Jıdco

SEDEF DÖRDÜNCÜ DERMAN DENİZ DERMAN

İki girişimci hrik kdın, 2 yıl önce sğlığımız, gençliğimiz, doğru beslenmeyi öğrenmemiz için, detox tdınd bir yeniliği ülkemize getirdiler. Juıco mrksının, fresh ve güzel kdınlrı Sedef ile Deniz günümüz dünysının değişen beslenme nlyışını nlttılr.

Röportj Mukddes Ky Güney

Juico mrksı ve Juice clense fikri nsıl doğdu nltır mısınız?

Sedef:’de New York’t Brclys’de ytırım bnkcılığı yptığım dönemde iş rkdşlrımdn biri hepimize New York Times’dn juice clense’e dir bir mkle yolldı ve 24 kişi 3 gün juice clense ypmy krr verdik. Hepimizin ilk deneyimiydi. Ben çok rht bir şekilde tmmldım ve htt keşke 4. gün olsydı dedim. Sonr cold pressed juice Türkiye’de de ols, insnlr ilgi duyr mı cb diye birkç rkdşım dnıştığımı htırlıyorum. İlerleyen dönemde işten vkit buldukç bu fikir üzerinde çlıştım, business plnı yzdım. Ve’te Türkiye’ye dönüş yprk bu işi Türkiye’de denemeye krr verdim. Birkç y rştırmyl geçti, Ziy Boycıgiller gibi çok kıymetli, girişimcilik konusunu çok iyi nlyn bir iki kişiye dnıştım. Ve onlrın olmzs olmz dediği şeylerden biri de, birbirinin eksiklerini tmmlyn bir ortklıktı, böylece Deniz ile bir ry geldik.

Deniz: Juice clense ile ilk def Ksım’de Sedef’i New York’t ziyret ettiğimde krşılştım. Dh önce D-Life’t memnun klmış olduğum bir detoks deneyimim vrdı. Öte yndn juice clense fikri birz dh frklı ve ilgi çekiciydi. Tptze meyve sebze krışımlrıyl hzırlnmış sulrd hiçbir ktkı mddesi yoktu, cold pressed yöntemi ile hzırlndıklrı için 3 gün boyunc tzeliklerini koruyorlrdı yni 3 gün detoks ypck kişi için juice’lrı tek seferde lmk büyük bir rhtlıktı. Juice clense, ne zmn istersem vey ne zmn ihtiycım olurs o zmn ypbilme özgürlüğü veriyordu. Özetle kendine iyilik ypm fikrini o kdr koly ve ulşılır bir hle çeviriyordu ki ypmmk olmzdı.

Ortklığınız tm burd bşlıyor snırım.

Sedef Türkiye’ye döndükten sonr iş ciddiye binip de bn ortklık teklifi yptığınd çok çok heyecnlndım. Çünkü en bşt bir müşteri olrk böyle bir ürün tm bn göreydi, o dönemde o kdr yoğun ve stresli bir çlışm ortmındydım ki genel olrk hytımdn, sğlık durumumdn hiç memnun değildim ve rtık bunu değiştirmek istiyordum. Öte yndn, bir reklmcı olrk potnsiyeline inndığınız ve size it olck bir mrkyı sıfırdn oluşturm imkânı gerçekten kçırılmyck bir fırsttı.

Sizce Juice clense’i doğru nlıyor ve doğru uyguluyor muyuz?

Türkiye’de sğlıklı yşm konusundki bilinç ve bilgi her geçen gün rtıyor. Bu durum bizleri çok mutlu ediyor çünkü neticede biz de insnlrın yşmlrını bir nebze olsun iyileştirmek için bir girişimde bulunduk. Bunun nlşılıyor olmsı ve krşılık bulmsı gerçekten sevindirici. Detoks özelinde ise bir kvrm krmşsı olduğu kesin. Detoks dh çok zyıflm ile eş tutuluyor nck bu kvrmın d zmnl oturcğını düşünüyoruz. Bizim yptığımız juice clense yni meyve sebze suyu krışımlrıyl detoks, lışılmdık bir konsept ols d çok olumlu tepkiler lıyoruz.

