EREN HACISALİHOĞLU

AŞK YALANI SEVER DİZİSİNİN KARIZMATİK OYUNCUSU EREN HACISALİHOĞLU İLE BİR ARAYA CET DİK VE YENİ PROJELERİ, ÖZEL HAYATI ÜZERİNE SAMİMİ BİR SOII BET GERÇEKLEŞTİRDİK. RÖPORTAJBUKET BAYDAR buket@bestylemagazine.com FOTOĞRAFKEREM YILMAZ. MODA EDİTÖRÜHAKAN ÖZTÜRK, SAÇ-MAKYAJHAMİYET AKPINAR, MODA EDİTÖRÜ ASİSTANIFIRAT GENÇDOGAN CEKETHUGO BOSS :dolce& gabbana beymen YELEKBEYMEN JEAN PANTGLÜ’.HUGO BOSS T.SHIRTVAKKO, AYAKKABI -MANGO MAN yuncutuk serüveninin başlangıç sürecine ve bugüne dair neler söylemek istersin? Kolejde okurken okul müzikallerinde rol alıyordum ve bu bana büyük keyif veriyordu. Ancak önemli bir konu vardı ki babam mühendis, onun yanında olabileceğim bir meslek seçmem üzerine konuşmalar yapılıyordu. Tek çocuğum ben ve yanlarında yaşayacağım planlar yapmamı isterlerdi sanırım. Nitekim inşaat mühendisliğini kazandım ve başladım. Bir gün lisedeki drama öğretmenimle karşılaştım ve sohbet sırasında okulun keyifsiz olduğunu söyledim. Bana mutlaka konservatuar sınavlarını denememi söyledi. Daha önce okul oyunları dışında bir tecrübem yoktu. Karar verip hazırlanmaya başladım. Tekrar üniversite sınavlarına ve konservatuar yetenek sınavına girdim. Rahmetli Müşvik Kenter jürideydi ve çok heyecanlandım, korktum, bir titreme, bir terleme (gülüyor) ama coldu işte,, kazandım. Ve bugüne kadar hep birbirinden farklı roller oynamaya çalışarak oyunculuğuma ve kariyerime yön verdim.

Peki oyunculukla ilgili geleceğe dair hayallerin neler? Türkiye şartlarında tüm meslekler gibi oyunculuk yapmakta çok zor. Şartlan zorlayarak ve şansımın da yaver gitmesini dileyerek şunu söyleyebilirim ki; kendimi zorlayabileceğim roller oynamak istiyorum. Bir sinema filmi kariyerim olsun çok isterim mesela. Dram oynamayı çok seviyorum ve kendime yakıştırıyorum. Gelecekte şöyle Al Pacino’nun Kadın Kokusu nda oynadığı gibi bir rol oynama şansım otsa ne kadar şahane olur değil mi (gülüyor). Kendi karakter özelliklerinde sevdiklerin ve sevmediklerin neler? Hayır demeyi bilmiyorum. Bu huyumu sevsem mi sevmesem mi onu da bilemiyorum ama suistimal edilmeye açık oluyorsun bu durumda. En iyisi sevmeyeyim ben bu huyumu (gülüyor). Pek tutumlu olduğum söylenemez, fazla eli açık diyelim. Ve çok sabırsız biriyim beklemeye tahammülüm yok. iyi bir arkadaş olduğumu söyleyebilirim. Sadık, güvenilir bir arkadaşımdır, insan kendi sevdiği özelliklerini çok zor söylüyor, sanırım en zor soru bu (gülüyor). Nasıl bir çocukluk geçirdin? Sanırım benim kadar yaramaz bir çocuk tanımadım. Hani annelerin çocuklarını görüştürmek istemediklerinden. Sürekli kendimi yaralar eve öyle gelirdim, iyi bir öğrenci de olmadım. Annemi çok üzdüm kısacası. Peki, şu anda çocukluk hayallerine ne kadar yakınsın? Çocukluk hayalim tam anlamı ile özgür olmaktı ve bence hayalimi yaşıyorum. Bir şeye veya bir yere bağımlı olma duygusu hiç bana göre olmadı. Bu yüzden mühendislikten vazgeçip oyuncu oldum, istediğim şeyi yapabilme özgürlüğü gibi güzel başka ne olabilir hayatta…

