Chia Tohumu Mucizesi

Bu yüksek lif oranı kan şekerini dengeler, bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Chia tohumları yenildiğinde, suyu hemen emeceğinden midede şişer ve daha hızlı tok hissetmenizi sağlayarak daha fazla yiyecek tüketimini engeller.

OMEGA-3 DEPOSU: Chia tohumları somondan daha fazla Omega-3 içerir. Omega-3 yağ asitleri kan basıncını düzenler, kötü kolesterolü düşürür. KALSİYUM-KEMİK SAĞLIĞI Chia tohumunda günlük tavsiye edilen kalsiyumun yüzde 18’i bulunur. Kalsiyum kemik gücünü ve kütlesini korumaya yardımcı olur.

DİŞ VE AĞIZ SAĞLIĞI: Chia, kalsiyum, fosfor, A Vitamini ve çinkodan zengin olduğundan diş sağlığı için faydalıdır. Kalsiyum diş sağlığını korurken, çinko tartar oluşumunu engeller. A Vitamini ve fosfor da sağlıklı bir ağız için vazgeçilmezdir.

ALA: Chia, alfa linolenik asit (ALA) bakımından zengindir. Araştırmalar, ALA’nın meme ve rahim ağzında oluşan kanser hücrelerinin büyümesini engellediğini kanıtlamıştır.

BIZ KIMIZ?

Bella Figura, İtalyanca bir deyimdir. “Samimi ve içten çabayla ortaya çıkan güzel sonuç” demektir. Bella Figura markası bu amaçla yola çıkaraksiz değerli tüketicilerini Avrupa Birliği standartlarına uygun ürünlerle buluşturmak gayesiyle doğmuştur ve yine bu standartlar çerçevesinde el değmeden, kendi ambalajlarında Türkiye’deki son tüketiciye ulaştıran ilk chia tohumu ithalatçısıdır.

NASIL TÜKETİLİR?

Chia tohumunun belirgin bir tadı ya da kokusu olmadığından, dilediğiniz her yiyeceğin ve içeceğin içine katarak günlük beslenmenizde kullanabilirsiniz.

CHIA’LI DONDURMA

1 kap şekersiz badem sütü

1 kap Hindistan cevizi sütü veya yarım yağlı süt

1 çorba kaşığı chia tohumu Yz kap çilek

2 tatlı kaşığı bal veya agave şurubu

Bir tutam Hindistan cevizi rendesi

Tüm malzemeyi geniş bir kapta hepsi iç içe geçene kadar karıştırın. Karışımı chia tohumları genişleyene kadar yaklaşık dört saat buzdolabında bekletin. Son olarak karışımı dilediğiniz dondurma kalıbına ya da çubuğuna aktarıp bir gece buzdolabında bekletin.

FRAMBUAZ, ANANAS VE CHIA’LI YOĞURT

1 avuç frambuaz

1 tatlı kaşığı stevia

4 çorba kaşığı az yağlı yoğurt

1/2 ananas

10 adet çilek

1 tatlı kaşığı chia tohumu

Yoğurdu ve stevia’yı, frambuaz ile karıştırın. Stevia yoksa bal veya agave ekleyin ya da kuru meyvelerle mikserden geçirin. Küp küp kesilmiş ananas ve çileği ekleyin. Chia tohumunu üzerine serpin. Hem besleyici, hem de sağlıklı karbonhidrat, protein, antioksidan, vitamin ve mineral deposu bu tohumları günlük beslenmenize dâhil edin.

Chia Tohumu Mucizesi Resimleri
Mucize Besin Chia Tohumu | Foto Galeriler | Tarim.com.tr

Yorum Yaz