Çanta Modelleri

Özellikle çantalarda ön plana çıkan şekiller, birçok rengin bir arada kullanıldığı modellerle karşımıza çıkıyor. Kareler, üçgenler, geometrik şekillerden oluşan koleksiyonlar podyumlarda da oldukça sık rastlananlar arasına giriş yaptı. Hareketli ve farklı bir izlenim yaratan modeller i Tie-Dye olarak bilinen trend bu sezon yeniden karşımıza çıkıyor. Batik boyama sanatından yola çıkarak hazırlanan parçalar oldukça şık ve modern. Desenlerin hakim olduğu yaz aylarında batik esintileri ise oldukça başarılı. Bu yazında en çok ses getiren deseni olacak gibi. Bu yaz alışık olduğumuz desenlerin dışına çıkıyoruz! Leoparlar, fil motifleri, aslanlar, kaplanlar karşımıza çıkıyor ve fazlasıyla cool görünüyorlar. Birçok sezondur karşılaştığımız hayvan figürlerine yeni eklenenlerle sezon oldukça hareketleniyor. Üstelik bu desenler podyumlardan sokaklara taşınan ve fazlasıyla ilgi gören desenler. Desenler arasında piknik havası estiren pötikare deseni, pastel tonlarıyla yaz aylarının gözdesi oluyor. Fazlasıyla sempatik ve kibar esintilerin yer aldığı deseni ayakkabı, çanta ve birçok parçada görmek mümkün. İnce kalın, enine boyuna fark etmeksizin uzanan çizgiler sezon boyunca üzerimizden çıkmayacağının sinyallerini veriyor. Olduğundan daha iri gösteren çizgiler ise bu sezon adeta tarihe karışıyor gibi. Renklerin coştuğu ve çizgilerin dans ettiği parçalardan fazlasıyla gardıroplara eklemekte fayda var.

Tatili seviyoruz; mevsimin yazı getirmesiyle seyahat planları yapılmaya başlandı. Metropol ve iş hayatının yoğunluğundan fırsat bulamayanları kıskandıracak tatil fotoğrafları için en önemli şey tabi ki seyahat valizimiz. Peki, bu mükemmel tatil için valizimizde olması gereken parçalar neler? Stil sahibi her kadının valizinde bulunması gerekenler için ipuçlarımıza bir göz atın! Yıllar boyu gözümüze çarpan renkli şortlar hemen hemen her kombine uyum sağlayan detaylarla gece gündüz kullanıma açık. Valizinize eklemeniz gereken bir diğer parça ise yaz akşamlarının kurtarıcısı şık bir sandalet. Hem geceyi kurtarıp, hem de rahatlığınızı koruyabilirsiniz. Lancome Lip Lover ile yaz boyu dudaklarınızın bakımını yapıp aynı zamanda renklendirirken, MUFE Bronzer’ ın ışıltısı ile dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Cildinizi yazın sıcaklığından korumak için ise LANCASTER’ın farklı güneş koruma serilerini inceleyebilirsiniz. Özellikle güneşlenirken müziksiz yapamayanlardansanız, busezon sahillerde çok fazla renkli kulaklıklarla karşılaşabilirsiniz. BEYAZLAR İÇİNDE Yaz gelmişken ve düğün sezonu açılmışken, bundan bahsetmesek olmazdı. Hemen düğün trendlerinden konuşalım. Sizin de bildiğiniz gibi düğün konseptlerini genel olarak üç ana başlık altında toplayabiliriz.

Şöyle ki; salon düğünü, kır düğünü, ve kumsal düğünü. Gelelim bu farklı tarzlardaki düğünlerde tercih edilebilir gelinlik modellerine. Salon düğününde yani saray düğünü teması da diyebiliriz en şık ve en ‘prenses’ gelin olabilirsiniz. Zemin müsait, mekan müsait. Saçlar topuz olabilir, makyajda ağıra kaçabilirsiniz. Bahsettiğim gibi bu tarz bir düğünde olay sizin hayal gücünüzü zorlamanıza kalıyor. En kabarık gelinlikle sarayın merdivenlerinden aşağı süzülürken kimse “her şeyi ne kadar da abartmış” diyemez. Hatta aksine kendilerinin gereğinden az özenmiş ve sade olduklarından şüphelenip hayıflanabilirler! Bu yüzden eğer ruhunuzda takıp takıştırmak, prensesler gibi tüm ilgiyi kendi üzerinize çekmek istiyorsanız salon yani saray düğünü teması kesinlikle tercihiniz olmalı. Diğer bir yanda da kır düğünü temaları var. Geçtiğimiz sezonların da favori konseptlerinden olan kır düğünü; gösterişten uzak, sadelikten ve doğayla iç içe olmaktan zevk alan çiftlerin hala bir numaralı tercihi olmaya devam ediyor. Tabi ki bu konseptte bir prenses havası yaratamayız. Kabarık gelinlik, ağır bir topuz ve makyaj örtüşmez kır düğünüyle. Saçlar daha çok açık bırakılıp, üzerine birkaç çiçek serpiştirilebilir ya da yarım örgü topuzlar ile hem cool hem de zarif bir görüntü yaratabilirsiniz.

