Renkli gelinlik modelleri

Değişen moda dünyasına gelinlik renkleri de ayak uydurur oldu günümüzde. Bembeyaz gelinliklere alternatif oluşturabilecek renkli gelinlik modelleri gelinlik dolu vitrinlere bir bir ekleniyor. Bu durum bazılarımıza hâlâ garip gelse de, moda akıp gidiyor.

Renkli gelinlik denilince akla hemen tamamen başka bir renge bürünmüş gelinlikler geliyor. Fakat bu sezonun renkli gelinlik anlayışı biraz farklı. Renkler oldukça az ama göze değer şekilde kullanılmış. Böylece gelinliklerin o bilindik masumluğu korunmaya çalışılmış ve bu konu da bizce başarılı da olunmuş.

Değişik renkler ile hazırlanan renkli gelinlik modelleri üzerinde renklerin daha çok bel kısmında kullanılması ile gelinliklerin beli ince gösterme özelliği iyice arttırılmış. Bel kısmındaki değişik renkler, beyazların içinde odak noktası oluşturarak bel kısmına vurgu sağlıyor. Aynı şekilde daha dökümlü tonlarda uygulanmış farklı renkler ile, bel kısmında fazlalığı olan gelin adayları için kamuflaj sağlamakta mümkün görünüyor.

gelinlik modelleri arasında straplez kesim gelinliklere siyah kemer uygulaması devam ediyor. Kulağa hoş gelmiyorsa da, görüntü mükemmel. Beyazın asaleti ile siyahın büyük uyumu gelinlik modasında da harika bir görüntü yaratıyor. Fakat siyah size matemi hatırlatıyorsa, aynı şekilde uygulanabilecek farklı renkler tercih edebilirsiniz. İsterseniz, maviler ve yeşiller dahi kullanabilirsiniz.

Son yıllarda ünlülerin gelinliklerinde çok kullanılan farklı renk uygulaması artık çoğu gelinin tercihi oluyor. Tamamen beyazlar içinde olmak yerine, o beyazlığı ve masumluğu vurgulayacak renk detayları gelin adaylarının bir çoğunun hoşuna gidiyor. Renkli gelinlikler özellikle bu gelin adaylarına hitap ediyor. Fakat hiç aklınızda yoksa bile bu tarz bir gelinlik mutlaka denemelisiniz. Bazen hayalimizde gelinlikler değil, deneyerek seçtiklerimiz bizler için daha uygundur.

Kırmızı gelinlik ise bu moda içerisinde bambaşka bir yerde duruyor. Eski Türkler arasında kırmızının yeri büyüktür. Eski Türkler arasında gelin adaylarının rengi beyaz değil kırmızı idi. Tarihsel bir arka planın kuşaklar arasındaki aktarımı ile ister istemez bizlerde de bir kırmızı eğilimi varlığını korumuştur. Bu nedenden kaynaklandığını düşündüğümüz kırmızı gelinlik modası, gelenekselliği ile göz dolduruyor.

Fakat siz yine de gelinliğinizin beyazlığından vazgeçemiyorsanız, renk seçeneklerini gelin çiçeğiniz içinde düşünebilirsiniz.

Renkli gelinlik modelleri ResimleriYorum Yaz