Lulu Markası Yaranası RANA ERGİNBİLGİÇ

Yrtım sürecinde yşdığı heyecnını ‘LULU’ mrksı ile hyt geçiren, henüz 19 yşınd mod dünysın sğlm dımlrl sıkı bir giriş ypn bir mod tsrımcısı Rn Erginbilgiç.Türk modsını tüm dünyy tnıtmk için kollrı sıvyn bu hrik kız, şimdiden hriklr yrtmy bşldı bile! Röportj Mukddes Ky Güney hkim. Dünyd olup bitenden çok kendi trzlrı ile ilgililer, biz Türkler gibi güncel değiller. Koleksiyonunuzd kullndığınız, mteryl, tem ve renkler nedir? Lulu İlkbhrYz koleksiyonunun temsı ‘Nyx’ Gece Tnrıçsı dını tşıyor. Mitolojik, güçlü, iddilı özgün ve rock- brok temlrındn ilhm ln, tnrıç hissinin hkim olduğu koleksiyon; güzelliğiyle büyüleyen, zrif ve cesur kdını temsil ediyor. Her bir prç bu çizgide ve her kdının kendi içindeki tnrıçyı orty çıkrmyı hedefliyor. Siyh ve beyzın ynınd cnlı ve gold tonlrının bulunduğu koleksiyond; bby blue. toz pembe, gökkuşğı pyetleri, dore ve siyh dnteller de ön plnd… Koleksiyonunuzun hikyesi, oluşum süreci ve ilhm kynklrınız nsıl oluşuyor? Snt ve sokkt gördüğüm insnlrın trzlrı, kulüpler, kumşlr ve filmler kıscsı hytın içindeki herşeyden ilhm lıyorum. Bu koleksiyon NYX dını vermek istedim çünkü NYC enerjimin çok uyduğu bir şehir. Giy ve çık ynı zmnd iddilı ol temsıyl yol çıkn çok genç ve net bir koleksiyon. NYC, her tzd insnlrın sokklrd yürüdüğü ve uyumsuzluklrın bile uyumlu göründüğü bir yer bu çok hoşum gidiyor. Koleksiyonu Toronto’d tsrlmy bşldım m NYC ye geldikten sonr bitirdim.

Çok uzun bir Tsrımcı kimliğiniz ve mrknız nsıl hyt geçti? Yılın 5 yı İstnbul, 7 yınd ise Toront’d yşıyorum. Toronto Üniversitesinde İşletme okuyorum. Tsrım ve mod her zmn benim en büyük tutkumdu. Lulu ile hyllerimi hyt geçirmiş oldum. Bu mrkyı kurmk hl gelişmekte oln kendi trzımı ve stilimi ynsıtmmı ve tutkumu dökebilmemi sğldı. Snt en büyük ilhm kynklrım,tsrımlrım bu noktdn çıkıyor. Bir yndn d küçüklüğümden beri nnemin özgün stilini gözlemlemek, tsrldıklrımd dh cesur olmmı sğldı .Annem Cretive director olrk bn destek olrk birlikte yrıc nnemin Vintge tutkusu ve bilgisi Lulu’yu yrtmmd bn çok büyük bir ilhm verdi. Toronto’d yşyn bir Türk modcı olrk, Türk mod nlyışıyl dünyyı krşılştırdığınızd nsıl bir frk görüyorsunuz? Türk mod nlyışının çok frkındlık tşıdığını düşünüyorum. Türkler dünynın her yerinde oln mody çok ilgili ve merklılr. Ybncılrd bu yok, onlrd kişisel trz ve özgünlük tsrım ve üstünde düşünme süresi yşıyorum, bir gün bir duyguyl tsrldığımı ertesi gün bşk bir duyguyl üzerinden geçerek tmmlıyorum. Mod nlyışınız nedir? I Benim için mod, kendimi ynsıtmktn ibret. Her gün trzımı geliştiriyorum. I kendimi her geçen gün r dh iyi tnıyorum, sürekli yeni şeyler görmek, ilhm lmk ve bu yenilikleri denemek benim için çok önemli. Yşdıklrımı mod nlyışım ktbileceğimi düşünüyorum. Her zmn özgün olmyı seviyorum, stilimle kendimi ynsıttığımı düşünüyorum, herkes kendine ykışnı, kendini ynsıtnı 1 – giymeli diye düşünüyorum.

Tsrımlrınızd ksesur kullnıyor musunuz? Evet, ksesur benim için çok önemli ve çok seviyorum. Tsrımlrım detylr ktmk en keyifli kısım benim için, özgünleştirmek ve yrtbileceklerimi düşünmek, üzerinde çlışmk en uzun süren süreç diyebilirim. Kış koleksiyonum için ise güderi ve deri ksesur detylrı üzerine çlıştım. Kendi giyim trzınızd vzgeçemedikleriniz neler? Mod benim için yşmın bir prçsı, kendimi ifde şeklim. Benim giyim trzım sde ve düz genellikle. Siyh çok seviyorum, deri ise vzgeçemediğim bir kumş. Rock ve edgy kıyfetleri çok seviyorum, dolbım genellikle düz renklerle doludur, herhngi bir yerinde değişik bir detyı oln kıyfetleri seviyorum kıscsı klsik m özgün prçlr tercihim. Beğendiğiniz tsrımcılr, stilini beğendiğiniz kişiler Ricrdo Tisci. Fusto Puglisi Hedi Slimne ve Olivier Rousteing en beğendiğim tsrımcılr. Alexnder Wng, Alexnder McOueen’i de çok beğeniyorum.Türk tsrımcılrdn ise Zeynep Tosun ve Ris&Vness çok güzel. Ece Sükn ve Sereny Srıky’nın trzlrını beğeniyorum, ybncı olrk Gigi Hdid, Jourdn Dunn. Olivi Plermo ve yeni keşfettiğim blogger Ntsh Ndlovu.

Tsrımlrınızl ulşmyı hedeflediğiniz kitle nedir? Tsrımlrım modern ve genç herkese hitp ediyor. Sde ve feminenlik brındırn, özgün prçlr ship olmk isteyen herkes giyebilir. Kendi giyim trzımd d rhtlığ çok önem verdiğim için 1 U L U’ tsrımlrı içinde kendinizi çok rht hissetmenizi sğlmk benim için en önemlisiydi. Her çıdn dikkt çekebileceğiniz kdr iddilı ynı zmnd içinde rht ve iyi hissedilecek tsrımlr olmsın özen gösterdim. _ Tsrımlrınızı stın m lmk isteyenler nerelerden ulşbilir? Tsrımlrım PR showroomum oln Di-fshion Brnding Showroom’d Nişntşı’nd bulunuyor ynı zmnd Bebek’te Bon Boutique’de stışlr bşldım. Çok ykınd frklı stış noktlrınd d olmy ve kendi online shopping’ ime bşlıyor olcğım. Bundn sonrki plnlrınız nedir? Şu nd FW koleksiyonumu bitirdim. Lookbook çekimi üzerinde çlışıyoruz. Sonrsınd onun stın lmlrı ve pzrlmsı ilk plnd olck elbette. Sitemizde Online shopping bölümü hzırlnıyor. Onun dışınd, ykın süre için sdece kendimi ifde ederek, tutkumu tsrımlr dökmek ve bir yndnd okulum odklnmk istiyorum. Mrk işbirlikleri ypmk stış noktlrım deprtment store ve önemli mğzlr zincirlerini eklemek de uzun vde plnlrım rsınd… Bu nlmd Türkiye, Kopenhg ve Ny t görüşmeler hlindeyiz. Hvtm içindeki her şevden ilhm lıyorum.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz