Levis Kışlık Jean Modelleri

1873 yılınd Levi Struss Sn Frncisco’d işini kurduktn hemen sonr, jen’ın ptentini lır. İnovsyon, bir jen’i lıp üzerine şu bildiğimiz bkır düğmeleri iliştirmekle bşlr. Bunun mcı, kilit noktlr yerleştirilmeleriyle sğlm bir pntolon yrtmktır. Jen önce çlışn erkekler, işçiler için yrtılır çünkü sğlm bir pntolon ihtiyçlrı vrdır. Pntolonlrı kovboylr, mden işçileri, demiryolu işçileri, mrngozlr giyer. Ve 1930’lr gelindiğinde Levi’s sembolü olrk kovboyu seçer. Çünkü onlr ürünlerini giyen, işçiler dışınd ilk kişilerdir. İlk reklm fişinde bir kovboy görseli kullnılır ve o zmn, bu fişte olduğu gibi, Levis’lr jen denmez, “overlls” (tulum) denir. Çünkü o zmnlrd jenler uzun donlrın içine giyilir. Ve htt o zmnlrd, belindeki düğmelerle jen’e pntolon skılrı d eklenebilir. Rodeo ve kovboylrl özdeşleştirilen imjımız, II. Düny Svşınd değişir. Amerikn skerleri üniformlrının dışınd Levi’s jen giyerler. Htt tm olrk; bir 501 ve beyz tişört. Svştn eve döndüklerinde bzılrı geleneksel bir hyt trzını seçer; evlenir, çocuk shibi olur ve bir ksby yerleşirler. Bir kısmıys dh si bir hytı tercih eder ve onlrın üniformsıys bir 501 ve siyh deri ceket olur. Bu ikisini de dün gezdiğin serginin Woodstock odsınd görmüş olmn lzım. Woodstock fotoğrflrının her biri bir jen denizi gibi görünüyor, sence öyle değil mi? Ve bu serseri imj, motosikletlileri, çete üyelerini, yzrlrı, müzisyenleri peşine tkr.

Peki bu si imj ve Levi’s ilişkisi toplumd nsıl krşılnır?

Birçok okuld “blue jens” giymek ysklnır çünkü silikle, serserilikle eş nlmlıdır rtık. Bun bir çözüm olrk gençler, beyzlyn kdr jen’lerinin rengini çrlr ve bu şekilde onlrı okul giyebilirler çünkü jenleri rtık “blue jens” değildir. (gülüyor) 1960’ gelindiğinde Levi’s krizi fırst dönüştürür ve ilk beyz jen’ini yrtır.

Ve sırd müzik vr…

1960’lrın ortsınd müzik büyük bir ptlm yşr ve ekonomi de onunl birlikte… Genç jenersyonun ebeveynlerinden dh şnslı iş lnlrı vrdır; seçenekleri çoktur ve lım güçleri dh iyidir.

1960’lrın ortsın gelindiğinde Levi’s imjını değiştiriyor, bu durum nsıl gelişiyor?

Levi’s’ın yeni CEO’su mrknın tzelenmesi gerektiğine krr verir. O zmn kdr hl rodeo ypn kovboy imjı bkidir çünkü. Bir jen mrksı için ilk rdyo reklmı ypılır. Müziği ve dönemin popüler rock kültürünü kullnır. O dönemde krşı kültürün göbeği oln Sn Frncisco’d meşhur bir grup vrdır: Jefferson Airplne. Grup Levi’s için birkç şrkı besteler ve Woodstock’t söylerler. Böylece genç nesil yeniden yklnır. Ve 1967’de 505 yrtılır. 505 mrknın ilk imjı oln kovboydn çok uzktır. Bu def merkezde gençler vrdır ve ilk def “overlls” yerine “Americ’s finest jens” terimi kullnılır. Levi’s’ın jen kelimesini kullnmsının sebebi, gençlerin pntolonlrın jen demesidir. 505 Levi’s’ın trihinde neden bu kdr önemli olduğunu birz dh çmm gerekirse; The Rolling Stones’un Sticky Fingers lbüm kpğındki fermurlı Levi’s görseliyle yüce rock’n roll mertebesine ulşır. Rmones’un, Debbie Hrry’nin fotoğrflrınd onlrl birlikte bşrolde oln efsne bir model.

Levi’s jen gerçekten yşyn, nefes ln ender mod prçlrındn biri olbilir değil mi?

Kesinlikle! Htt bence t kendisi!

Cool deyince kl gelen üç prçdn biri Levi’s® “good life” temlı koleksiyonuyl çok dh modern ve dh fit. hurİye bUber

Sezonun cnlı ve enerjik hli tüm mod sektörüne ynsımış durumd. Trendy görünüm içinse yollr bu sezon d Levi’s®’t birleşiyor. Levi’s®’nin ikonik 505C serisi tsrım ekibi trfındn tekrr elden geçirilmiş ve kişiselleştirilmiş düz kesim modeliyle kusursuz modern bir görünüm elde etmenizi grntiliyor. Shne ve jen denince kl gelen gösterişli shnelerin “resmi olmyn” jeni 505C, zmnsız modeliyle ttığınız her dımı dh d cool ypmy krrlı. Özellikle cool görünmek isteyen erkeklerin trtışmsız seçimi 511, bu sezon d erkek grdrobunun kült prçlrı rsınd yerini hzırlmış. Dr pçlı, düşük belli slim fit 511 ’inizi ise denim gömlekler ve hfif dokunmuş kumşlrl kombinleyebilirsiniz. Levi’s® kdını ise Lot 700 serisinin klsik skinny’si 711 Skinny ile bu sezon dh d çekici. Denim gömlekler ve elbiselerle kusursuz bir görünüm yklybileceğiniz 711 ise bu sezonun gözdeleri rsınd.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz