Maskülen Kombin Önerileri 2022

Daha fazla güç ve özgürlük için erkek kıyafetleri giyeriz ,ama bunu yaparak feminen ayrıntılarla daha güçlü ve özgür, ‘’kadın’’ olmak adına giyeriz. Erkek olmanın yığınla avantajı varken “Boyish chic” olarak maskulen şıklığın her daim moda olması hiç de şaşırtıcı değil.Onların bir türlü bitip tükenmeyen meşhur “erkek gücü” var mesela.

Ne bir kanun,ne de bir düzen bunu değiştirdi. Belki de böyle bir şeyi yapmayı hiç kimse istemedi. Maskülen kelimesi Fransızca’dan gelmiş bir kelimedir ve erkeksi anlamına gelmektedir. Modaya ait bir terim olara k kullandığımız maskülen kelimesi ise, erkeksi giysiler ve erkeksi stili anlatmaktadır. Ancak tabii ki burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki; maskülen giyim tarzı demek erkek giysilerini alıp olduğu gibi giyinmek demek değildir. Bu tarza yönelik olarak bayan giyimlerinde oldukça farklı seçenekler mevcuttur.

Maskülen Kombin Önerileri 2022

Maskülen Kombin Önerileri 2022 ResimleriMaskülen olalım derken tamamen kendimizden ve cinsiyetimizden uzaklaşıp farklı bir havaya bürünmeyelim. Mini etek ya da atlet giydiğimizde yanımıza muhakkak bir ceket almamızın sebebi de bunlar değil mi? Güç ve özgürlük arzusundan dolayımı boyish chic’ten vazgeçemiyoruz, sizce? 19 yüzyıl Fransa’da pantolon giyen ilk kadın George Sand gibi.

Kendi kıyafet devriminini gerçekleştirdi. Sand,tarihte Maskülen Şıklığın ilk örneğini verirken hep şıktı…Özgürlüğü önemli olsa da hayatına aşk geldiğinde tutkuyla bağlandı. ‘’Benim işim özgür olmak,Dünya bir gün beni tanıyacak ve anlayacak ancak o gün hiç gelmezse de bunun benim için hiçbir önemi yok.En azından benden sonraki kadınlar için bambaşka bir kapı açmış olacağım’’ demişti.Gerçekten de dediği gibi oldu ’’Maskülen Şıklık’’ yarattı. Smokin ceketleri, dik yakalı beyaz gömlekleri ya da asi makyaj stillerini çok seviyor ve kendinizle özdeşleştirebiliyorsanız ama kadınsı görünümünüzden de uzaklaşmak istemiyorsanız .

Merak etmeyin, içinde feminen detayların da bulunduğu maskülen havayı çok seveceksiniz. Maskülenliğin asi bir tarafı ve duruşu olduğu da göz ardı edilemez bir gerçektir. Bunu küçük makyaj teknikleri ve saç stilleri ile de vurgulayabilirsiniz. Özellikle son dönemde revaçta olan smokey eyes adını verdiğimiz koyu tonların hâkim olduğu buğulu göz makyajı bu stille uyum sağlayacaktırBir tarzı uygularken kendinizi gerçekten o tarzda hissetmeli ve öyle olmalısınız. Ancak o zaman giysileri iyi taşırsınız.

Ve stiliniz baştan aşağı aynı tarzı yansıtmalı. Saçlarınızdan makyajınıza, ayakkabılarından giysilerinize ve hatta aksesuarlarınıza kadar her şey bir birini tamamlamalı ve bir bütün oluşturmalı… George Sand’in eşyaları Paris’te Romantik Yaşam Müzesinde geçmiş yıllarda sergilenmişti.Sergiyi gezenleri bekleyen süprizler arasında feminen broşlar,takılar ve yüzükler bulunuyordu.Belki de boyish chic’in tüm albenisi burada saklı.Feminen ayrıntılarla güçlü ve özgür ‘’kadın ‘’olmak….

Yorum Yaz