Makyaja gelince; asla kırmızı ruju ve çok koyu renkli göz makyajını aklınızdan bile geçirmeyin! Başta da dediğim gibi doğallıktan yana olan gelin adaylarının tercih etmesi gereken bir konsept olan kır düğününde; pastel şeftali tonlarında yapılacak bir makyaj sizi o konseptin içine alır ve bir bütünlük içinde çok hoş ve zarif görünmenizi sağlar. Son olarak kır düğününden bahsederken; sivri topuklu bir ayakkabı seçme gafletinde bulunmayacağınızdan hiç şüphem yok! Aksi takdirde düğününüze yalın ayak devam etmeyi göze almış olursunuz.Ve sıra geldi üçüncü düğün konseptimiz olan, benim de favorim kumsal düğünlerine geldi. Geçen yıldan itibaren birçok ünlünün de bu konsepti tercih ettiğini biliyorsunuz. Bu temanın en çekici yanı hem salaş ve rahat, hem de bir o kadar elit ve masalımsı bir ortam yaratılabilir olması. Tabii ki bir salon düğünü kadar ağır ve gösterişli olamaz ama bir kır düğünü kadar da doğal ve gösterişten uzak olmasına gerek yoktur.

Bazı ortak noktaları var elbette, mesela ayakkabı seçimlerinde sivri topuk ve burunlu giyilmemesi gibi! Gelinlik konusuna gelince kır düğününden farklı olarak biraz daha çılgınlaşabilirsiniz. Sonuçta bir kumsalda ya da bir adadasınız ve etrafta denizden başka bir şey yok. Konseptinize ufak dokunuşlar yaparak, gelinliğinize sade ama bir tutam pırıltı ekleyebilirsiniz. Ya da naif ama biraz da seksi olan bir dekolteyle gelinliğinize ada esintisi verebilirsiniz. Hatta belki de biraz daha abartıp mayo üzerine giyilmiş transparan detaylı bir gelinlik bile tercih edebilirsiniz. İşte bu kumsal düğününün en sevdiğim özelliğinden biri de çılgınlaşmanıza olanak sağlaması ve bunu da çok iyi taşımasıdır. Makyaj kısmına geldiğimizde ise iki seçenek de bu temada olabilir. Tercihinize göre; ya kır düğünündeki gibi sade, doğal bir makyaj ya da kendi yaratacağınız pırıltılı konseptinize ayak uyduran hafif inci veya pırlanta dokunuşlarını makyajınıza yansıtabilirsiniz.Konseptler hazır, mevsim de hazır; sıra geldi doğru damat adayınızı bulmaya! RESOKT W 7 Resort ile yenilenen podyumlardan trend notları listesi oldukça kabarık. Louis Vuitton’dan alışık olmadığımız konfor rahatlığı, Gucci’nin benzersiz stili, Chanel’in Küba versiyonu, Fendi’nin geometrisi ve Moschino’nun oyun parkı listeyi oldukça güçlü tutuyor. Stilinizde çığır açacak podyum manzaraları için Resort’den en iyi kareler.

Kırmızı, siyah ve mavi renklerin muhteşem bir bütünlük sağladığı koleksiyonda en dikkat çekici ıokta uçuşan ve fark yaratan desenler. Geometrik desenlerin yoğunlukta olduğu Resort sezonunda etnik desenleri rahatlıkla kullanan endi, doğaya dönüşü de simgeliyor. Kelebek v çiçeklerin yoğun olması yine ilgiyi çekici. CHIRISTIAN DIOR Tam bir Parizyen ruhunu taşıyan Dior, Londra’da yeni koleksiyonuyla harikalar yarattı. Giyim kuşağında fazlasıyla özgür olunabileceğini gösteren Dior, tam anlamıyla yine adından uzun süre bahsettirecek gibi. Oxfordshire’daki Blenheim Sarayı’nda gösterimi gerçekleşen defileye sosyete akımı yaşandı. İşlemelere ve süslemelere sık sık yer verildiğini söyleyebiliriz. GUCCI defilesi tam anlamıyla muhteşem. Modaya farklı bir bakış açısı kazandıran ve tüm izleyiciyi soluksuz bırakan defilede moda tam anlamıyla hikayeyle buluştu. Ucu açık ama kendi karakterini yansıtan hikayeler. Yaratıcı davetiyesiyle farkını ortaya koyan kreatif direktör Alessandro Michelle’nin, modayı bir hikayeyle buluşturması ise en cazip nokta. Resort koleksiyonda gotik ve viktoryen esintiler fazlasıyla mevcut. Erkek modasına da aynı defilede değinen Michelle, kadın ve erkek giyimin tek bir defilede gerçekleştirilebileceğini de kanıtlamış oldu. Moschino ise Los Angeles ta gerçekleşti. Defileye damga vuran model Presley Gerber, Cindy Crawford’un oğlu modellik kariyerine iyi bir giriş yapmış oldu. Yüksek belin vurgusunun sık yapıldığı, hareket ve canlılığın tüm defile boyunca sürdüğü Moschino defilesi, tam anlamıyla renk cümbüşünü anımsatıyordu. Çizgilerin yoğunlukta olduğu, turuncu rengin fazlalığı, desenlerin popülerliğini koruduğu defilede tam anlamıyla bir oyun parkını andırıyordu. ON CHANEL Küba’da açık havada düzenlenen Chanel defilesinde birçok güzel detaya rastlamak mümkün. Farklı çantaların, enteresan şapkaların, yazılı tişörtlerin, araba ve çiçek desenlerinin havası bir başka esiyor. Etek boylarındaki uzunluk ve kültürel esintilerin yansıdığı defilede Küba’nın modern tarihi derinlemesine işlenmiş. Coco Chanel’in kodlarının da taşındığı defilede, uzun ve hafif elbiseler, kısa sivri topuklar 1950’lere dönüşü simgeliyordu.

