Dantellerin Romantik Dünyası

 Dantel, (dentelle)  her türlü iplikle örülen veya bir kumaşın kenarına işlenen türlü biçimde ince ve ağ görünümünde örgü anlamına gelir. Özellikle eskiden masa örtüsü, perde gibi kullanım alanı oldukça yaygın olan dantellerin, giyim yönüne değinmek istiyorum. Giyim söz konusu olunca, dantelin kullanım yeri olarak akla ilk gelen şüphesi gelinliklerdir. Özellikle Fransız dantelinden olanları birçok gelin tarafından tercih ediliyor. Biz dantelin o romantik havasını o kadar sevdik ki, günlük hayatımızda da onları kullanmadan edemiyoruz. Eteklerde, gömleklerde, bluzlarda, elbiselerde her şeyde dantel var. Günlük yaşama uyarlamaları daha çok güpür,(guipure) geniş ilmeklerden oluşan bir dantel çeşididir.

Lace Dress

Lace Dress

 Dantelin en çok kullanıldığı yer sırt detayında yer alıyor. Koyu tenlilerin açık renkleri tercih etmesi, motifleri göz önüne çıkarması açısından daha çok tercih edilebilir.

Lace Shirt

Lace Shirt

 Gömleklerde dantel kullanım ise ilk fotoğrafta gördüğünüz gibi, önden ve arkadan pencere açılarak sağlanmış. İkinci fotoğraf ise, 2 senedir trend olan yaka detayında dantel tercih edilmiş.

Lace Shirt

Lace Shirt

 Saç renginizle aynı tonlarda bir bluz seçtiğinizde, farklı renkte bir dantel kullanımı tüm havanızı değiştirir.

Lace Dress

Lace Dress

Lace Dress

 Dantellerin en sık kullanım alanı olan abiye elbiselerde, ister uzun ister kısa olanları tercih edebilirsiniz. Kendiliğinden gösterişli olan bu kumaşla, inci küpe ya da taşlı küpe tercih edebilirsiniz.

Lace Shorts

Lace Shorts

   Kullanım açısından hem çok rahat olan, hem de göze hitap eden şortlara geçen sezon danteller de eklendi ve bu sezon dantel şortlar zirveye yükseliyor.

P.S:Dantel şortunuz yoksa, kolayca kendiniz de yapabilirsiniz. Eski bir şort, birkaç metre dantel ve yapıştırıcı ile kendi dantel şort tasarımınızı yapabilirsiniz.

Lace

 Güelliğinizi melon bir şapkayla taçlandırın.

Yorum Yaz