Türkiye’de sğlıklı yşm konusundki bilinç ve bilgi her geçen gün rtıyor.

Juice clensenin mcı nedir?

Juice ciense iie mcımız beiii bir süre boyunc ktı yiyecek tüketmeyerek sindirim sistemimizi dinlendirmek ve vücudun bu syede birikmiş toksinlerden rınmy ve yeniden ypılnmy odklnmsını sğlmk. Ayrıc bu sürede hyvnsl proteinlerden, kfein ve işlenmiş gıdlrdn uzk durrk, vücudun lkli dengesinin de düzenlenmesine yrdımcı oluyoruz. Bu süreçte en fzl tlnn konu, juice clense öncesindeki hzırlık oluyor. Juice clense’e bşlmdn önce kendinizi fiziksel ve zihinsel olrk ne kdr hzırlrsnız, detoks süresince de o kdr rht ediyorsunuz. Progrm bşlmdn önce en z 2-3 gün, dikktli beslenmek kür sürecini rht geçirmeye çok yrdımcı oluyor. Mümkün olduğunc kfein, lkol, işlenmiş yiyecekler, kırmızı et, yğ, şeker, sofr tuzu, süt ürünleri, beyz ekmek, un ve mkrndn uzk durmy çlışmk gerekiyor. Bunlr yerine bol tze meyve, sebze, bklgiller, kepekli pirinç, kepekli mkrn gibi yiyeceklere ğırlık verilebilir. Beslenme progrmını bir kç gün önceden değiştirmeye bşlmk vücudun sıvıyl beslenmeye geçişinde kolylık sğlycktır.

Ürün gmınızı 2 yıld oldukç genişlettiniz, yeni ürünlerinizle juice’lrı nsıl birlikte tüketelim?

Evet, biz Juico olrk kurulduğumuz ilk günden beri sğlıklı beslenme nlmınd kendini sürekli olrk geliştirmeyi hedefleyen bir mrk olduk. Juice’lrımız, juice clense progrmlrımızdn sonr Knyon ve Orjin şubelerimizin çılmsıyl ürün gmımız kkolu ve çilekli chi pudingler, protein toplrı, grnol brlr gibi sğlıklı tıştırmlıklrı d ilve ettik. Şimdi hem juico.com.tr’de

hem de şubelerimizde bu sğlıklı tıştırmlıklrl berber slt çorb gibi yine sğlıklı ve lezzetli öğün lterntifleri sunuyoruz.

Juico Ets diye dlndırdığımız sğlıklı tıştırmlık ve yiyeceklerimizi ister juice’lrl kombine ederek günlük bir beslenme progrmı hzırlybilir, isterseniz de mevcut günlük beslenmenize bu ürünleri ilve ederek dh sğlıklı ve hfif bir düzene ship olbilirsiniz. Örneğin, Juico Fit progrmı sıvı detoks ypmdn formunu korumk isteyenlere özel olrk hzırlndı. Cold pressed juice dışınd slt ve sğlıklı tıştırmlıklr d içeren progrm, sıvı detoks öncesi ve sonrsındki geçiş dönemi beslenmesi için de idel.

Size nerelerden ulşbiliriz?

www.juico.com.tr’ye girip istediğiniz Juico’yu ve teslimt gününü seçerek sipriş vermeniz mümkün. Lucc, Cihngir Yog ve Etly’de Juico ürünleri vr. Son olrk Bi Nevi Deli ve Gourmet Grge ile nlştık, burlrd d Juico’lrı bulbileceksiniz. Ayrıc hey@juico.com.tr’ye emil vey telefonl d bize ulşbilirsiniz. İstnbul dışı gönderimler için www.rdolu.com iş ortğımız vsıtsıyl sipriş verebiliyorsunuz. Knyon ve Orjin Mslk’t Juico şubelerimiz bulunuyor, orlrdn d istediğiniz zmn Juico’lr ulşbiliyorsunuz.♦

[gllery ids=""]

Yorum Yaz