Sezonun saç ve makyaj look’ları

UZMANINDAN SEZON DEĞERLENDİRMESİ

Sezonun saç ve makyaj look’larını işin uzmanına sorduk.

Smokey tutkusu

Zamansız makyaj trendlerinin en üstlistesindeyeralan smokey göz makyajı yeni sezonda da bizi büyülemeye devam edecek.

MAKYAJ ARTİSTİ

@BeautyRetouch

Benim de en sevdiğim ve zevk alarak yaptığım uygulamalardan olan smokey eye, her sezon yeni bir versiyonuyla karşımızda. Kimi zaman gri tonlarıyla gölgelendirme yapılarak kimi zamanda tek tonla çarpıcı etki yaratarak zirvede kalmayı başaran smokey eye makyajını bu sefer grafik desenlerde ve güçlü tonlarda görüyoruz. Özellikle gece makyajı için tavsiye ettiğim bu makyajla tüm dikkatleri üzerinize çekecaksiniz. Ben en çok siyaha yakın yoğun tonları seviyorum.

Soğuk sarılar

Sonbahar ile birlikte sarı sıcaklarda yerini soğuk tonlara bıraktı. Cesaretiniz varsa kısa modellerle deneyin.

Yazın sıcak ve bal tonlarıyla ön planda olan sarı saçlar, sonbahar-kış sezonunda yerini soğuk tonlara bırakıyor. Soğuk kahve ve soğuk çikolata tonları da ön planda. Oldukça iddialı olan bu soğuk sarı tonları bronz tende çok daha çekici hale geliyor. Bu rengin kısa saçlarda çok daha modern ve elegan bir görünüm yarattığını söyleyebilirim. Eğer cesaretiniz varsa kısa bob modellerle birlikte kullanın. Giambattista Valli podyumundaki bu look size ilham verebilir. Sezonun dikkat çeken renk stillerinden biri de blok saç boyama tekniği. 3D tekniği baz alınarak yapılan bu uygulama saçta 3 veya 5 farklı tonun birbiriyle geçişiyle elde ediliyor ve saça 3 boyutlu bir görünüm kazandırılıyor.

SAÇ KURALLARI

BİZE SAÇ TİPİNİZİ SÖYLEYİN SİZE NASIL ŞEKİLLENDİRECEĞİNİZİ SÖYLEYELİM.

Şekillendirmesi en zor saç tipi olan ince telli saçlarınızın cansız ve sönük görünmemesi için saçlarınızı asla tepeden kurutmayın. Başınızı öne eğerek diplerden kurutun Yoğun saç serumları saçlarınızı ağırlaştıracağından hafif bakım spreylerini tercih edin.

Sachajuan, saç misti, 55 TL Avon, tarak, 4,25 TL dalgalarınızın formunu korumak için saçlarınızı çok fazla ısıya maruz bırakmayın.

Sezonun saç ve makyaj look’ları Resimleri
Sezonun saç ve makyaj look’ları_14.jpg

Sezonun saç ve makyaj look’ları_29.jpg

Sezonun saç ve makyaj look’ları_32.jpg

Sezonun saç ve makyaj look’ları_22.jpg

Sezonun saç ve makyaj look’ları_34.jpg

Sezonun saç ve makyaj look’ları_9.jpg

Sezonun saç ve makyaj look’ları_23.jpg

Sezonun saç ve makyaj look’ları_3.jpg

Sezonun saç ve makyaj look’ları_7.jpg

Sezonun saç ve makyaj look’ları_0.jpg

Yorum Yaz