Diğer önemli bir detay ise, Chanel’in olmazsa olmaz tüvit takımlarının püsküllerle uyumu ve daha modern hale getirilmesi. Defile tam anlamıyla Küba’ya sunulan övgü niteliğindeydi. LOUIS VUITTON koleksiyonu daha önce hiç rastlamadığımız tarzda, fazla sportif ve rahat. Fütüristik çizgilerle geleceğe yolculuğu simgeleyen koleksiyon, konforu ve rahatlığı vurguluyor. Siyah ve mavi tonların hakimiyet kurduğu defilede eski ihtişam etkisi oldukça azdı. Yaz modası trendleri arasında plaja indikçe renklerin coştuğu ve karnavala dönüşen bir görüntü ile karşılaşıyoruz. Haliyle plaj öncesi alışveriş için listeye eklenecekler her geçen gün artıyor. Seyahat öncesi son dakika çıkan eksikleri hatırlamak veya tamamlaya çalışmak ise en zoru. Tüm yazı kurtaracak, sezon trendleriyle uyumlu, plaj modasında olmazsa olmazlar için listeyi ezberleyin1 Yazın renklerinden oian turuncu hakimiyetini plajlarda da koruyor. Özellikle renkli ojelerden turuncu yazın favorileri arasında. Çantadan ayrılmaması gereken güneş kremi ve canlandırıcı sprey atlanmaması gerekenler arasında. Bikinilere göre mayoların daha gözde olduğu sezon ise tam anlamıyla yazı. Bikinilerdeki yüksek bel modası bu yaz da popülerliğini koruyor. Birçok markada rahatlıkla bulabileceğiniz yüksek bel bikinilerde desenler ise ön planda. Yüksek bel bikini ile tam anlamıyla kombin yaratan saç bandanaları da farklı bir hava katıyor.

Rujlarda nude tonları ön plandayken kırmızı rujun ne işi var demeyin, o bambaşka1 FASH Şehirde stil sahibi bir yaz geçirmek için kurtarıcı ve ipuçlarıyla dolu listeye hazırlanın. Tasarımcıların kuralları yıkarak yoğunlaştığı trendleri günlük hayata taşırken hiç zorlanmayacaksınız. Rahatlığı ve şıklığı simgeleyen parçalar ile stil sahibi olabilir ve bakışları toplayabilirsiniz. FASH EN COOL RAHATLIK Asla vazgeçemediğimiz parçaların başında gelen t-shirtler, yerlerini daha da sağlamlaştırarak varlıklarını sürdürüyor! Baskılı, çizgili, mottolu… Birçok farklı tasarımla karşımıza çıkan bu en olmazsa olmaz parça yeni tasarımcıların dokunuşlarıyla her zevke hitap edecek bir seçki sunuyor bizlere… Mix&Match anlayışının giderek yaygınlaştığı günümüzde, salaş bir t-shirt çok şık ve pahalı bir kombinle dahi müthiş bir uyum yakalayabiliyor. İşte bu noktada; dümdüz bir t-shirt dışında sizi doğru anlatan, kıyafetinizi tamamlayan farklı modellere de ihtiyaç duyuyor. Son dönemin dikkat çeken ve t-shirt konusunda fark yaratan üç markasına sorduk: Gruff, Let’s Code, Basic&More

Çanta Modelleri Resimleri
Çanta Modelleri _5.jpgÇanta Modelleri _7.jpgÇanta Modelleri _1.jpgÇanta Modelleri _2.jpgÇanta Modelleri _3.jpgÇanta Modelleri _6.jpgÇanta Modelleri _11.jpgÇanta Modelleri _14.jpgÇanta Modelleri _13.jpgÇanta Modelleri _12.jpgÇanta Modelleri _15.jpg

Yorum Yaz