Tahiti Moorea Tatil Rehberi

MOOREA’YI TERCİH EDİN

Tahiti, Pasifik Okyanusu’nun ortasında Avrupa büyüklüğünde geniş bir alana sahip. Başkent Papeete, Tahiti Adası’nın üzerinde bulunuyor. Onun kuzey batısında, 17 km uzaklıktaysa Moorea, gümüş rengi lagünün suları üzerinde tüm güzelliğiyle karşımıza çıkıyor. Başkentte yasayan birçok kişi buraya yaz tatillerini geçirmek için gidiyorlar. Eşsiz plajları, büyüleyici doğası, sade yaşam şekli ve buraya başkentten ulaşımın bir feribotla sadece 1 saat sürmesi burayı onlar için cezbedici kılıyor.

Düşler diyarına kendinizi fazla yormadan gerçekleştirebileceğiniz efsanevi bir yolculuk vaat ediyoruz. Sizler için test edip onayladığımız 10 fikri izlemeniz yeterli. claire byache

SOKAKTA SATILAN YİYECEKLERE CESARET EDİN

Yerli halkın favorisi küçük kamyonetlerde satılan aburcuburlar, günlükyemekler, meyve suları, smoothie’lervb… Bizim favorimizse Hotel Les Tipaniers’nin yakınındaki A L’Heure du Sud. Mekanın yöneticisi Fred’in tüm müşterilerine ayrı ayrı söyleyebileceği güzel sözleri vardır. Orta derecede pişirilmiş ton balığı, kılıç balığı ve vanilya, ananas, mango karışımı smoothie’sini denerseniz unutamayacaksınız.

JUNGLE’DA KONAKLAYIN

Sahildeki otellere göre daha ucuz bir seçim! L’Ecolodge La Maison, hafızalara durgunluk veren birdoğa manzarasına karşı kıyıdan üç kilometre uzaklıkta. Vaianae vadisinin derinliklerinde doğayla iç içe dijital detoks yapabileceğiniz ideal bir mekan. Restoranı Bernard’da bu çevrede az rastlanır bir şey olan biyo ürünlerle hazırlanmış lezzetleri tadabilirsiniz. Aynı zamanda otel güneş panelleri ve rüzgar tribünüyle doğal enerjiyi dönüştürerek ekolojiye de katkıda bulunuyor. Dikkat edin, biz burayı deneyimledikve mutlu ayrıldık.

Tam pansiyon günlük yetişkin ücreti yaklaşık 90 €. Facebook adresini ziyaret edebilirsiniz: Ecolodge-La-Maison-de-la-Natu-re-â-Moorea

YEREL ALIŞVERİŞ EDİN

Amerika veya Bali yapımı değil. Mesela bir pareo alırken nerede üretildiğine iyice bakıyoruz ve sadece Tahiti üretimi olan şeyleri almaya çalışıyoruz. 1. Ma Robe a moi isimli mağazada her şey el yapımı ve kendi atölyelerinin imalatı. Armelle ve Pat-rice, Tahitili gardenya çiçeği motifli babydoll’ler tasarlıyorlar. 2. Oradan devam ettiğinizde karşınıza L’Endroit isimli konsept tasarım dükkanı çıkıyor. Yüzde 100 doğal ürünleri bulabileceğiniz bir adres. Vintage alışveriş filelerine ve adaya yerleşmiş Hani Haring isimli tasarımcının elbiselerine gözümüz takılıyor. Burada arkadaşlarınıza hediye olarak getirebileceğiniz bir öneri: Tamanu, yerli tohumların ezilerek yapıldığı yaralara iyi gelen lokal bir krem. Tahitililer bu kremi dövme yaptırdıktan sonra kullanıyorlar, cezbedici kokusuyla oldukça başarılı bir ürün.

1. Marobeamoi.com 2. Moorea mekânları için: haniharing.com

BALIK REJİMİNE BAŞLAYIN

1 numaralı kural, Moorea’da bütçemizi aşmamak için yerel yemekler yemeye özen gösteriyoruz. O halde menümüz söyle: Pilav, meyveler (ananas, mango, papaya, Hindistan cevizi vb…) ve en çok da balık. Tahiti usulü ton balığı, yani pişmiş veya çiğ mahi-mahi, lime ve Hindistan cevizi suyunda marine edilerek hazırlanıyor. Bir porsiyon, mekana göre 8-10 € arasında değişebilir. Eşsiz bir lezzet.

