Levis Kışlık Jean Modelleri

1873 yılında Levi Strauss San Francisco’da işini kurduktan hemen sonra, jean’ın patentini alır. İnovasyon, bir jean’i alıp üzerine şu bildiğimiz bakır düğmeleri iliştirmekle başlar. Bunun amacı, kilit noktalara yerleştirilmeleriyle sağlam bir pantolon yaratmaktır. Jean önce çalışan erkekler, işçiler için yaratılır çünkü sağlam bir pantolona ihtiyaçları vardır. Pantolonları kovboylar, maden işçileri, demiryolu işçileri, marangozlar giyer. Ve 1930’lara gelindiğinde Levi’s sembolü olarak kovboyu seçer. Çünkü onlar ürünlerini giyen, işçiler dışında ilk kişilerdir. İlk reklam afişinde bir kovboy görseli kullanılır ve o zaman, bu afişte olduğu gibi, Levis’lara jean denmez, “overalls” (tulum) denir. Çünkü o zamanlarda jeanler uzun donların içine giyilir. Ve hatta o zamanlarda, belindeki düğmelerle jean’e pantolon askıları da eklenebilir. Rodeo ve kovboylarla özdeşleştirilen imajımız, II. Dünya Savaşında değişir. Amerikan askerleri üniformalarının dışında Levi’s jean giyerler. Hatta tam olarak; bir 501 ve beyaz tişört. Savaştan eve döndüklerinde bazıları geleneksel bir hayat tarzını seçer; evlenir, çocuk sahibi olur ve bir kasabaya yerleşirler. Bir kısmıysa daha asi bir hayatı tercih eder ve onların üniformasıysa bir 501 ve siyah deri ceket olur. Bu ikisini de dün gezdiğin serginin Woodstock odasında görmüş olman lazım. Woodstock fotoğraflarının her biri bir jean denizi gibi görünüyor, sence öyle değil mi? Ve bu serseri imaj, motosikletlileri, çete üyelerini, yazarları, müzisyenleri peşine takar.

Peki bu asi imaj ve Levi’s ilişkisi toplumda nasıl karşılanır?

Birçok okulda “blue jeans” giymek yasaklanır çünkü asilikle, serserilikle eş anlamlıdır artık. Buna bir çözüm olarak gençler, beyazlayana kadar jean’lerinin rengini açarlar ve bu şekilde onları okula giyebilirler çünkü jeanleri artık “blue jeans” değildir. (gülüyor) 1960’a gelindiğinde Levi’s krizi fırsata dönüştürür ve ilk beyaz jean’ini yaratır.

Ve sırada müzik var…

1960’ların ortasında müzik büyük bir patlama yaşar ve ekonomi de onunla birlikte… Genç jenerasyonun ebeveynlerinden daha şanslı iş alanları vardır; seçenekleri çoktur ve alım güçleri daha iyidir.

1960’ların ortasına gelindiğinde Levi’s imajını değiştiriyor, bu durum nasıl gelişiyor?

Levi’s’ın yeni CEO’su markanın tazelenmesi gerektiğine karar verir. O zamana kadar hala rodeo yapan kovboy imajı bakidir çünkü. Bir jean markası için ilk radyo reklamı yapılır. Müziği ve dönemin popüler rock kültürünü kullanır. O dönemde karşı kültürün göbeği olan San Francisco’da meşhur bir grup vardır: Jefferson Airplane. Grup Levi’s için birkaç şarkı besteler ve Woodstock’ta söylerler. Böylece genç nesil yeniden yakalanır. Ve 1967’de 505 yaratılır. 505 markanın ilk imajı olan kovboydan çok uzaktır. Bu defa merkezde gençler vardır ve ilk defa “overalls” yerine “America’s finest jeans” terimi kullanılır. Levi’s’ın jean kelimesini kullanmasının sebebi, gençlerin pantolonlarına jean demesidir. 505 Levi’s’ın tarihinde neden bu kadar önemli olduğunu biraz daha açmam gerekirse; The Rolling Stones’un Sticky Fingers albüm kapağındaki fermuarlı Levi’s görseliyle yüce rock’n roll mertebesine ulaşır. Ramones’un, Debbie Harry’nin fotoğraflarında onlarla birlikte başrolde olan efsane bir model.

Levi’s jean gerçekten yaşayan, nefes alan ender moda parçalarından biri olabilir değil mi?

Kesinlikle! Hatta bence ta kendisi!

Cool deyince akla gelen üç parçadan biri Levi’s® “good life” temalı koleksiyonuyla çok daha modern ve daha fit. hurİye bUber

Sezonun canlı ve enerjik hali tüm moda sektörüne yansımış durumda. Trendy görünüm içinse yollar bu sezon da Levi’s®’ta birleşiyor. Levi’s®’nin ikonik 505C serisi tasarım ekibi tarafından tekrar elden geçirilmiş ve kişiselleştirilmiş düz kesim modeliyle kusursuz modern bir görünüm elde etmenizi garantiliyor. Sahne ve jean denince akla gelen gösterişli sahnelerin “resmi olmayan” jeani 505C, zamansız modeliyle attığınız her adımı daha da cool yapmaya kararlı. Özellikle cool görünmek isteyen erkeklerin tartışmasız seçimi 511, bu sezon da erkek gardrobunun kült parçaları arasında yerini hazırlamış. Dar paçalı, düşük belli slim fit 511 ’inizi ise denim gömlekler ve hafif dokunmuş kumaşlarla kombinleyebilirsiniz. Levi’s® kadını ise Lot 700 serisinin klasik skinny’si 711 Skinny ile bu sezon daha da çekici. Denim gömlekler ve elbiselerle kusursuz bir görünüm yakalayabileceğiniz 711 ise bu sezonun gözdeleri arasında.

Levis Kışlık Jean Modelleri Resimleri
Levis Kışlık Jean Modelleri _28.jpg

Levis Kışlık Jean Modelleri _3.jpg

Levis Kışlık Jean Modelleri _7.jpg

Levis Kışlık Jean Modelleri _4.jpg

Levis Kışlık Jean Modelleri _39.jpg

Levis Kışlık Jean Modelleri _29.jpg

Levis Kışlık Jean Modelleri _5.jpg

Levis Kışlık Jean Modelleri _2.jpg

Yorum Yaz