Erkek Şapka Modelleri

KENDİNE YETEN, HEM ÖZGÜVENLİ HEM GÜVEN VEREN, İYİ GÖRÜNÜMLÜ, ŞEFKATLİ, HALDEN VE HAYATTAN ANLAYAN… NEREYE GİTTİ BU ADAMLAR? ‘ALFA ERKEK’ DİYE BAĞIRIP DURUYOR HERKES, DAHA ÇOK BAĞIRAN MI ‘ALFA’?

Madem Cary Grant dedik, aynı dalga boyunda devam edelim. 0 eski güzel filmlerin en güzel detaylarından birine, şapkalara gidelim. Erkekler o dönemlerde dışarıya şapkasız çıkmazdı. Boşuna değil; güzelliği bir yana avantajı çoktu şapkanın. Bir dirhem kumaş bin ayıp örtüyordu.

Halen de öyle. Ne tür ‘ayıplar’? Bir defa, seyrek saçlar şapkayla dert değil. Karışık. yağlı, karman çorman saçlar da. Kışın sıcak, yazın serin tutan da şapkadır; ufka bakarken siper olan, zalim güneş altında gölge veren de. Her şeyden ewel tarza tarz, stile stil katan da şapka… Bir düşünün, onu çıkarıp selam verirken de üslubunuz zenginleşir; hiçbir şey söylemeden, sessizce alıp giderken de. Dahası var; hakkıyla taşıdığınız iyi bir şapka sizi bir ‘marka’ haline getirir.

Hangisi iyi şapka peki? Cevaplar muhtelif. Kasket de olur, fötr de; hatta yeri gelirse bir beyzbol kepi de. İş ki onu özgüvenle taşıyın. Peki nasıl?

Frank Sinatra. Şapkanızı kaldırın; edası açısındadır” demiş. Çok basitçe koymuş meseleyi ortaya yani. Yeterli.

Bir başka örnek: Neil Gaiman’ın ‘Anansi Çocukları’nda. başkahraman Şişko Charlie. aksiyona ancak bir fötr şapkayı doğru dürüst takmayı öğrendiğinde girişebiliyordu. Bunu da kendi kökenlerine, kendi DNA’sına dönerek, babası gibi şarkı söyleyerek yapabiliyordu.

Erkeklerin DNA’sında şapka var…

Hep oldu. Tarihe tuhaf, şapkasız bir çağ olarak geçecek son elli sene hariç.

Peki neden? Şapka neden birdenbire gözden düşmüştü? Neden artık başımızın üzerinde yeri yok? Bunu kimse bilmiyor.

Ama eksikliğin herkes farkında.

Bonus görgü kuralı: Bugüne dek izlediğiniz filmlerden şapka nerede giyilir, nerede çıkarılır biliyorsunuzdur, size güveniyoruz; modern yaşama dair bir not da bizden olsun: Bir kadınla asansöre bindiğinizde o şapka çıkıyor…

Erkek Şapka Modelleri Resimleri
Erkek Şapka Modelleri _6.jpgErkek Şapka Modelleri _0.jpgErkek Şapka Modelleri _3.jpgErkek Şapka Modelleri _2.jpgErkek Şapka Modelleri _1.jpgErkek Şapka Modelleri _7.jpgErkek Şapka Modelleri _5.jpgErkek Şapka Modelleri _10.jpgErkek Şapka Modelleri _11.jpgErkek Şapka Modelleri _4.jpgErkek Şapka Modelleri _9.jpg

Yorum Yaz