Dinlenmek senin için ne yapmaktır? Hiç birşey düşünmediğim gün dinlendim demektir. Bir şeyin başını, sonunu, yolunu düşünmediğim gün… Çalar saat olmayan, şarj aleti peşine düşmediğim an… Eylemlerin önemi yok. bir koşu yarışına girdiğimde de dinlenebilirim. Çılgınlık limitin nedir? Adı çılgınlıksa limiti olmamalı bence. Çılgınlık hesap yapmamaktır. Eğer o moda girdiysem durmam, aklıma ne zaman, ne geliyorsa yaparım. Modayı takip eder misin? Aslında modayı takip etmiyorum ama eskiye de bağlı değilim. Zaten alışverişe çıkınca mağazalarda trend olan şeyleri görür ve seçimleri onlar arasından yapmak zorunda kalırsın. Yani zorla takip edersin modayı. Giydiğimde kendimi iyi hissettiğim şey modadır bence. Türkiye’den ve dünyadan takip ettiğin modacı ve tasarımcılar kimler? Ermenegildo Zegna erkek modasında bir harika bence. İlker Bilgi’yi ilgi ile takip ediyor ve tasarımlarını beğeniyorum. Marka söylememde sakınca yoksa ben Network takım elbiselerden de vazgeçemiyorum, kesimleri bana çok uyuyor. Giyim tarzın hakkında tek cümle kuracak olsan bu ne olurdu? Gündüz spor, akşam spor şık diyebilirim. Vazgeçemediğin takıntılı olduğun giysi ya da aksesuar var mı? Ayakkabı takıntım var kesinlikle. Normal bir adamın evinde 5 çift ayakkabı varsa bende 10 katı olabilir.

Saymadım gerçi ama benim için çok önemli bir aksesuar. Ve parfüm, iyi fresh bir parfümden asla vazgeçmem. Nasıl alışveriş yaparsın, ikinci fikre ihtiyaç duyar mısın? Çok basit ve hızlı alışveriş yaparım. Mağazaya girince gözüme çarpan beğendiğim şeyi alırım, çok düşünmem. Fikir alırım elbette ama her fikri de kabul etmem yani. Tarzıma uymayan birşeyi fikir sahibine ayıp olmasın diye almam. Hayatta giymem dediğin bir şey var mı? Etek giymem (gülüyor). Birgün dünyada en büyük trend bu olsa dahi giymem bence. Güzel bacaklı, etek giyebilecek binlerce kadın varken neden giyeyim ki (gülüyor) şaka bir yana hayatta giymem diyeceğim birşey yok sanırım. Yakışması, aynanın karşısına geçtiğimde kendimi iyi hissettirmesi önemli giydiğim şeyin. Sadece moda diye de bir kıyafeti asla giymem. Evet bir tarzım var ama bu değişmez diye katı bir kuralım da yok açıkçası. Hem kendi adına, hem de karşı cins adına güzelliği nasıl tanımlarsın? Sade ama bakımlı olmaktır güzellik bence. Ağır makyajlı gezen kadının kendine güveni olmadığını düşünürüm. Abartılı şeyler yok benim hayatımda. Her şeyi sade görmek isterim. Evimi, eşimi… Bakımlı ve temiz olmak, doğala en yakın olmak her zaman güzellik demektir. Güzellik sırların var mıdır? Spor… En büyük güzellik sırrım bu.

Haftada 4 gün spor yapıyorum. Bunun dışında fresh görünmek önemli bence. Bir erkek olarak öyle cilt bakımına gitmek ve cilt ürünleri kullanmak gibi alışkanlıklarım yok. Temiz olmak, saç sakal uyumu bir erkeği bakımlı göstermek için yeterli diye düşünüyorum. Seni ne baştan çıkarır? Kesinlikle zeka… Ama sanırım fiziksel özelliklerden bahsediyoruz burada. O zaman ne yalan söyleyeyim uzun saç beni baştan çıkarabilir. Bence uzun saç kadınlık sembolü. Bakımlı uzun saçlı bir kadına, bir dönüp bakarım (gülüyor). Kadınlarda giyimde çekici ve itici bulduğun detaylar neler? Erkek çocuğu gibi giyinen kadına karşıyım. Mahallede top oynadığım arkadaşım gibi giyinen kızlardan hiç hoşlanmıyorum. Allah onlara güzel hatlar vermiş estetik vermiş neden bol eşofmanların altına saklıyorlar bunu. Abartısız seksapellik güzel bir şey bence.

