Cilt lekeleri çoğunlukla yüzde meydana geliyor

Bhsettiğimiz korunm yöntemlerine uyulmdn geçirilen yz mevsimleri, ne yzık ki bşt cilt lekeleri olmk üzere çeşitli cilt problemleri ile sonlnıyor. Bu cilt lekeleri ise vücudun en fzl güneşe mruz kln bölgesi oln yüzde, özellikle lın ve ynklrd oluşuyor. Fkt vücudun diğer bölgelerinde de meydn gelebiliyor. Lekeler genellikle hemen yz sonrsınd oluşurken, kış ylrınd nispeten hfifliyor. Gebelik, doğum kontrol hpı kullnımı gibi hormonl değişimler de lekelerin oluşumunu kolylştırbiliyor. Dolyısıyl doğum kontrol hpı kullnnlrın ve gebelerin dh dikktli olmsı gerekiyor.Cilt lekeleri en fzl mevsim geçişlerinde oluşuyorCilt lekeleri özellikle cildin yeni hv koşullrın yk uydurmy çlıştığı mevsim geçişlerinde görülüyor. Çünkü yz ylrınd güneşin ve nemin etkisiyle hsr gören cilt, sonbhr girilmesiyle rüzgr ve ni ısı değişimleri nedeniyle olumsuz yönde etkilenebiliyor. Bu nedenle özellikle mevsim değişiklilerinin yşndığı dönemlerde cildin nemlendirilmesi büyük önem tşıyor. Ayrıc bronzlşmnın rdındn vücut bir cilt yenileme sürecine girer ve cildin ölü tbklrı pul pul dökülür. Böyle durumlr yşnırken cilde nemlendirme işlemi ypılmzs ciltte renk frklılıklrı ve lekeler oluşbilir.

Anck burd cildi nemlendirirken yğlndırmmy özen gösterilmelidir. Çünkü cilt tipine uyumsuz nemlendirici ve temizleyici ürünler kullnıldığınd gözeneklerin tıknmsıyl kne ve siyh nokt oluşumu yşnbilir.

Kimysl peeling ile cilt lekelerinden kurtulbilirsiniz

Yz sonund orty çıkn güneş lekeleri genellikle uzmn bir dermtolog önerisiyle kullnılck oln leke çıcı kremler y d özel krışımlr ile tedvi edilebiliyor. Bu yöntemler çoğunlukl yeterli olbiliyor. Ayrıc yz sonrsı güneş nedeniyle lekelenen ciltlere ek olrk kimysl peelingler vey lzer tedviler de uygulnbiliyor. Kimysl peeling olrk dlndırıln deriyi soym işlemi, cilt tedvilerinde kullnıln güvenilir ve etkin bir yöntemdir. Uzmn dermtologlr trfındn uygulnn kimysl peeling yöntemi, cilt lekelerinin ynı sır kne izleri ve ince kırışıklıklrın tedvisinde de kullnılbiliyor. Bu yöntem, tüm cilt ypılrın, yıld en z bir kez uygulnbilir. Kimysl peeling ile yz sonund klınlşn derinin üst tbksı ölü hücrelerden rındırılır. Yenilenen cildin etkisi ise ömür boyu sürebilir. Anck burd dikkt edilmesi gereken en önemli nokt; leke tedvilerinin ylnızc uzmn hekimler trfındn ypılmsıdır. Aksi tkdirde mevcut lekeler dh kötü bir hl lbiliyor.

[gllery ids=""]

Yorum Yaz