Erkek Şapka Modelleri

KENDİNE YETEN, HEM ÖZGÜVENLİ HEM GÜVEN VEREN, İYİ GÖRÜNÜMLÜ, ŞEFKATLİ, HALDEN VE HAYATTAN ANLAYAN… NEREYE GİTTİ BU ADAMLAR? ‘ALFA ERKEK’ DİYE BAĞIRIP DURUYOR HERKES, DAHA ÇOK BAĞIRAN MI ‘ALFA’?

Mdem Cry Grnt dedik, ynı dlg boyund devm edelim. 0 eski güzel filmlerin en güzel detylrındn birine, şpklr gidelim. Erkekler o dönemlerde dışrıy şpksız çıkmzdı. Boşun değil; güzelliği bir yn vntjı çoktu şpknın. Bir dirhem kumş bin yıp örtüyordu.

Hlen de öyle. Ne tür ‘yıplr’? Bir def, seyrek sçlr şpkyl dert değil. Krışık. yğlı, krmn çormn sçlr d. Kışın sıck, yzın serin tutn d şpkdır; ufk bkrken siper oln, zlim güneş ltınd gölge veren de. Her şeyden ewel trz trz, stile stil ktn d şpk… Bir düşünün, onu çıkrıp selm verirken de üslubunuz zenginleşir; hiçbir şey söylemeden, sessizce lıp giderken de. Dhsı vr; hkkıyl tşıdığınız iyi bir şpk sizi bir ‘mrk’ hline getirir.

Hngisi iyi şpk peki? Cevplr muhtelif. Ksket de olur, fötr de; htt yeri gelirse bir beyzbol kepi de. İş ki onu özgüvenle tşıyın. Peki nsıl?

Frnk Sintr. Şpknızı kldırın; edsı çısınddır” demiş. Çok bsitçe koymuş meseleyi orty yni. Yeterli.

Bir bşk örnek: Neil Gimn’ın ‘Annsi Çocuklrı’nd. bşkhrmn Şişko Chrlie. ksiyon nck bir fötr şpkyı doğru dürüst tkmyı öğrendiğinde girişebiliyordu. Bunu d kendi kökenlerine, kendi DNA’sın dönerek, bbsı gibi şrkı söyleyerek ypbiliyordu.

Erkeklerin DNA’sınd şpk vr…

Hep oldu. Trihe tuhf, şpksız bir çğ olrk geçecek son elli sene hriç.

Peki neden? Şpk neden birdenbire gözden düşmüştü? Neden rtık bşımızın üzerinde yeri yok? Bunu kimse bilmiyor.

Am eksikliğin herkes frkınd.

Bonus görgü kurlı: Bugüne dek izlediğiniz filmlerden şpk nerede giyilir, nerede çıkrılır biliyorsunuzdur, size güveniyoruz; modern yşm dir bir not d bizden olsun: Bir kdınl snsöre bindiğinizde o şpk çıkıyor…

[gllery ids=""]

Yorum Yaz