Havalı Bir Görünüm için Bakımlı Saçlara Sahip Olun

Kadınların güzelliklerini ne kadar önemsediklerini hepimiz biliyoruz. Dış görünümlerine bu kadar önem vermelerinin sebebi karşı cinse kendilerini beğendirme çabası mı yoksa kendilerine olan saygıları mı meselesi ise ayrı bir tartışma konusu elbette ancak kesin olarak bildiğimiz bir diğer şey şu ki; bir kadının ilk bakışta dikkat çeken en önemli ayrıntısı ve bir bütün olarak havasını oluşturan şey sağlıklı, güzel ve havalı duran saçları.

İçinde bulunduğumuz senenin sonuna yaklaşıp yeni bir yıla merhaba derken, modayı yakından takip eden hanımlar şimdiden yeni yılın en trend saç kesim modelleri ne olacak merak etmeye, araştırmaya başladı bile.

Moda İnsanın Kendine Yakışanı Giymesidir

Klişe ama çok doğru bir laf var ya hani “moda insanın kendine yakışanı giymesidir” diye, bu lafı duymayanımız yoktur herhalde. Kılık kıyafet ve giyim tarzı için söylenmiş bir laf olmasına rağmen, aynı mantığı kadınların saç modellerine karar verirken de benimsemeleri, kestirecekleri saçın üstlerinde emanet durmaması açısından çok önemli bir ayrıntı.

Her sene, çeşitli moda magazin dergilerinde ve kişisel bakım, güzellik konulu internet sitesinde yeni yıla ait yükselişe geçen saç kesimleri, saç toplama şekilleri, saç renkleri, kahküllü saç kesimleri, en moda uzun saç modelleri, sevilen kısa kesimler v.b. bir sürü model ve fikir yayınlanıyor. Kadınlar da fotoğraflarına bakıp güzelliklerinden etkilendikleri bu havalı saç kesimleri arasında gözlerine en güzel görünenleri seçip, soluğu kuaförde alıyorlar.

Hangi Saç Kesim Modelini Tercih Etmeliyim?

İşte tam da bu noktada atlanan çok önemli bir detay var. Bir saç kesim modelinin bir kadına yakışıp yakışmayacağını belirleyen onlarca faktör var.  Bu faktörlerin her birini dikkate alarak karar vereceğimiz bir saç modeli, yüzümüze, boyumuza, posumuza en çok yakışan model olacaktır şüphesiz ki ve yine tam bu noktada kuaför seçimimizin önemi ortaya çıkıyor.

Saç Kesimi İçin Doğru Kuaför Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim

Bir kuaförün en önemli meziyeti tabi ki sanatçılığı olmalıdır. Saç renginizi değiştirmek ya da yeni bir model denemek istiyorsanız, sizin karar verip tarif ettiğiniz ya da örnek görsel sunarak talep ettiğiniz saçı, görüldüğü şekilde uygulayabiliyor olması elzem bir konu.

Ancak bir diğer önemli hatta belki de sanatçılık meziyetlerinden dahi daha önemli bir nokta var ki o da kuaförünüzün ön görü sahibi olması. Aynen estetik ameliyat yaptırmak amacıyla soluğu ünlü plastik cerrahların kapısında alıp, Angelina Jolie dudağı, Deniz Akkaya dudağı istiyorum diyen hastalar olduğu gibi, resimlerde gördüğü saç modellerini  kendisine yakışıp yakışmayacağını hesap etmeden uygulatmak isteyen kadınların sayısı da az değil.

Kuaförün, daha doğrusu iyi bir kuaförün burada yapması gereken şey,; müşterisinin isteklerine saygı duyma sınırını aşmadan, gerektiği zaman gelen taleplere hayır diyebilmesi, saç kesimi uygulaması yapacağı hanımın istediği modelin, ona gerçekten yakışıp yakışmayacağını, müşterisinin saç rengine, saç tipine, kesimine, genel olarak kılık kıyafet tarzına, ten rengine, yüz şekline ve hatta boyuna posuna bakarak kafasında sonuçları canlandırarak ön görebilmesi ve müşterisini doğru şekilde yönlendirebilmesidir.

Siz de yeni yılda kullanacağınız saç kesim modeline karar verirken, mutlaka fikrine, zevkine ve yeteneğine güvendiğiniz kuaförünüze danışarak ortaklaşa bir karar vermelisiniz.

Unutmayın, bakımlı ve havaları saçları olan her kadın son derece çekici görünebilir.Yorum Yaz