Big Brother’daki yarışmacılar

YORUM

Bachelor’un iç yüzünü anlatan UnReal ve daha fazlası! Her şey çok basit bir matematik üzerine kurulu. Toplum içindeki belli stereotiplerden örneklerle bir grup oluşturmak. Bunu en profesyonel şekilde yapan da tabii ki Acun Ilıcalı. Survivor,

Ünlüler-Gönüllüler kadrosuyla, sosyal medyanın da desteğiyle geçmiş sezonlarından daha fazla reyting aldı. Yılmaz Morgül, Tuğba Özay, İbrahim Yattara ve yarışmanın birincisi de seçilen “Avatar” Atakan Arslan gibi isimlerin olduğu Ünlüler Takımının karşısındaki Gönüllüler en gerçek haliyle günümüzün Y neslini temsil ediyorlar. İddialı adaylardan Serkay, Efecan, Damla, İbrahim ve diğerleri Acun Ilıcalı’nın da söylediği gibi Survivor tarihinde olmamış bir arkadaşlık örneği sergilediler. Sosyal medyada fenomen olan bu gençlerin hesaplarından anladığımız kadarıyla dostlukları dışarıda da devam ediyor. Gönüllüler takımına TV8’in bir başka reality şovu Ütopya’dan transfer olan Semih Öztürk ise bu çemberin dışında kalan isim oldu.

EN İYİSİ HANGİSİ?

Yani Muzafer Sherif’in deneylerinde ortaya çıkan “uyum” sorunu kavramını temsil ediyor. Diğerlerinin takip edilen, merak edilen arkadaşlığı ise grubun birlikteliğinin bir süreç içinde devam etmesi durumunda gerçekleşen toplumsal birikimleri temsil ediyor. Bağımlılık yaratan Kısmetse Olur ise sadece basit bir evlilik programı değil. Oradaki yarışmacılar da kendi kümül hayatlarında bu rollere bürünmüş durumdalar. Özellikle gelinler evindeki gruplaşmalar yarışmanın kaderini etkiliyor. Aynı lisedeki gibi bir popüler kız grubu oluşuyor, çemberin dışında kalan gelin adayları ne kadar “iyi aile kızı” olsalar da eleniyorlar. Sosyal medyada fenomen olan bir aday ana kız grubundan afaroz edildiğinde güçlü olduğu için elenmiyor ve ev gerçek anlamda Das Experiment filmindeki, kaos ortamının yaşandığı hapishaneye dönüşüyor. Burada da uyum sorunu yaşayan güçlü karakter reality şovların mutfağındaki kod adıyla “villain” yani kötü adam ilan ediliyor. Ama neredeyse finale kadar evde kalıyor. Erkekler evinde ise örf ve adetlerimize göre en “adam” yarışmacı kesinlikle diğerlerinin içinden parlıyor.

Bu sosyal tablonun karşısından kesinlikle ayrılmak istemiyorsunuz değil mi?

Orijinal formatlı Big Brother’daki yarışmacılar da toplum içindeki belirli stereotiplerden seçilerek oluşturuldular.

Big Brother’daki yarışmacılar Resimleri
Big Brother'daki yarışmacılar_11.jpg

Big Brother'daki yarışmacılar_17.jpg

Big Brother'daki yarışmacılar_25.jpgBig Brother'daki yarışmacılar_24.jpg

Big Brother'daki yarışmacılar_0.jpg

Yorum Yaz