Kornet Figüratif Bir Ressam

Sanat dünyasında “Kornet” adıyla tanınan ressam Gürkan Coşkun, ilk kişisel sergisini, 1974 yılında Fransa’da Rouen kentinde açmış. 1981 yılından bu yana Fransa, İsviçre, Avusturya ve ABD gibi ülkelerde önemli grup sergilerine katılan sanatçının eserleri, yuriçinde ve yurtdışında, hem özel, hem de resmi koleksiyonlarda yer almış. Ocak ayında Garanti Sanat Galersi’nin yanı sıra, Ankara Helikon Sanat Galerisi’nde de yer alacak olan Kornet sergisi,s izleyenlere masal ve efsanelerdeki simge ve düşleri sunuyor.

Pera Palas ela 22 Ocak Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek olan ü. Tango Balosu ’nun konuk orkestrası “(Jtıejas De Bandoneon ”. İlki Kasım ayında Berlin ’li orkestra “Tango Real Çuartett” ile gerçekleşen balo, konuklara Arjantin tangosunun sımsıcak coşkusunu yaşatmıştı. Balo biletleri Pera Palas Otelinde satışa sunuluyor.

Tel: (0212)

251 45 60.

1 945 sonrası Türk resminin en önemli isimlerinin özel bir koleksiyondan seçilen sivahbeyaz 100 örneği, 26 Ocak11 Mart tarihleri arasında Milli Reasürans Sanat Galerisi’nde sergileniyor. “Resmin namusu desendir” derler. Desende göz boyamak pek mümkün olmadığı için olsa gerek. Desen, özellikle doğaya dönük olauı. konusunu kavramadaki gücüyle ortaya koyar. Yaşadığı dönemin sanat merkezlerinden Paris şehrine kendini kabul ettiren Fikret Mualla, belli bir süre tedavi gördüğü St. Amıa Hastanesi nde vaptığı desenlerle bu sergide özel bir yere sahip. Figüratif Türk resminin değerlerinden Sainı Özeren. 19301960 villan arasında gerçekleştirdiği ve bugüne dek hemen hemen hiç kimsenin görmediği desenlerinde ustalığını kanıtlıyor.

Abidiu Dino’nun bu sergide yer alan desenlerine “lavis’ leri eşlik ediyor. Siyahın zengin tonları renk aratmıyor ve bir kez daha siyahın bir renk olduğunu gösteriyor. Çizgiyi metal kalıba kazıyan Aliye Berger’in gravürleri, aynı zamanda sanatçının vaşauı öyküsünün çizgilerini oluşturuyor.

Paris ekollü sanatçılardan Garaehe uı sivahbeyaz çıplak gravürleri. Bodrumlu ozan Ilhan Berk’in çıplaklarıyla buluşuyor bu sergide. Ergin Inan’m çıplakları ise, çıplaklığın çok ötesinde mistik çağrışımlarla yüklü.

Gürkan Coşkun Siir Sanat Edebiyat

Kornet Figüratif Bir Ressam Resimleri
KOMET (Gürkan Coşkun) – Sanatçı Detayı – Turkish Paintings

KOMET (Gürkan Coşkun) – Sanatçı Detayı – Turkish Paintings

Gürkan Coşkun Ressam Arşivleri 3D Resim Galerisi Oluşturma Platformu

work_2101.jpg

Yorum Yaz