Nikos Koulis Tasarımları

GEOMETRİ

Parfümler, çiçekler ve geometriden ilham alarak modem tasarımlar yaratıyor. Bir parçanın oluşum sürecindeki estetik anlayış ve kusursuz zanaatçılık Nikos Koulis tasarımlarının her birine yansımış durumda. Her kadının nabzını hızlandıracak mücevherler bundan sonra Midnight Express mağazalarında satılacak. Hikayesini ve mücevher tutkusunu öğrenmek için tasarımcı Nikos Koulis’le koyu bir sohbete daldık.

Aile yadigarı bir iş. Tasarımcı asıl karar verdiniz?

NİKOS KOUUS: Aslında edebiyat okuyordum ve aile şirketimize dahil değildim, önce İtalya’da gemoloji eğitimi aldım, anlından Londra’da tasarım eğitimi. Yakın arkadaşlarım için tasarım yaparak başladım. Sonra çember zamanla büyüdü ve tam 10 yıl önce Atina’da sadece özel müşterilere tasarladığım bir atölye kurdum.

EUE: Koleksiyonlarınızda yoğun olarak zümrüt kullanıyorsunuz. Taş uzmanı olarak özel bir nedeniniz var mı?

N.K.: Zümrüt, pırlanta gibi hiçbir zaman tam manasıyla berrak ve transparan olmuyor. Rengini bir kenara bırakırsak, zümrüt bambaşka bir dünya. Her biri farklı ve her birinde farklı alemlere dalıyorsunuz. Değerli taşlarla çalışmanın en güzel yanı her birinden gerçekten sadece bir tane olması.

HER BİRİ EŞSİZ TAŞLAR

3K MODA: Peki sizin için pırlantanın anlamı nedir?

N.K.: İşık… Pırlantayı her zaman zümrüdün yanında kullanıyo.

3K MODA: Klasikten uzak, oldukça çağdaş tasarımlarınız var…

N.K.: Müşterilerimizin mücevherlerimizi her gün üstlerinde taşımalarını istiyoruz. Tabü bunun yanı sıra bir de özel parçalar var ki gerçekten sadece özel günlerde kullanılmalı bence. Modem tasarımlara sahip olsalar da kalite ve zamansızlıklarıyla hepsi birer klasik.

3K MODA: Lüks sizin için ne ifade ediyor?

N.K.: Günlük hayatımızdaki değerli ve estetik açıdan beni tatmin edebilen anlar. Bir restoranda yemek yerken bile zihnimin içinde harmoni oluşuyorsa ve bu beni estetik anlamda besliyorsa, bu benim için lükstür. Kendimiz için zaman ayırmanınsa günümüzün en büyük ve önemli lüksü olduğunu düşünüyorum. 3K MODA: Tasarımlarınızı üzerinde görmek istediğiniz biri var mı? N.K.: Tilda Swinton’ı çok beğeniyorum. Onun üstünde görmek.

3K MODA: Mücevherleri gün içinde modem şekilde kullanmak için bir tavsiyeniz var mı?

N.K.: Farklı materyalde olanları karıştırmak ve bentahmin edilemez olmak önemli. Çok değerli bir parçayı sıradan bir günde takmış olan bir kadın görmek beni heyecanlandırır. Onları çok ciddiye almadan, hepsiyle oyun oynamayı bilmek gerekiyor. Sadece düğün, davet gibi etkinliklere saklamadan, daha ‘normal” zamanlarda kullanmak…

“PIRLANTAYI HER ZAMAN ZÜMRÜDÜN YANINDA KULLANIYORUM, ÇÜNKÜ EVET ONUN MÜKEMMEL BİR RENGİ VAR AMA ESAS IŞIK SAÇAN PIRLANTA”

Nikos Koulis Tasarımları Resimleri
Nikos Koulis Tasarımları

Nikos Koulis Tasarımları

Nikos Koulis Tasarımları

Nikos Koulis Tasarımları

Nikos Koulis Tasarımları

Nikos Koulis Tasarımları

Nikos Koulis Tasarımları

Nikos Koulis Tasarımları

Nikos Koulis Tasarımları

Nikos Koulis Tasarımları

Yorum Yaz