Giorgio Armani Elbise Modelleri

SOFİSTİKE ANNE, YALIN STİL VE GIORGIO ARMANI

Silvia Fendi, mücevher tasarımcısı kızı Delfina Delettrez’le gurur duyduğunu, üç kuşak arasında kesinlikle moda yansıması yaşandığını söylüyor.

Davranış ve duruşları, yüz ifadeleriyle de onları sürekli izleyen çocuklarına ilham verir, onlarda iz bırakır. Çocukların bilinçaltına işlenen bu izler yaratıcılık sürecinde harekete geçer” sözleriyle adeta Giorgio Armani’nin hayat yolculuğuna, annesinden nasıl feyzaldığına gönderme yapar.

Giorgio Armani deyince aklınıza ne geliyor? “Zarafet, mükemmel çizgi ve kalıplar” onun stilini belirleyen en önemli özellikler. “Annem giyimine her zaman özen gösteren çok güzel ve zarif bir kadındı. Ağırbaşlı ve çok güçlüydü. Onun zarif ama gösterişi ve ihtişamı sevmeyen sade tarzı bana tüm tasarımlarımda yol gösterdi. Koleksiyonlarımı onun izinden giderek yaptım” diye anlatan Giorgio Armani’nin klasik kesimlerinde, kadını güçlü kılan “power süit”lerinde, minimal ve yalın elbiselerinde annesinin etkilerini görmek mümkün. “Benim için stil zarif ve sofistike olmakla, görüntüden ziyade karakterle ilgili” diyen moda devi Armani, annesini tanımlıyordu aslında.

Örnekler saymakla bitmez. Etkileşimlerin sadece çizgi ve stil anlamında süregeldiğini söylemek meseleyi basite indirger. Moda tarihçisi Florence Müller, tasarımcıların yakın çevresinde genellikle güçlü kadınlar bulunduğundan ve onlardan büyük ölçüde etkilendiklerinden dem vurur. Tıpkı sevgiyle zalimlik arasında gidip gelen sıra dışı anne-oğul ilişkisinin izdüşümü halinde sıra dışı kimlikle karşımıza çıkan Karl Lagerfeld gibi.

Lagerfeld’i 1949 yılında Hamburg’da gerçekleşen Christian Dior defilesine götürerek (Karl’ın izlediği ilk defile) onda ilk moda fikrini uyandıran kişinin, “Piyano çalma, çok yeteneksizsin; resim çiz, en azından daha az gürültü çıkarırsın” diyebilecek kadar “katı, mesafeli ve mükemmeliyetçi” annesi Elizabeth Lagerfeld olduğunu biliyor muydunuz? Givenchy’nin kreatif direktörü Riccardo Tisci’nin dini temalarla şekillendirdiği minimal tasarımlarında da, onu dört yaşından itibaren sekiz kız kardeşiyle birlikte yalnız büyüten annesi Elmerinda Tisci’nin güçlü, cesur ve koyu dindar karakterinden izler yakalamak mümkün.

Giorgio Armani Elbise Modelleri Resimleri
Giorgio-Armani-Fall-Winter-2014-2015-Fashion-Trend-Guide-18.jpg

giorgio-armani-prive-haute-couture-2015-ilkbahar-yaz-2015-gece-elbise-kiyafet-guzel-abiye.jpg

giorgio-armani-prive0-haute-couture-autumn-2012-pfw39.jpg

Giorgio-Armani-Sonbahar-Kis-2014-2015-Bayan-Elbise-Modelleri-4.jpg

Giorgio-Armani-Elbise-Modelleri.jpg

Giorgio-Armani-2015-Modelleri.jpg

Emporio-Armani-2017-Spring-Summer-Mens-Runway-Collection-036-800x1202.jpg

Giorgio-Armani-Sonbahar-Kis-2014-2015-Bayan-Elbise-Modelleri-16.jpg

Giorgio-Armani-Sonbahar-Kis-2014-2015-Bayan-Elbise-Modelleri-2.jpg

Giorgio-Armani-Sonbahar-Kis-2014-2015-Bayan-Elbise-Modelleri-15.jpg

Giorgio-Armani-Sonbahar-Kis-2014-2015-Bayan-Elbise-Modelleri-8.jpg

Yorum Yaz