Decay çok genç ve gençlere yönelik bir firma. Bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz? Bundan 20 yıl öncesinde marka ilk çıktığında, alışılmışın dışında bir ürün skalasına sahip ve birazcıkta rock-punk tarzına hitap eden bir markaydı ve kesinlikle hitap ettiği kitlenin büyük çoğunluğu gençlerdi. Fakat 2010 da Naked Palette! piyasaya sürdüğümüzde, bu ürün bizi yeni bir yöne taşıdı. Bu sektörde o kadar güzel bir yer edindik. Naked Palette, o kadar çok beğenildi ki, bu durum bize daha geniş bir yaş aralığına hitap etme olanağı sağladı. Ve sonrasında bir fenomen haline gelen Naked ürününü pek çok farklı cilt ürünleri fondöten ve kapatıcılara bunların yanında seyahat setlerine ve allıklara kadar genişlettik.

Yani Naked adı altında hem ten ürünleri, hem farlar, hem de allıklar bulunuyor. Bu süreç Naked ismini belki de bir koleksiyon diyebileceğimiz bir hale getirdi. -Urban Decay dendiğinde benim gözümün önüne en çok canlı ve çarpıcı renkler geliyor. Peki sizin favori ürünleriniz hangileri? Ben aslında şu an da gözümde olduğu gibi renkli eyeliner’lardan hoşlanıyorum. Hem klasik bir görünüm, hem de bu görünüme renk katmak en sevdiğim şeylerden biri. Eyeliner çekmek oldukça zor bir iş bildiğim kadaryla her kadın bu eyeliner çekme işinde zorlanıyor. Sizin bu konuda bize verebileceğiniz öneriler var Bizim eyelinerlarımız özellikle formül olarak çok yumuşaklar. Fakat bu yumuşaklık her yere bulaşıp dağılan eyeliner anlamında değil, kullanımı kolay bir anlamda yumuşaklık. Eşit bir şekilde eyeliner çekmenizi sağlayan bir yapısı var. Aynı zamanda bu ürünler suya dayanıklı ürünler. Yani aslında başlangıç olarak kaliteli eyeliner kullanmak kilit olan nokta. Çünkü böyle bir eyeliner kullandığınızda sürmeye başladığınız anda kurumuyor ve göz kapağınızı sürekli çekiştirip durmak zorunda kalmıyorsunuz.

Benim eyeliner uygulama tekniğim aslında oldukça basit. Ben öncelikle ufak noktacıkları birleştirerek ince bir çizgi oluşturmaya çalışıyorum. Çünkü sürekli göz kapağınızı çekiştirip durarak tek bir çizgi elde etmek oldukça zorlayıcı bir durum. Aynı zamanda çizgiyi oluşturduktan sonra kirpik diplerini doldurmak çok önemli. Bu sistemle mükkemmel görünen bir eyeliner elde etmek oldukça -Yıllardır bu sektörde büyük markalarla çalışmış bir makyaj artisti olarak sizin olmazsa olmaz makyaj ürünleriniz nelerdir? Benim en sevdiğim ürünlerden biri göz bazları. Çünkü far bazıyla hem farların renkleri daha güzel ortaya çıkıyor, hem de uzun süre göz kapaklarınızda kalmasını sağlıyor.

Ben göz bazını genellikle parmaklarımla uyguluyorum veya karıştırma fırçaları gibi daha seyrek kıllı ve hareket kolaylığı sağlayan fırçalarla uygulamayı tercih ediyorum. Makyaj sabitleme spreyiyse favorim olan bir diğer ürün. Bizim “Ali Nighter Setting Sprey’ isimli bir sabitleme spreyimiz var. Ciddi anlamda ona bağımlıyım diyebilirim. Makyajı inanılmaz bir şekilde saatlerce bozulmadan yerinde tutuyor. Açıkçası Urban Decay’in ürünleri çok uzun süre kalıcı ürünler. Buna rağmen spreyi kullanmadığım zamanlarda farkı hemen hissediyorum. Yapı olarak çok hafif olmaması da en büyük artısı. Bize biraz şu anda piyasaya giren yeni makyaj trendlerinden ve bu yazın trendlerinden bahsedebilir misiniz? Biz şu an tamamen yaz sezonuna odaklanmış durumdayız. Bu sezon trendler tamamen mükkemmet cilt görünümüyle ilgili. Bu yaz makyajlar bronz olmanın yanında ıslak görünüm dediğimiz ışıltılı ten makyajını da içerisinde barındırıyor. Kendi cildiniz gibi görünen bir cilt, en sevdiğimiz görünüm kendinizi en rahat hissettiğiniz şekilde kapatıcılık öneriyoruz ama bu maske gibi bir görünüm asla değil.