PANSİYONA GIDIN

Moorea’da hostel ve küçük oteller genelde aile pansiyonları olarak geçiyorlar. Vaiare iskelesine birkaç kilometre uzaklıkta Moorea’nın kuzeyinde yer alan Green Lodge favori keşiflerimizden. Isabelle ve Jean-Luc’ün işlettiği harika bir adres. Şöyle bir hayal edin: Gözlerinizi açtığınız gibi üzerinize mayonuzu geçirip kumlarda, güneşin altında birkaç adım atıyorve kendinizi denizin serin sularına teslim ediyorsunuz. Zümrüt yeşili sularda ilerlerken önünüzden bir balinanın geçişine tanık oluyorsunuz…

greenlodge.pf, gecelik 2 kişi konaklama fiyatı 142 €’dan başlıyor. Başka Tahitili aile pansiyonları için: tahiti-pensions.com

MAKSİMUM DENİZ DOZU ALIN

Denizi burada eşsiz doğasıyla, balıklarla birlikte içinde yüzerek deneyimliyoruz. Veya? Moorea’nın kuzeybatı kıyısında Hotel Les Tipaniers’nin yakınlarında deniz kayağı ya da küçük kayıklar kiralayabilir, denizin farklı türlü tadını çıkarabilirsiniz.

DOGA AKTİVİTELERİNE KATILIN

Moorea’da günler erken başlıyor. Günün ilk ışıklarıyla şelaleleri görmeye ve dağ geçidine trekking yürüyüşlerine çıkıyoruz. Kendine güvenenler sivri tepesiyle tanınan Rotui tepesine tırmanmayı da deneyebilir. Yol boyu palmiyelerin altında veya kiliselerin geniş çatısının gölgesine konumlanmış ineklere rastlama ihtimaliniz yüksek, inanılmaz doğa manzaraları kafanızı çevirdiğiniz her köşede sizi karşılayacak.

İNCİ MUCIZESINA İNANIN

Coco Chanel’in de dediği gibi, onlar birbirine benzemeyen kız kardeşler gibi kimi zaman eğri büğrü ama orijinal bir güzelliğe sahip mükemmel inci taneleri… Coco, midyenin içinde mucizevi şekilde meydana gelen bu değerli taşların düşkün-lerindendi. Aşağıdaki küpe fotoğrafındaki iri inci taneleri gibi farklı boyutlarda ve çeşitli inci türleri bulunuyor. “Tahiti keshi”si, midyeden dışarı atıldığında çekirdeklerini kaybeden incilere deniyor. Bu türler diğer incilere göre daha ucuz fiyatlara bulunabiliyor. Moorea’daki tatilinizin başlangıcında Mabe Factory’ye bir inci siparişi verirseniz, Tahiti’den ayrılmadan öncesine siparişinizi yetiştiriyorlar.

PK1,4, Teavaro (Sofitel Hotel’in yanında). Facebook’tan Mabe Factory olarak arayabilirsiniz.

ŞİMDİDEN YERİMİZİ AYIRTIN.

Tahiti Turizm Bürosu ve Air Tahiti Nui Havayolları-bu» cenneti daha çok kişiyle paylaşabilmek için son yıllarda oldukça çaba sarf ediyor. Tahiti, Moorea ve Bora Bo-ra’da aile pansiyonu konaklamalı kişi başı 2590 €’dan başlayan promosyonlar bunun güzel kanıtı. Toplamda 11 gün geçirdiğiniz tatilde üç gece Tahiti’de, dört gece Moorea’da üç gece Bora Bora’da konaklayabilir, uçak, vergilerve bazı kahvaltılar dahil bu fiyata unutamayacağınız bir seyahat yapabilirsiniz.

Tahiti Turizm Bürosu: tahiti-tourisme.com airtahitinui.com adresinden promosyonlara göz atabilirsiniz.
Bora Bora Tatili 3KModa

Tahiti Moorea Tatil Rehberi Resimleri
Tahiti Moorea Tatil Rehberi

Dünyanın en güzel,en muhteşem adaları (resimli) 3KModa

Tahiti Moorea Tatil Rehberi

Romantik bir balayı için ideal bir tur: TAHITI & BORA BORA … 3KModa

Tahiti Moorea Tatil Rehberi

Güney Pasifik Okyanusu – Gezi Rehberi 3KModa

Tahiti Moorea Tatil Rehberi

tahiti – alyazmam – Blogcu.com 3KModa

Tahiti Moorea Tatil Rehberi

Booking.com: Hilton Moorea Lagoon Resort and Spa , Papetoai … 3KModa

Tahiti Moorea Tatil Rehberi

tahiti – alyazmam – Blogcu.com 3KModa

Tahiti Moorea Tatil Rehberi

Güney Pasifik Okyanusu – Gezi Rehberi 3KModa

Tahiti Moorea Tatil Rehberi

Bora Bora Turu – Bora Bora Balayı Turu – Bora Bora Tatili 3KModa

Tahiti Moorea Tatil Rehberi

Yorum Yaz