Alessandra Ambrosio LAX Kombini Sokak Stili

Grena, oniks taşlı sarı
altın kolye ve siyamake ve sarı altın yüzük, Panttıere de Cartier.
“Nostalji yok, hayaletler de yok,” diyor Nicholas Ghesquiere.

Yarı-tanrı olarak anılan tasarımcı geçtiğimiz sonbaharda Louis Vuitton’un yeni sanat direktörü olduğundan bu yana monogramlı valiz ve lüks giyimle anılan saygın moda evinin arşivlerine neredeyse hiç ayak basmadı.

Bunun sebebi Ghesquiere’in ilgisizliği ya da Louis Vuitton’u moda haritasına yerleştiren Marc Jacobs’ın kazandırdığı büyüyü geri almak isteyişi değildi. Geçmiş onu cezbetmiyor. Hatta 15 yı! baş tasarımcı olarak çalıştığı ve yönetimiyle yaşadığı kreatif sorunlar nedeniyle’de sertçe vedalaştığı Balenciaga geçmişi bile…

“inovasyon yoksa her moda evinin bir zayıf noktası vardır,” diyor Ghesquiere, geçtiğimiz baharda Vuitton’un uluslararası müşterilerle dolu ilk cruise şovunu sunduğu yer olan Monte Carlo’da. Bu izleyicilerin arasında tanıdık simalar da var; Ghesquiere’i ilk defa yedi sene önce, Babil filmindeki performansıyla Akademi Ödülü adaylığına gösterildikten sonraki bir fotoğraf çekiminde tanıştıkları zaman etkileyen Rinko Kikuchi gibi. Kikuchi, Ghesquiere’in vizyonunu ve yapmak istediklerini mükemmel bir şekilde temsil ediyor: O, entelektüel kişiliğinin altını çizmeye çalışmadığı gibi tek bir fikre de bağlanıp kalmıyor.

“Rinko’nun son derece feminen bir tarafı var ama aynı zamanda da oldukça erkeksi,” diyor Ghesquiere ve ekliyor, “O harika bir oyuncu. Pasific Savafi’nı izlediniz mi? Rinko aksiyon sahnelerinde tam bir dahi.”

Ghesquiere’in tasarımlarında da bu tip zıtlıkların benzer bir karışımını görürsünüz. Paris’te geçtiğimiz Mart ayında Vuitton için hazırladığı ilk sonbahar koleksiyonunda, kıyafetler vintage ve fütürizm arasındaki sınırı flulaştırmış gibi görünüyordu. 1960’ların mini
etekleri teknik olarak o kadar gelişmiş materyallerden yapılmaydı ki, kullanım kılavuzu olmadan onları tam olarak tanımlayanı azdınız.

“Louis Vuitton seyahat ve keşfetme fikriyle ilgili. Ama ben hareket etmenin kenidisini düşünmeyi tercih ediyorum,” diyor Ghesquiere. Tasarımları ister Dubai’de isterse Durham’da olsun, her kadına hitap edebilir. Öyle ki; “Sadece sokağınızın köşesine kadar gitmek isteyebilirsiniz,” diye tarif ediyor ünlü tasarımcı.

Janessa Leone Lassen Hat in Bluestone

Birkenstock Arizona White Birko Flor Sandals

Rimowa Bossa Nova Multiwheel Trolley Suitcase in Jet Green

Minnie Rose Viviane Viscose Jersey Cuffed Sleeve Tee

L’Agence Mon Jules the Perfect Fit Jeans in Authentic Distressed

Solid & Striped the French Terry Pullover

Illesteva Leonard Sunglasses

BaubleBar X Ale by Alessandra Ambrosio Cape Town Bracelet Set

Hermes Birkin Bag in 35cm Etoupe with Palladium Hardware

Yorum Yaz