Oğlak ve Kova burçları falı

Moda

SATÜRN URANÜS (Oğlk ve Kov burçlrı)

Stürn etkisinde oln Oğlk ve Kov burçlrının tbit frklılıklrı vrdır. Oğlk toprk elementinin etkisi ltındyken Kov hv elementinin etkisi ltınddır. Toprklr sdıktırlr, ml mülke önem verirler, prcıdırlr, sbırlıdırlr, ilelerine düşkündürler, korkktırlr, çok temkinli dvrnırlr, ğırknlıdırlr. Hvlr hvidirler, fl bk denince mymun işthlıdırlr, sosyl, rkdş cnlısı, girişken ve cesurdurlr, sbırsızdırlr. Aşğıd yer ln Stürn etkilerinin bzılrı Oğlk burcund bzılrı d Kov burcund yer lır. Anck çok büyük ornd ortk özelliklere shiptirler.

Olumlu Özellikleri: Olumlu etkiler ltındki Oğlklr ve Kovlr son derece dürüst ve sdıktırlr. Ailelerine çok düşkündürler. Yln söylemezler, güvenilir kişilerdirler. Trtışmktn kçınırlr, böylesi durumlrd biyolojileri son derece olumsuz etkilenir. Her şeyi en detyın kdr düşünürler ve öyle krr verip hreket ederler. Strtejisttirler. Plnlı ve progrmlı hreket ederler. Mntıklrın güvenilir. Tutumludurlr. Çok dostlrı yoktur m vr olnlr bğlıdırlr. Çok iyi öğretmen ve eğitmen olurlr. Her zmn fikir trtışmlrınd zfer kznırlr. Derin bir duygusllıklrı vrdır, çok ndir bunln ykınlrı görebilir. Bu duygusllıklrını şiir yzrk ktrbilirler. Çok zekidirler, idrkleri çok güçlüdür, frkmdlıkln yüksektir. Çok çlışkn ve disiplinlidirler. Detycı ve dikktlidirler. Üzerlerine ldıkln sorumluluklrı en lsıyl yerine getirirler. Skin görünen bir ypılrı vrdır. En büyük düşünürler Stürn etkisinde olnlrdn çıkr.

Olumsuz Özellikleri: Ketumdurlr, Trot flı ve duygulrını göstermeyi vey ifde etmeyi cizlik olrk görebilirler. Soğuk ve mesfeli duruşlrı yüzünden ne hissettikleri, ne düşündükleri pek nlşılmz. Bu nedenle smimi olmk için zmn geçmesi gerekir, smimi olduklrın bile tm olrk çılmzlr. Yşmlrını slt mntık üzerine ve kurllr üzerine kurrlr, meli, mlı gibi kurl ve klıplrı vrdır. Her şeyi çok ciddiye lırlr. Düşünerek dım trlr, bu durum yşmd risk lmlrın ve yüksek bşrıy ulşmlrın engel olbilir. Kimseye güvenmezler, özgüvenleri düşüktür m bunu kimseye belli etmezler. Kontrolcüdürler.

Alycı ve eleştirel konuşbilirler. Kısknçtırlr m sl bunu dışrı belli etmezler. Duyrsız ve tepkisiz dvrnışlr gösterebilirler, bu nedenle onlrl smimi bğlntı kurmk zor olbilir. Her olyın en olumsuzunu düşünür, olumsuz zihinsel senryolr yzrlr. Sürekli her konu için tedbir lırlr. Bzılrı cimrilik derecesinde tutumlu olur. Koly sevmezler. Fzl dobr konuşbilir ve ptvtsızc klp kırbilirler. Duygulrdn çok mntığ önem verirler. Sdece gördüğüme innırım şeklinde sığ bir düny görüşüne ship olbilirler. Allh’ imnlrı zyıf olbilir. Kendilerine bir ynlış ypıldığını düşündüklerinde hemen krşı trfın hddini bildirir ve cımsızc cezlndı nrlr. Bu cez hiç konuşmm ve ilişkiyi tmmen kesme şeklinde olbilir. Kibirlidirler. Burunlrı düşse yerden lmzlr, en kötü durumd bile kuyruklrı dik gezerler. Kimseden bir şey istemezler. Hyl güçleri sınırlıdır. Yşmdn zevk lmyı ve ldırmyı d bilmezler.

Oğlk ve Kov’mn tekâmül smvln • Yşmın kışın, kendine ve bşklrın güvenmek.

• Olumsuz zihinsel senryolr yerine olumlu senryolr yzmk.

• Kibirli dvrnmmk, Allh’ du etmek, bşklrındn d bir şeyler isteyebilmek.

Ketum olmmk, smimi dvrnrk duygu ve düşünceleri ifde etmek.

• İlişkilerinde krşısındkini denetlememek, gizli sınvlr tbi tutmmk, cezlndırmmk.

Cimrilik ypmmk, ship olduklrını pylşmk.

Her şeyi çok ciddiye lmmk ve yşmdn zevk lmk, ldırtmk gibi kurllrdn sıyrılmk, mükemmeliyetçilikten istif etmek, esnek ve hoşgörülü olmk.

Oğlklrın ve Kovlrın kişilik özellikleri şğıdki esmlnn terkibinden oluşmktdır. Diğer esmlr d kendilerinde bulunmktdır nck şğıdki esmlr dh güçlü etkiye ship olup Oğlklnn ve Kovlrın kişiliklerini oluşturur.

Yorum Yaz