Bir kadında ilk olarak ne ilgini çeker? İLGİ ilgimi çeker… Bakışlar çok önemli. Güzel bakan kadın candır yani (gülüyor). Güler yüzlü, güzel bakan kadın… Tabii en önemlisi de zeki bir kadın çok ilgimi çeker ancak bunun için önce onu tanımam gerekir. Aşık olduğunu nasıl anlarsın? Aşık olmak anlaşılır bir şey değil zaten. Bir anda kendini bir durumun bir karmaşanın içinde bulursun, sürekli saçmalayıp doğru olsun derken yanlış yaparsın… Aşk işte… Peki aşkı nasıl yaşıyorsun? Sen, nasıl bir aşıksın? ‘Çılgınlık limitin ne?’ sorusuna çok benziyor bu soru. Sınırlı yaşamam ben aşkı, düşünmem, hesap yapmam, dilediğim gibi özgürce yaşarım. Aşıksam çok keyifli olurum; daha heyecanlı, daha enerjik olurum. Algım daha açık olur. Aşk güzel şey ama bitiyor maalesef. Çabuk tükeniyor günümüzde. Hayat şartları, hızlı yaşama telaşı yüzünden kimsenin birbirine tahammülü yok artık. Şu sıralar gündeminin birinci sırasında ne var? iş var elbette, yeni başladığımız dizimiz iyi olsun diye çalışmaya odaklandım. Çok yoğun çalışıyorum dolayısı ile başka bir durumu gündemime almaya pek vaktim yok. Boş zaman bulduğum an kendimi spora atıyorum.

Eğer çalışmadığım boş günümse arkadaşlarıma vakit ayırıyorum. Senin hakkında bilmediğimiz, pek ön plana çıkmayan bir şeylerden söz edebilir misin? Her yerde söylerim gizli bilgi değil ama burada da eksik olmasın. Sıkı bir Beşiktaş taraftarıyım. Senin için şahane bir tatil rotası nerede başlar, nerede biter? Denizde başlar ve denizde biter (gülüyor) Alaçatı çok uzun yıllardır tatile gittiğim için tüm rotaları ve keyif alınacak şeyleri çok iyi bildiğim, ve çok insan tanıdığım bir yer. ayrıca bütün arkadaşlarımın uğrak yeri olması sebebiyle de Alaçatı’dan vazgeçemiyorum. Bodrumda yazlığımız var. çocukluğumdan beri gittiğim için orayı da çok severim. Ama bu aralar aklımda bir Küba denemesi yapmak ta yok değil hani (gülüyor). Ha bir de Vegas’ı görmeden gitmeyeyim bu dünyadan diyorum. Son olarak gündemindeki projelerden kısaca bahsedebilir misin? Şu anda Aşk Yalanı Sever dizisinde Ferit Koçoğlu karakterini canlandırıyorum. Anne babasız büyürken zor bir hayat geçirmiş, dedesine çok bağlı. Tüm sevgiyi dedesi vermiş Ferit’e. Cool. az ama net konuşan, pek gülmeyen ve hayatında ki en önemli şey işi olan bir karakter Ferit.

EREN HACISALİHOĞLU Resimleri
EREN HACISALİHOĞLU_3.jpgEREN HACISALİHOĞLU_0.jpgEREN HACISALİHOĞLU_7.jpgEREN HACISALİHOĞLU_1.jpgEREN HACISALİHOĞLU_6.jpgEREN HACISALİHOĞLU_2.jpgEREN HACISALİHOĞLU_10.jpgEREN HACISALİHOĞLU_11.jpgEREN HACISALİHOĞLU_4.jpgEREN HACISALİHOĞLU_5.jpgEREN HACISALİHOĞLU_8.jpgEREN HACISALİHOĞLU_9.jpg

Yorum Yaz