Q-SWITCHED NDYAG LAZER

Bu lazerler temelde dövme silme işlemi için kullanılmakla birlikte farklı renk tonlarında pigment içeren deri lezyonlarının tedavisinde ve cilt gençleştirmede de kullanılmakta. Derinin üst katmanına zarar vermeden pigmentler tarafından emilen ışın bu pigmentleri parçalara ayırmakta ve bunlar da hücreler tarafından uzaklaştırılmaktadır. Her cilt tipine uygulanması, deride yanık gibi yan etkilere neden olmaması, hızlı iyileşme süresi, günlük hayata işlem sonrası devam edilebiliyor olması uygulamanın avantajlı tarafları. Bu lazer sistemleri yüz ve el üzerindeki yaşlılık lekeleri, yüzdeki güneş lekeleri, karbon ile uygulandığında gözenek küçültme, cilt yenileme amaçlı da kullanılabiliyor. Uygulamalar 2 hafta arayla yapılıp ihtiyaca göre 6-10 seans uygulanabiliyor. Güvenli, sosyal hayatı kısıtlamıyor, sadece uzun soluklu bir tedavi. Lekelerin gerilemesi yanında cilt yenileme etkisi de tedaviye katkısı.

ipl (Yoğun atimli işik) tedavisi

Bu tedavi lazer ışını içermeyen yoğunlaştırılmış farklı dalga boylarında ışını içeren tedavilerdir. Seçilen dalgaboyuna göre hedeflenen dokuda ısı artışı ve ona bağlı tahribat meydana gelir. IPL ile yüz ve el üzerindeki güneş lekeleri, yüzdeki çiller başarı ile tedavi edilebilmekte. İşlem esnasında ısıya bağlı hafif bir yanma, sonrasında uygulanan bölgede geçici bir kızarıklık oluşur. Lekeler önce koyulaşır sonrasında hafif bir kabuklanma ile iyileşir. 3-4 haftada bir yapılan uygulama lekenin derinliğine, cilt yapısına göre 2-6 seans sürebilmekte. Koyu tenli iseniz dikkatli uygulanması gereken bir tedavidir.

frAksiYonel lazerler

Fraksiyonel lazerler lazer ışınının mikro sütünlar halinde deriye uygulanması ile uygulama bölgesinde kolonlar şeklinde ısı hasarı ve koagülasyon oluşturur ve doğal iyileşme süreci ile bu bölgeler yeni doku ile onarılır. Cilt yenileme, sivilce izleri, gözenek sıkılaştırma amacıyla kullanılan bu lazerler bazı lekelerin tedavisinde de kullanılabilmektedir. Bu amaçla erbium ve CO2 fraksiyonel lazerler bulunmaktadır. İşlem sırasında ısı nedeniyle yanma hissi duyulmakta, işlem sonrasında ciltte güneş yanığı benzeri bir kızarıklık gelişmektedir. Kızarıklık birkaç günde gerilemekte bu esnada deride noktasal kabuklanmalar oluşmaktadır. Onların da soyulması ile alttan daha parlak ve sağlıklı bir cilt gelmektedir.3-4 hafta aralıklarla yapılan uygulama 4-6 seans yapılabilmektedir. Uygulama sonrasındaki birkaç gün özellikle kabuklanma döneminde güneşten iyi korunmaya dikkat edilmeli.

LEKE MASKESİ

Seanslı uygulamalar ya da lazer tedavileri istemiyorum diyorsanız bu tedavi tam size göre. Sadece bir kez uygulanıyor. Klinikte cilt temizlendikten sonra bu maske yüze krem şeklinde uygulanıyor, 8-10 saat sonra yıkanıyor. Yüzde 2-3 gün süren bir kızarıklık sonrasında nemlendiriciler ile dengelenebilen bir soyulma başlıyor. Kit içindeki devam kremi önemli, tedavinin kalıcılığını arttırıyor. Lekelerin giderilmesi yanında gözeneklerde sıkılaşma ve cilt kalitesinde de belirgin bir artış oluyor. Tedavi sürecinde güneş koruyucu kullanmak şart. Uygulama enzimatik bir peeling yöntemidir, derideki melanin miktarını azaltarak lekeyi açar. Uygulama ağrısızdır, her cilt tipine uygulanabilir, ev protokolüne uyulduğunda lekelerde %70-80’lere varan bir açılma gözlemlenebilmektedir.

Q-SWITCHED NDYAG LAZER Resimleri
Q-SWITCHED NDYAG LAZER_5.jpgQ-SWITCHED NDYAG LAZER_4.jpg

Yorum Yaz