Özetle daha çok parlak ve aydınlık bir cilt görünümü bu sezon oldukça trend. Bu sezon çıkarttığımız ürünlerden biri de Hybrid Complexion Cream. Bu ürün gözeneklerinizi örtmenin yanı sıra orta düzeyde bir kapatıcılık da sağlıyor. Aynı zamanda içerisinde SPF 20 faktör güneş koruması da bulunduruyor. En az sekiz saat kalıcıliık sağlaması da en önemli özelliklerinden biri. Bu ürünü eğer kapatıcılığı artırmak istiyorsanız fondöten uygulamanın öncesinde bir makyaj bazı olarakta kullanmanız mümkün. Bu sezon aynı zamanda çeşitli renklerde bronzer’lar ve aydınlatıcıları da sıkça göreceğiz. Urban Decayin en çok ses getiren çalışmalarından biri de Gwen Stefani ile yaptığınız koleksiyon.Bu koleksiyon nasıl ortaya çıktı? Gwen Stefani ile yaptığımız işbirliği çok güzel bir işbirliğiydi. Gwen tüm renklerle kendisi bizzat ilgilendi ve karar verdi. Aynı zamanda kullanılan tasarım da oldukça güzeldi. Limitli sayıda üretilen bir koleksiyondu fakat bazı renkler artık devamlı olacak. Ana ürün listesine girdiler çünkü inanılmaz popüler oldular. Ve biliyorsunuz ki, Gwen’in makyajı her zaman inanılmaz güzel görünüyor. Bu da koleksiyonun popüler olmasında oldukça önemli bir faktör. Mesela diyelim ki ben makyaja yeni başlıyorum. Urban Decay’e geldiğimde başlıca almam gereken ürünler nelerdir? Bence en başta Eyeshadow Primer Portion göz bazımız olmazsa olmaz. Çünkü gün boyunca farınızın sabit kalmasını sağlıyor.

Sıra renkli ürünlere geldiğindeyse, genç nesilin ilgi gösterdiği renkli eyeliner’lar konusunda inanılmaz bir renk skalasına sahibiz. Şöyle diyebilirim ki. gök kuşağının her rengini gözlerinde kullanmaları mümkün. Bunların yanında natürel renkler, siyahın farklı tonları ve simli eyeliner’larımız da var. Bir tane natürel tonda bir eyeliner. bir tane de renkli, eğlenceli bir tane edinmek yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Ali Nighter Sabitleme Sprey’i de en önemli ürünlerden biri çünkü makyajınızı sabah yaptığımızda bir saat sonra yok olmasını hiç birimiz istemiyoruz. Bu sprey tüm gün boyunca makyajınızın ….. yüzünüzde bozulmadan durmasını sağlıyor. • Burada bulunduğunuz süre içerisinde Türk kadınlarının makyajlarını inceleme şansınız I oldu mu? Türk kadınları genellikle nasıl makyajlar kullanıyorlar? ı Çok fazla eyeliner kullanıldığını farkettim. Türk kadınları gözlerini ön plana çıkartmayı çok l seviyorlar. Genel olarak daha natürel görünümler kullandıklarını _ – 45 Sürdüm. – Urban Decayı bizim için üç kelime ile tanımlar mısınız? I p Tabii ki. bu benim için hiç de zor değil. Urban Decay feminen. tehlikeli ve eğlenceli bir marka. Son olarasak sizin eklemek istediğiniz bir şeyler var mı? 1 Mağzamız bu ay açıldı ve mutlaka uğramalarını tavsiye ediyorum. 1 Çok farklı seçeneklerimiz var. gelip denemelerini şiddetle tavsiye 1 ediyorum çalışanlarımız ürünleri müşterilerimizle beraber 1 denemekten keyif duyacaktır.

Aynı zamanda Temmuz ayında yüz i farklı renk seçeneğiyle yeni rujlarımız piyasaya çıkıyor mutlaka , Urban Decay” deki gelişmeleri takip etmeliler. Yeni çıkan rujlarımızda altı farklı bitiş seçeneği de sunuyoruz. Bu kadar . çeşitli yapıda ve renkte rujlar arasından mutlaka kendinize göre ‘ bir şeyler bulabileceğinizin garantisini verebilirim. Biz genellikle limitli koleksiyonlardan çok devamlı ürünler piyasaya sürüyoruz yani I istediğiniz rengi her zaman bulmanız 1 mümkün ve eğer koleksiyon ürünlerimiz çok beğenilirse bu 1 ürünleri kalıcı olarak piyasaya I sürmeye devam ediyoruz bu da ‘ önemli bir nokta çünkü müşterilerinin isteklerine kulak veren bir firmayız.

Sandy Lerner Kimdir? Photo Gallery
Sandy Lerner Kimdir?_1.jpgSandy Lerner Kimdir?_4.jpgSandy Lerner Kimdir?_2.jpg

Yorum Yaz