Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Çok sıcak havalarda yağbezleri olduğundan fazla çalışır ve sivilcelenmelere neden olur. Aşırı soğuk havalar cildimizi gereğinden fazla kurutur. Yağmur ve kar, saçlarımıza zarar verir. Kalorifer ya da klima kullanımı cildin daha fazla neme ihtiyaç duymasına yol açar. Dolayısıyla bütün mevsimler cildimizde ve ruh halimizde bir takım değişikliklere neden olur.

Bu yazıda mevsim değişiklikleriyle beraber meydana gelen sorunlara karşı koymak için ufak tefek ipuçları sunacağız. Böylelikle, güneşe karşı korunma, aşırı kurumaya çözüm bulma, yağbezlerini dengeleme gibi konular hakkında bilgi sahibi olarak her mevsim yeni zaferler kazanacağız.

Kendimize gelme ve toparlanma mevsimidir yaz.

Hava sıcakken çoğumuz daha hafif bir makyajı tercih ederiz, daha doğal saç modellerinden yana oluruz ve cildimizin de sürekli canlı kalmasını isteriz. Buna rağmen, artan nem oranı, havuz suyundaki klor, deniz kenarındaki tuz ve klimaların kurutucu etkisi görünüşümüzde istenmeyen birçok değişikliğe neden olur.

Yaz mevsimi yaklaşırken daha hafif bir nemlendiriciye ve makyaja yönelip güneş koruma faktörlü ürünlere ağırlık vermeliyiz. Bununla beraber, vücudumuzu sürekli anndırmalı, daha nadir şampuan kullanmalı, saçımızı doğal kurumaya bırakmalı ve pedikürümüzü ihmal etmemeliyiz. Bu bölümde yaklaşan yaz mevsimine karşı nasıl hazırlıklı olmamız gerektiğini öğreneceğiz.

YAZ MAKYAJI ÖZEL LİSTESİ

Bazı makyaj ürünleri daha kullanışlıdır. İşte yaz için size gerekli olan ürünler:

? Yağsız fondöten ya da renkli nemlendirici (15 koruma faktörlü)

? Yağsız pudra ve kurutucu kağıtlar ya da matlaştırıcı losyon

? Cilde sağlıklı bir görünüm vermek için bronz, bakır ya da altın tonlarında pudra

? Fazla yağı emmesi ve doğal görünüm vermesi nedeniyle pudra allık

? Daha fazla terleyeceğiniz için suya dayanıklı rimel

? Açık tonlarda rujlar ya da parlatıcı

Fondöteniniz de tıpkı göz altı kapatıcınız gibi akabileceğinden renkli bir nemlendirici kullanın. Renkli nemlendiriciler sıcak yaz günlerinde daha doğal bir görünüm verecekleri gibi uzun süreli kalıcılık sağlayacaklardır.

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yorum Yaz