Giorgio Armani Elbise Modelleri

SOFİSTİKE ANNE, YALIN STİL VE GIORGIO ARMANI

Silvi Fendi, mücevher tsrımcısı kızı Delfin Delettrez’le gurur duyduğunu, üç kuşk rsınd kesinlikle mod ynsımsı yşndığını söylüyor.

Dvrnış ve duruşlrı, yüz ifdeleriyle de onlrı sürekli izleyen çocuklrın ilhm verir, onlrd iz bırkır. Çocuklrın bilinçltın işlenen bu izler yrtıcılık sürecinde hrekete geçer” sözleriyle det Giorgio Armni’nin hyt yolculuğun, nnesinden nsıl feyzldığın gönderme ypr.

Giorgio Armni deyince klınız ne geliyor? “Zrfet, mükemmel çizgi ve klıplr” onun stilini belirleyen en önemli özellikler. “Annem giyimine her zmn özen gösteren çok güzel ve zrif bir kdındı. Ağırbşlı ve çok güçlüydü. Onun zrif m gösterişi ve ihtişmı sevmeyen sde trzı bn tüm tsrımlrımd yol gösterdi. Koleksiyonlrımı onun izinden giderek yptım” diye nltn Giorgio Armni’nin klsik kesimlerinde, kdını güçlü kıln “power süit”lerinde, miniml ve ylın elbiselerinde nnesinin etkilerini görmek mümkün. “Benim için stil zrif ve sofistike olmkl, görüntüden ziyde krkterle ilgili” diyen mod devi Armni, nnesini tnımlıyordu slınd.

Örnekler symkl bitmez. Etkileşimlerin sdece çizgi ve stil nlmınd süregeldiğini söylemek meseleyi bsite indirger. Mod trihçisi Florence Müller, tsrımcılrın ykın çevresinde genellikle güçlü kdınlr bulunduğundn ve onlrdn büyük ölçüde etkilendiklerinden dem vurur. Tıpkı sevgiyle zlimlik rsınd gidip gelen sır dışı nne-oğul ilişkisinin izdüşümü hlinde sır dışı kimlikle krşımız çıkn Krl Lgerfeld gibi.

Lgerfeld’i 1949 yılınd Hmburg’d gerçekleşen Christin Dior defilesine götürerek (Krl’ın izlediği ilk defile) ond ilk mod fikrini uyndırn kişinin, “Piyno çlm, çok yeteneksizsin; resim çiz, en zındn dh z gürültü çıkrırsın” diyebilecek kdr “ktı, mesfeli ve mükemmeliyetçi” nnesi Elizbeth Lgerfeld olduğunu biliyor muydunuz? Givenchy’nin kretif direktörü Riccrdo Tisci’nin dini temlrl şekillendirdiği miniml tsrımlrınd d, onu dört yşındn itibren sekiz kız krdeşiyle birlikte ylnız büyüten nnesi Elmerind Tisci’nin güçlü, cesur ve koyu dindr krkterinden izler yklmk mümkün.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz