Modern Modacı Alessandra Facchinetti

Moda

Tlim terbiye görmüş püsküller

Gommino ve Tod’s. Birini düşününce, diğeri klınız otomtik olrk gelen, yrılmz ikili. Tod’s’un gözbebeği Gommino, Alessndr Fcchinetti’nin hünerli ellerinden geçti, gençleşti. “Genel fikir, Tod’s klsiklerini tzelemekti. Mrknın ikon ksesurlrının zten sezonlrın ötesine geçen bir estetik nlyışı vrdı. İşin içine sdece birz dh oyun, birz dh heyecn ktmk istedim.

Gommino, D-Bg, Sell gibi Tod’s ikonlrı üzerinde yeniden çlışn Alessndr Fcchinetti, eklediği yeni feminen detylrl klsiklere heyecn getirdi.

Püskül. Alessndr, Gommino moksenleri, spgetti inceliğinde upuzun püsküllerle dekore etti m bohem bir hikyeye dhil olmdn. Zir Fcchinetti püskülleri, yürürken sğ sol dğılmyn, tlim terbiye görmüş püsküller. Fcchinetti, Gommino’yu dh feminen bir klıb sokrk blerin ykkbılrı d tsrldı. Ve podyumd birkç sofistike topuklu ykkbıy yer verse de, rhtlığı svunn dümdüz ykkbılr ğırlıktydı. “Şimdi bunun sebebini dh iyi nlıyorum” diyorum Alessndr’y. “Bütün koleksiyonu düz ykkbılrl kombine ettin, çünkü boyun çok uzun.” Gülerek krşı çıkıyor: “Hyır, düz ykkbılrı seviyorum.” Ben de gülerek ısrr ediyorum “Seviyorsun, çünkü çok uzunsun.” Yumuşcık… Beni kırmyıp kbul ediyor: “Tmm. Uzunum.”

D-Bg ve bir diğer Tod’s ikonu Sell d revize edilenler rsınd. Sıkıştırılmış D-Bg şimdi küp formund. Doğrusu çok dh genç duruyor. Üstelik rtık hft sonu seyht çntsı olrk kullnılbilecek dev bir boyutu ve gecelere krışck mini versiyonu d vr. Gommino’nun spgetti püsküllerinden nsibini ln Sell ise hzırgiyim koleksiyonund gördüğümüz blok renkler ve grfik elementler de eklenerek bir It Bg’e dönüştürülmüş. Tod’s’un meşhur kro dokusuyl tsrlnn Signture koleksiyonu, tıpkı giysilerde olduğu gibi, kğıt inceliğinde ultr yumuşk işlenmiş lzer kesim deriden. Fcchinetti, Signture koleksiyon çntlrını podyumd modellerin elinde ktlnmış olrk, portföy gibi kullndı. Konfor hissinin ltı yine çizili.

Ve bir ilk dh: Metl ve deri bileklikler, kemer ve güneş gözlüğünden oluşn ksesur koleksiyonu. Mücevhere büyük ilgi duyduğunu söyleyen Alessndr Fcchinetti, kçındığı o şırı feminen duruşu kırdığını düşündüğü grfik öğelerle dev metl bileklikler tsrldı. Podyumd düşük omuzlu koton elbiseler, kollrı sıyrılmış deri ceket ve gömleklerle kullnıln bu bileklikler, bir Tod’s mğzsın girdiğinizde dikktinizi çekecek yenilikler rsınd.

Mde in Itly

Milno’d mod tsrımı okuduktn sonr 21 yşındyken Miu Miu için Prd’yl çlışmy bşlyn Fcchinetti, burd geçirdiği 7 yıldn sonr Tom Ford’l çlışmk üzere Gucci’ye geçti. Burd kzndığı deneyimi Moncler Gmme Rouge’ couture koleksiyonu tsrlmk için kullndı. Kurucusu Vlentino Grvni’nin emekliliğini çıklmsı rdındn,

2007 yılınd Vlentino’nun kretif direktörlüğüne getirildi. Ve sonrsınd İtlyn Pinko’yl işbirliği yprk kişisel projesi Uniqueness’ı hyt geçirdi. Milno’dn kırk kilometre uzklıktki Bergmo’d doğn Alessndr Fcchinetti, geride büyük mirsı oln İtlyn mrklrı için çlışrk pişti.

Mod dünysındki yirmi yıllık tecrübesine rğmen her yeni koleksiyonu için ilkmiş gibi heyecn duyn tsrımcı, yeni evi Tod’s’l det “klik” etti. “Bursı kusursuz bir Mde in Itly evi. Burd hyl ettiğine erişebilirsin. Çünkü Mde in Itly’nin sn bu olnğı sunck kpsitesi vr.”

İkonik çnt ve ykkbılrıyl bilinen ve ilk hzırgiyim koleksiyonuyl sezon fzlsıyl iddilı giren Tod’s mod evinde keyifler yerinde görünüyor. Mrknın bsınl ilişkiler ekibi, dergilerin editoryl ekiplerinden, ürün tlebi üzerine ldıklrı susmyn telefonlrdn bhsediyor; Diego Dell Vlle binnın üst ktındki odsınd yeni bir röportj veriyor. Alessndr ise evinde gibi hissetmek için kendi diresinden tşıdığı mobilylrl döşediği yeni ofisinde, ilkinden ldığı büyük motivsyonl ikinci koleksiyonu üzerine çlışıyor. Diego Dell Vlle iyi ki onu sklndığı yerden bulup çıkrdı: Hoşgeldin Alessndr!

[gllery ids="51174,51175,51176,51177,51178,51179,51180,51181,51182,51183,51184,51185,51186,51187,51188,51189,51190,51191,51192,51193"]

Yorum Yaz