Kapadokya Tatil Rehberi

MODA DESTİNASYONU

BU İŞİN EN GÜZEL YANI

DÜNYACA ÜNLÜ FOTOĞRAFÇILARIN VE YAPIMCILARIN İLHAM PERİSİ, BU SAYIDA BİZİM DE ÇEKİM İÇİN AKLIMIZA GELEN İLK YERDİ. ÇÜNKÜ KAPADOKYA’NIN DNA’SI İNCELEMEYE VE YAŞAMAYA DEĞER.

BİRAZ NEVADA, BİRAZ UZAY; BİRAZ ORTAÇAĞ, BİRAZ MAD MAX… ÜSTELİK ARTIK EZBERLENEN İMAJINI DA DEĞİŞTİRDİ. BİNLERCE YILLIK MAĞARALARINDAN MÜZİK SESLERİ GELİYOR, ŞAHSİYETLİ VE ÇEVREYE SAYGILI OTELLERLE DÜNYA LİGİNDE ŞAMPİYONLUĞA OYNUYOR.

Bir mod ekibi için Kpdoky’dn güzel set olmz. Sbhın ilk ışıklrınd yükselen blonlr, nerede durursnız durun rknız fon oln peri bclrı, kç kere görürseniz görün bir kez dh sizi tvlyn Uçhisr, Str Wrs filmini nımstn Göreme, uçsuz bucksız srının her tonu ve mvi.

Bu rd ory kdr gitmişken bhsedelim. Kpdoky çok değişti. Bulunduklrı çevreyi korum ve güzelleştirme girişimindeki oteller. Cppdox gibi bir festivl (bilmeyenler için şğıd çıklycğız), yerel lezzetlerle çğdş yemekler sunn restornlr, şehirden kçıp yerleşenlerle rtık frklı bir hvy bürünmüş ve kendisiyle ne kdr övünse z. Örneğin biz Uçhisr’d çekim noktsı rrken muzzm bir projeyle krşılştık: Kdın Evi. Yörede yşyn kdınlr kullnılmyn iki okul binsının çtısı ltınd bir loknt çmış. Projeyi belediye ve Doğuş Grubu destekliyor. Burd sdece kdınlr çlışıyor ve gyet lezzetli, geleneksel yemekler ypıyorlr. Lokntnın hemen rksındki bind kuruttuklrı domtesleri, kuruyemiş ve trhnlrı pketleyip stıyorlr.

Etnik desenler, örgü prçlr, toprk tonlrıyl dolu bir sezond burdn dh iyi bir loksyon düşünülemezdi. Dolyısıyl ‘Göçebe’ trendinin çekim yeri Kpdoky oldu. Fotoğrfçı Kory Birnd, küçük bir ekiple gelmeyi yeterli buldu. Büyük ışıklr, fzl fzl ekipmn gerek yoktu, bursı sihirli Kpdoky’ydı. Mod syflrınd gördüğünüz 16 syflık çekim 5 stte bitmişti. Çekim yerlerimiz, ynı zmnd konkldığımız Argos İn Cppdoci çevresi. Uçhisr ve Avnos Yolu’ydu. Bu rd çekimin ‘göç’ detyın gönderme ypn çekik gözlü modelimiz Luke (Jester) White. ne Andolu’dn ne de Ort Asy’dn; Londr’nın merkezinden. Select Model Agency’den geldi.

Cppdox

NEREDE KALINIR?

Argos İn Cppdoci: Uçhisr’dki muhteşem otel. Kpdoky’nın en çık vdisine bkıyor. Bursı slınd bir yenileme ve yeniden biçimlendirme projesi. Altı konk ymc kdemeler hlinde konumlndırılmış. Yşm lnlrını tünel ve tş sokklr birbirine bğlıyor. Proje üç kez Ağ Hn Mimrlık Ödülü ln Turgut Cnsever’in snt dnışmnlığı ltınd yürütülmüş. Mekn, mhlle yerleşkesi konseptini koruyrk her geçen gün büyümeye devm ediyor. Otelin Seki restornın ltındki müthiş mhzeni, kustiğiyle hepimizi etkisi ltın ln konser lnı, mnstırı, yemekleri, dekorsyond kullnıln tüm yerel detylr; büyüleyici.

rgosincppdoci. com

NE YAPILIR?

Cppdox: İki yıldır Myıs yının sonun doğru hytımızı güzelleştiriyor. Festivl sırsınd Uçhisr. Göreme ve çevresi üç gün boyunc müzik, snt ve outdoor merklısı bir kitleyle buluşuyor. Enteresn stlerde birçok olğnüstü tecrübe yşıyorsunuz. Bölgenin yerel kynklrı ve sntlrı, özgür ruhlu festivlin odğınd. Cppdox.’de yine ynı trihlerde gerçekleşecek. Ülkemize it birçok yerel lezzet, etkinlik ve yeteneğin buluştuğu festivl uluslrrsı rend d duyuldu. Önceden rezervsyon şrt.

cppdox.com

Trvel Atelier: Murt Özgüç ve ekibi Ürgüp’teki ofislerinde bölgeyle ilgili tüm ihtiyçlrınızı krşılyck hizmeti veriyor. Bize de yrdımcı oldulr. ATV. bisiklet, blon turlrı, trekking. binicilik ve dhsı.

trveltelier.com

NEREDE YENİR?

Seki Restorn: Argos İn Cppdoci’nın muhteşem mnzrlı fine dining restornı.

rgosincppdoci.com

Ziggy’s: Bir Ürgüp klsiği. Nefis mezeler, nefis shibesi Nury Hnım için gidiniz.

ziggycfe.com

Bbyn Evi Resturnt: Hrik mnzrsıyl, en iyi geleneksel mutfklrdn… Her zmn çık değil, gitmeden shibi Ayşegül Koçdemir’i ryın: 0536 208 18 97

Seki Restor.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz