En İyi Film Tavsiyelerimiz

Robert Zemeckis’in yönetmenliğiniyle ‘Tehlikeli Yürüyüş” (The Walk) filminde izleyeceğiz. 1974 yılında. New York’ta. Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin arasına çekilen bir ipte dört saat boyunca yürüyen Philippe Petit’i Joseph Gordon-Levitt canlandınyon 9 Ekim’de sinemalarda.

İKİZ KULELERDE “TEHLİKELİ YÜRÜYÜŞ”

Fransız ip cambazı Philippe Petit’in gerçek hayatını,”To Reac Woody Allen’nın yeni filmi “Mantıksız Adam”, orta yaş sendromuna giren ve aniden rdiği mantıksız bir kararla hayat enerjisini tekrar yakalayan Profesör Abe Lucas’ın hikayesini anlatıyor Yeni bir yaşam kurmak için New England’a taşınan ve orada bir üniversitede felsefe profesörü olarak işe başlayan Lucas, duygusal anlamda öğrencilerinden biri olan Jill Pollard ile arkadaşlık kurar ıe yakınlıklan gün geçtikçe ilerler; Woody Allen’a yakışır beklenmedik değişimlere uğrayan “Mantıksız Adam” bir profesörün karanlık ve korkutucu hayatını, bizlere jazz müziği eşliğinde eğlenceli bir halde sunuyor Bizi film boyunca şaşırtan Felsefe profesörü rolünde,”Aşk” (2014) ve “Sınırlan Aşmak” (2005) filminde gösterdiği performansla Golden Globe ödüllü kazanan Joaquin Phoenix’i görüyoruz. Bir çok rol aldığı filmde de olduğu gibi.

Phoenix bunalımın eşiğinde olan mutsuz karakterleri başanyla canlandırdığını bizlere bu filmle tekrar hatırlatıyor Abe’nin öğrencisi olan Jill karakterini de, Woody Allen’nın bir önceki (ilmi “Sihirli Ay (20l4)”da rai alan Emma Stone canlandınyon Son dönemlerde birçok filmde başrol oyuncusu olarak gördüğümüz Stone, ilk “Çok Fena” (2007) filminde oynadığı küçük rolle dikkatleri üzerine çekmişti. Daha sonra “Adı Çıkmış” (2010) filmiyle hızlı yükselişe geçerek, oynadığı lise filmlerinden sıynlıp, “Atmaca”(2014) ve “Duygulann Rengi” (2011) gibi ödüllü filmlerde oynayarak Hollyvvood’da önemli oyuncular arasında yerini aldı.

eleştiriler alsa da Ailen hayranlannı 9 Ekim’de vizyona girince tatmin edecek gibi.

YANLIŞ KAPI ÇALININCA BİRAİLE BABASININ HİKAYESİ

KEANU REEVES

KEANU Reeves’in başrolünde oynadığı ve Eli Rolb tarafından yönetilen “Yanlış Kapı” (Knock Knock), 9 Ekim’de sinemalarda. Eli Roth’un karakteri tartışılsa da gözü oldukça iyidir.

MUTLU bir aile babası ve başarılı bir mimar olan Evan Webber’ın (Keanu Reeves) hafta sonunu yalnız geçirdiği FİLMİ izlerken hikayenin kendini biraz tekrar ettiğini göreceksiniz ama yine de uzun süreden sonra Keanu Reeves’i, bir korku filminde görmek hoşunuza gidecek.

İKİ DOSTUN AŞK HİKAYESİ

Senaryo ve yönetmenliği Mehmet UğurYağctoğlu’na ait olan “Dünyanın En Güzel Gülüşü” bizlere “Aşk. hipermetrop bir hadise, yani yakını görememek” diyerek arkadaşlıkla başlayan bir aşk hikayesini anlatıyor iki yakın arkadaş olan Derya ve Hakan, hayattan beklentilerini azaltmış ve aşka olan inançlannı yitirmişken, çocuk özlemiyle bir araya gelip, kendilerini bir aşk hikayesi içinde buluyorlan Aşktan sıkılmış bir söz yazan olan Hakan’ı başanlı oyuncu Rıza Kocaoğlu canlandınyon ona Derya rolüyle Tuğba Ünsal eşlik ediyo.

En İyi Film Tavsiyelerimiz Resimleri
En İyi Film Tavsiyelerimiz _17.jpg

Yorum Yaz