HER ERKEĞİN SAHİP OLMASI GEREKEN BEŞ SAAT

1. BREGUETCLASSIQUE7637 MINUTE REPEATER

Minute repeter ve çn vuruşlu stler st, çeyrek st y d belli dkiklrd çlrk bu değerli ksesur ses boyutunu d ekliyor.

Son derece krmşık bir süreçle üretilen bu stlerin ypımı ender rstlnn bir uzmnlık gerektiriyor ve stış fiytlrı d bun prlel olrk yükseliyor. Mükemmel tonu bulmk snt kdr bilim de syılıyor ve türün en iyi örnekleri İsviçre’nin bir vdisinde. Breguet. Audemrs Piguet. JegerLeCoultre. Bulgri ve Blncpin trfındn üretiliyor.

2. 3AEGERLECOULTRE DUOMETRE SPHEROTOURBILLON

Tourbillon’un en önemli özelliği hreket etmesi. Teoride bütün dengeyi ort nokt etrfınd bir döngüye yerleştirmek, sttik denge çısındn yerçekiminin yol çbileceği tüm htlrı sıfırlmış oluyor. Anck tourbillon’un ess lbenisi st ypımının süresini, eforunu ve stin değerini rtırn hreketli kdrn eklentisi.

JegerLeCoultre’un Sphörotourbillon’u gibi tüm çrklrı iki n çember içinde gördüğünüz modellerde hreketli görsel efektin etkisi dh d rtıyor.

3. PATEK PHİLİPPE 5205G ANNUAL CALENDAR

Ptek Philippe her türlü krmşık sti ypıyor m en iddilı olduğu ln, fzldn özelliğe ship olmkl birlikte şırıy kçmyn ‘küçük kdrnlr’. 5205G’deki gibi trih pencerelerini, y tkvimi ve 24 st bölmesiyle bir rd kullndığı yıllık tkvimli stler de mrknın bşypıtlrı rsınd yer lıyor.

4. A. LANGE&SÖHNE RICHARD LANGE DUMPING SECONDS

A. Lnge&Söhne sdece st üretir m bu stin de gösterdiği gibi gereksiz gösterişten kçınır. St içindeki hreket son derece krmşıkken kdrnın kendisi, meknik stler için lışılmdık şekilde krk değil, eski usul tıklmlrl hreket eden sniye ibresi ile. olbildiğine ‘derli toplu’. Atlm sniye de denen ‘dedbet seconds’ meknizmsınd stin performnsını rtırmk için sbit bir kümültör bulunuyor. Ayrıc düzenli bir güç rezervi de vr. st ve dkik kdrnlrı rsındki küçük üçgen, stin kullnım süresi on stten z olduğund kırmızıy dönüyor.

5. VAN CLEEF&ARPELS MIDNIGHT PLANETARIUM

İşte neredeyse mükemmel gösterge: Zmnı hem st ve dkik olrk, hem de güneş çevresindeki gezegenlerin yörüngesine göre gösteren bir st. Tbii ki ess dert bu değil. St delilerinin klını çelen, stin Vn Cleef&Arpels’in st tsrımı konusundki mhretini gözler önüne sermesi. Bu stin ypım fikri, erken dönem bilimsel gereçlere duyuln tutkudn doğmuş.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz